MS v hokeji – Francie vs Dánsko, preview a tip na výsledek


Oba týmy úspěšně splnily první krok na mistrovství světa v hokeji. Ale vždy s odřenýma ušima. Francouzi byli proti Rakousku favoritem, nakonec ale museli být rádi za výhru v prodloužení. Za Dány proti Maďarům tahal kaštany z ohně hvězdný útočník Nikolaj Ehlers. Právě jeho góly zachránily seveřany před bodovou ztrátou. Dánsko proti Francii bude v neděli od 15:20 hrát o další výhru na MS.

MS v hokeji – Francie vs Dánsko, preview a tip na výsledek

  • Francie má Dánsku co vracet, loni s ním prohrála 3:0 a přišla o postupové naděje
  • Dánsko má na MS slušný kádr, mnoho hráčů působí ve Švédsku či Švýcarsku, Ehlers v NHL.
  • Kurzy jsou nakloněny na dánskou stranu, na výhru Ehlerse a spol. je vypsáno 1.67, na Francouze 4.26
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Dánsko 1.67 1.72

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Dánsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Francie vs Dánsko?

Čeští hokejoví fanoušci možná dají v neděli odpoledne přednost sledování live stream zdarma Norsko vs Švýcarsko. Tito soupeři totiž působí v “české” skupině B. Ale možná, že i Francouzi a Dánové přinesou milé překvapení. Živý přenos zdarma bude dostupný na ČT Sport a na TV Tipsport. Utkání začíná 14. 5. od 15:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Francie vs Dánsko 14. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kontakt s elitním evropským hokejem je minimální

Pro většinu Francouzů platí, že kontakt s elitním evropským hokejem je minimální. Z domácí ligy má určitou zkušenost tým Grenoblu, který letos působil v hokejové Lize mistrů. Paradoxně, z tohoto klubu není ve francouzské reprezentaci ani jeden hokejista. Zato nechybí Jordan Perret, útočník hradeckého Mountfieldu, jenž Grenoble porazil 4:3 a 3:2. Francouzi letos asi o záchranu na MS bojovat nebudou, ve skupině mají papírově slabší Maďarsko či Rakousko. Proti druhému jmenovanému soupeři už hráli, ale nebyla to žádná sláva. Vítězství si galský kohout zajistil až v prodloužení.

Kontakt s elitním evropským hokejem je minimální

Zdroj: lapresse

Dánové se vydávají dvěma směry

Dánové mohou oproti Francouzům spoléhat na více hráčů z kvalitních evropských lig. Dánové se vydávají většinou dvěma směry – buď na jih do Německa, nebo na sever do Švédska. Najde se ale i pár zástupců švýcarské nejvyšší soutěže. A také Nikolaj Ehlers, jenž to dotáhl až do Winnipegu v NHL. Roli největší hvězdy splnil Ehlers na jedničku už v prvním zápase. Zde to v podání bíločervených byla proti Maďarsku bída. Ale dvě branky Ehlerse přinesly povinné vítězství 3:1. Do příštích zápasů ale trenér a fanoušci dánského hokeje čekají od hráčů trochu více.

Dánové se vydávají dvěma směry

Zdroj: bt.dk

Kurzy Francie vs Dánsko

Francouzi po nervózní bitvě s Rakouskem trochu ztratili u bookmakerů na kreditu. Tipsport vypsal na reprezentanty země, která loni hrála finále MS ve fotbale, kurz 4.26. Dánové sice nepředvedli proti Maďarům žádné zázraky, ale vyhráli alespoň v normální hrací době. Tím si ušetřili spoustu sil. Tipsport jim připisuje kurz 1.67. Na Fortuně je vypsáno 4.40 ve prospěch týmu, který zřejmě nastoupí v modrých dresech. Dánsko má pak kurz 1.68.

Tip redakce: Vyhraje Dánsko

Dánsko podle nás může živit naděje na postup do čtvrtfinále. Kádr má kvalitní, jde jen o to, zdali se Boedker, Lauridsen, Poulsen, Jensen a Ehlers rozehrají. Finsko, Švédsko a USA asi mají čtvrtfinále jisté, ale jinak zde Dánové z konkurentů mají jen Němce. V neděli se ukáže, jestli nemůže postupovými kartami zamíchat tým Francie. Ale my si myslíme, že nikoli. Francie má podobný kádr jako na posledních MS, kde bojovala vždy kolem 6, 7. místa ve skupině. A letošní MS soudě dle zápasu s Rakouskem nezastihuje hráče v TOP formě.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Dánsko 1.67 1.72

Zdroje článku: tipsport, fortuna, reddeeradvocate