MS v hokeji – Kanada vs Norsko, preview a tip na výsledek


Kanaďané skřípou zuby, v základní skupině MS v hokeji 2023 už ztratili čtyři body. První místo ve skupině B to zřejmě nebude. Proti Česku si javorové listy zahrají o druhé místo a tím udržení v Rize. Případný třetí flek by znamenal stěhování do Finska a navíc utkání s těžkým mužstvem. I když Kanada to prožívá asi trochu méně, než ostatní – věří si na každého, i na USA nebo Švédsko. Zámořská velmoc si ale v pondělí 22. 5. 2023 od 15:20 ještě musí splnit povinnost a získat všechny body proti Norsku.

MS v hokeji – Kanada vs Norsko, preview a tip na výsledek

  • Další body bude chtít získat nejproduktivnější obránce turnaje MacKenzie Weegar.
  • Norsko je už bez šance na čtvrtfinále, zároveň má přitom jistou záchranu mezi elitou.
  • Kurz na vítězství Kanady je nasazený lehce výše než dříve proti Kazachstánu či Slovinsku, Tipsport vypsal 1.11.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada a padne celkem méně než 7.5 gólů 1.39 1.45

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Norsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 22. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kanada vs Norsko?

V pondělí 22. 5. 2023 od 15:20 jsou na programu dva zápasy. O trochu víc jde v Tampere – Dánsko proti Švédsku, to je boj dvou týmů s čtvrtfinálovými ambicemi. Kanadě jde proti Norsku jen o zajištění dobré pozice v tabulce, Norsko je naopak už ze hry. Live stream duelu Kanada vs Norsko lze sledovat na TV Tipsport, nebo na ČT Sport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Kanada vs Norsko 22. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Hráčům ze zámoří prochází občas tvrdé zákroky

Kanaďané nepatří mezi nejtrestanější mužstva turnaje. Hráči s javorovým listem na prsou nasbírali jen polovinu trestných minut ve srovnání se Slovenskem či Francií. Občas ale projdou hráčům ze zámoří zákroky, nad nimiž zůstává rozum stát. Útočník Joe Veleno šlápl úmyslně v zápase se Švýcarskem soupeři Niederreiterovi na kotník. Bruslí jde o krajně nebezpečné počínání. Kanaďan ale vyvázl bez dvou minut. Naopak svým jednáním získal pro svůj tým přesilovku, protože oprávněně naštvaný Niederreiter Velenovi jednu vrazil. Nyní se čeká, zdali na incident zareaguje IIHF. Jestli to organizace myslí s ochranou hráčů vážně, pak by Veleno neměl hrát proti Čechům ani Norům.

Hráčům ze zámoří prochází občas tvrdé zákroky

Zdroj: hockeyfans

Norsko má na MS nejslabší útok

Norsko má na MS nejslabší útok. Hráči ze země fjordů na šampionátu dali všeho všudy 5 gólů. Tedy méně, než kolik nastříleli útočníci Maďarska či Rakouska. Dokonce i Slovinci rozjásali své fanoušky vícekrát, přestože doposud nezískali na MS v hokeji 2023 jediný bod. Jasná známka toho, že výměna generací k okysličení norského mužstva nepomohla. Druhý Mats Zuccarello se nenašel. Alespoň že Norové mají jistou záchranu. Zápas s Kanadou mohou pojmout jako exhibici. A pokusit se alespoň něčím potěšit své fanoušky, jichž se do Lotyšska sjelo poměrně hodně. Ostatní zápasy totiž bylo utrpení sledovat.

Norsko má na MS nejslabší útok

Zdroj: rp-online

Kurzy Kanada vs Norsko

1.11 je hodnota kurzu na výhru Kanady. To platí jak pro kurzovou nabídku Tipsportu, tak i Fortuny. Také na remíze se sázkové kanceláře shodnou, vypisují kurz 11.50. Fortuna pak určila kurz na Norsko 21.00, Tipsport trochu přidal – 22.10. Oblíbenou příležitostí je sázka s handicapem. Kdo myslí, že Kanada vyhraje s handicapem -1.5, ten sází pod kurzem 1.22. Kdo Kanaďanům věří ještě více, ten ať zkusí handicap -2.5. Kurz je pak 1.47.

Tip redakce: Vyhraje Kanada a padne celkem méně než 7.5 gólů

Zkusíme dnes složenou sázku na to, že Kanada sice vyhraje, ale tolik gólů nedá. Vybrali jsme, že Kanada vyhraje a celkový počet gólů bude nižší 7.5 – to je slušná rezerva. Norové jsou urputní, bojují o každý centimetr na ledě. Není tak lehké ovládnout jejich obranné pásmo. Přesvědčili se o tom Češi i Slováci. Zároveň ale nelze moc čekat, že by svého soupeře zasypali rancem gólů. Třeba Češi proti seveřanům hráli v podstatě celou druhou třetinu v oslabení. Střelecky impotentní soupeř se ale na nic nezmohl.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada a padne celkem méně než 7.5 gólů 2.42 2.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia