MS v hokeji – Francie vs Maďarsko, preview a tip na výsledek


Tento zápas nevypadá jako něco, co by mělo zvedat diváky ze sedaček. Ale prázdno asi v Nokia Areně nebude. Návštěvnost zápasů mistrovství světa v hokeji je v Tampere slušná, na duel Francie s Dánskem přišlo 4 a půl tisíce diváků. A to byl zatím z hlediska návštěvnosti nejméně úspěšný zápas, jinak na utkání chodí většinou přes 7 tisíc lidí. Francie s Maďarskem bude hrát v úterý 16. května od 19:20.

MS v hokeji – Česko vs Lotyšsko, preview a tip na výsledek

  • Francie v obou předchozích zápasech hrála prodloužení, jednou úspěšně, podruhé neúspěšně.
  • Maďarsko potvrzuje roli největšího outsidera skupina, má za sebou dvě porážky.
  • Bookmakeři Tipsportu vypsali na Francii kurz 1.60, na Maďary je vysokých 4.71.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Francie 1.60 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Maďarsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 16. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Francie vs Maďarsko?

Místo konání – Nokia Arena v Tampere, datum 16. května od 19:20. Hokejově méně vyspělé země mají jedinečnou šanci předvést se v “prime timu”. V Rize se ve stejný čas rozehraje utkání Švýcarsko vs Kazachstán. Live stream zdarma duelu Francie s Maďarskem můžete sledovat jednak na TV Tipsport, jednak na ČT Sport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Francie vs Maďarsko 15. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Ztracený bod Francouzi rychle vydělali zpátky

Podle papírových předpokladů Francie měla porazit Rakousko a s Dánskem měla prohrát. Tyto předpoklady se naplnily, ovšem s tím, že s Rakouskem galský kohout ztratil bod, když dovolil utkání dovést do prodloužení. Jenže následně Francouzi pro změnu uhráli nerozhodný výsledek s Dánskem a vítězný gól dal Russell až v 61. minutě. Ztracený bod tedy Francouzi rychle vydělali zpátky. Na francouzské výkony vrhá stín špatná disciplína. Ve dvou zápasech dostali hráči západoevropské země neuvěřitelných 60 trestných minut. Texier dostal 5 + do konce utkání proti Rakousku, následně na něj navázal proti Dánům Claireaux.

Ztracený bod Francouzi rychle vydělali zpátky

Zdroj: hockeyfrance

Proti Američanům Maďaři kousali

Maďarské úspěchy na tomto mistrovství se omezují toliko na jeden gólový úspěch v každém zápase. Obě dvě branky vstřelil tentýž hráč, István Sofron. Zajímavostí je, že nejde o rodilého Maďara, ale o příslušníka etnika Sikulů žijících na území Transylvánie. Více si tento „šikula“ určitě váží branky do sítě Američanů, která znamenala maďarské vedení. Zámořský soupeř rychle srovnal, ale teprve od poloviny zápasu definitivně dostal otěže zápasu pod svoji kontrolu. Jinak totiž Maďaři kousali. Svěřenci trenéra Kevina Primeaua považují za nejdůležitější zápasy turnaje ten proti Francii a pak proti Rakousku, kdy jim půjde o záchranu v elitní skupině.

Proti Američanům Maďaři kousali

Zdroj: abcnews

Kurzy Francie vs Maďarsko

Za favorita utkání považují sázkové kanceláře Francii. Tipsport určil kurzy následovně – 1.60 na výhru galského kohouta, 4.77 na remízu a 4.71 na Maďary. Fortuna nemá důvod mít jiný názor. 1.58 u Fortuny má hodnotu kurz na výhru Francie, 4.65 remíza a 4.65 vítězství Maďarska. Fanoušci Pardubic možná rádi vsadí na gól klubové opory Sachy Treilleho. Tao příležitost má kurz 3.70. Pětice spoluhráčů Treilleho má kurz o něco nižší, nejvíce se věří Texierovi a Bozonovi.

Tip redakce: Vyhraje Francie

Maďarsko na tomto šampionátu platí nováčkovskou daň. Nehraje vyloženě špatně, ale hráčům chybí zkušenosti z utkání tohoto typu. Připadá nám také, že v prvních zápasech jeli Maďaři až moc na dřeň a postupně jim během turnaje budou ubývat síly. Francie už je mezi elitní skupinou dlouho a má ve svých řadách spoustu zkušených hokejistů. Sacha Treille, autor vítězné branky proti Rakousku, je jedním z nich. Francouzi si podle nás výhru pohlídají.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Francie 1.60 1.57

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie