MS v hokeji – Kanada vs Kazachstán, preview a tip na výsledek


Kazaši ještě nikdy nenašli na hokejisty Kanady recept. Ale před 2 lety na rižském mistrovství světa v hokeji málem postoupili na jejich úkor do čtvrtfinále. I přes porážku 2:4 s javorovými listy měli hráči reprezentující rozlehlou asijskou zemi do posledního kola více bodů v tabulce. Až porážka s Norskem rozhodla o tom, že do play-off přece jen postoupili Kanaďané. Ti se oklepali a dokráčeli k titulu mistrů světa. Kazaši se pokusí favorita znovu potrápit 17. 5. od 19:20.

MS v hokeji  – Kanada vs Kazachstán, preview a tip na výsledek

  • Kanadu stál dost sil zápas se Slovenskem, poprvé se rozhodovalo na nájezdy
  • Kazaši zatím nenavázali na úspěšný první zápas s Norskem, stále mají jen 2 body
  • Na favorita Tipsport vypsal kurz 1.04, šance Kazachů jsou mizivé – kurz je 30.00
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada s handicapem -3.5 1.45 1.43

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Kazachstán
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 17. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kanada vs Kazachstán?

Středeční večer patří bitvám favoritů proti hokejově rozvojovým zemím. V Tampere hraje Finsko vs Francie, v Rize zase Kanada vs Kazachstán. TV Tipsport jako vždy přináší svým klientům live stream zdarma. Zápas živě si ale lze pustit i na ČT Sport. Ať vám neunikne začátek – úvodní buly padne 17. 5. od 19:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Dánsko vs Rakousko 17. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kanada zatím nepůsobí tak suverénně, jak jsme zvyklí

Kanada zatím nepůsobí tak suverénně, jak jsme zvyklí. V prvním duelu proti Lotyšsku nebyl žádný problém, s výsledkem 6:0 byly javorové listy spokojené. Už v druhém zápase to ale nějak drhlo. Slovinci vyhráli třetinu, Kanada našla cestu za Gračnarova záda až v druhém dějství. Na výhru 5:2 pak navázalo upocené vítězství 2:1 po samostatných nájezdech proti Slovákům. Trenér Tourigny zjevně není s hrou svých opor spokojen. Talentovaný mladík Fantilli, jedna z hvězd příštího draftu, spadl ze druhé formace do čtvrté. Gól ještě nedal ani on, ani kapitán Toffoli. Komu se naopak daří, to je obránce MacKenzie Weegar.

Kanada zatím nepůsobí tak suverénně, jak jsme zvyklí

Zdroj: iihf

Kazaši mají na tomto šampionátu jeden z nejslabších výběrů

Kazaši mají na tomto MS v hokeji jeden z nejslabších výběrů posledních let. Bez naturalizovaných Kanaďanů a dalších hráčů ubylo ve hře modrobílých důrazu, zakládání útoků se zdá být nějak bázlivější. Nory ještě Kazaši zaskočili, ale reprezentace země fjordů hraje na tomto turnaji mimořádně bídně. Proti Čechům a Švýcarům si pak Kazaši ani neškrtli. Se dvěma body z úvodního utkání se Kazaši nesmí spokojit. Na udržení v elitní skupině nemusí stačit. Zdá se, že klíčovým duelem bude zápas se Slovinskem. Ten Kazaši sehrají až v pondělí.

Kazaši mají na tomto šampionátu jeden z nejslabších výběrů

Zdroj: el

Kurzy Kanada vs Kazachstán

Kdo chce vsadit na vítězství Kanady, ten si z nabídky kurzů asi nevybere. Tipsport vypsal 1.04, Fortuna 1.05. Větší výdělek se skýtá v kurzu na výhru Maďarska 30.00, který je shodný pro obě sázkové kanceláře. Ale ten vyzkouší jen ti největší odvážlivci. Pravděpodobnost remízy Fortuna natipovala na 15:1. Kurz Tipsportu je výhodnější: 22.10. Z realistických a zároveň sázkařsky akceptovatelných kurzů zmiňme vítězství Kanady po první třetině – kurz je 1.34. Anebo podobný kurz 1.35 na příležitost „padne více než 5.5 gólů“.

Tip redakce: Vyhraje Kanada s handicapem -3.5

Budeme jednat podobně, jako v duelu USA s Rakouskem. Vidíme tady výkonnostní rozdíl. 37letý veterán Starčenko to sám neubruslí, Kazaši letos v ničem nepřipomínají nadšenou partu, která před dvěma roky v Rize sahala po čtvrtfinále. Kanada naopak potřebuje zabrat, minulé dva zápasy byly slabší. A mentalitu hráčů v červených dresech dobře známe – když přijde takovýto zmar, pak musí v následujícím zápasu být výkon 200procentní. Kanada tedy vyhraje vyšším rozdílem.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada s handicapem -3.5 1.45 1.43

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna