MS v hokeji – Finsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek


Konečně se Finové uvolnili. Ale že to trvalo. Na domácím MS v hokeji 2023 zatím působil finský tým, jako by byl svázaný nervozitou. O výsledek se přetahoval nejen s Američany či Švédy, ale i s Němci a Francouzi. Až ve třetí třetině duelu s Maďary předvedli favorité na titul výkon, který bavil. A střelecky se chytili i ti, od kterých se to tolik čekalo – Kapanen a Kakko. Teď na to mohou vesele navázat. Rakousko je totiž stejně jako jeho východní soused hokejový trpaslík. Hraje se 20. 5. od 15:20.

MS v hokeji – Finsko vs Rakousko, preview a tip na výsledek

  • Rakousko včera absolvovalo těžký zápas s Německem, dnes jde do další bitvy.
  • Finové mají oproti Rakušanům o 4 hodiny odpočinku více. Maďarsko navíc jasně porazili.
  • Kurz 28.30 na výhru Rakušanů využije málokdo, ovšem vysoký zisk neposkytne ani kurz 1.07 na Finsko.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Finsko s handicapem -2.5 1.42 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Finsko vs Rakousko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 20. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Finsko vs Rakousko?

Program MS je neúprosný, obě mužstva vjedou na led méně než 24 hodin po skončení jejich posledního vystoupení na MS v hokeji. Zápas začne v sobotu 20. 5. 2023 od 15:20. A kde? Jako vždy, na TV Tipsport, nebo na ČT Sport. Na obou je k dispozici live stream zdarma.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Finsko vs Rakousko 20. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Poprvé na MS v hokeji Finové vyhráli vyšším rozdílem

Poprvé na MS v hokeji Finové vyhráli vyšším rozdílem. Ani proti Maďarům se ale výsledek nerodil lehce. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 2:1 pro domácí. 11 500 diváků v Nokia Areně se obávalo dalšího dramatu. Ale Finové se zjevně inspirovali u českých hokejistů. Zasypali soupeře pěti brankami ve třetí třetině, tak jak to udělali Kubalík a spol. den předtím proti Slovinsku. Výsledek 7:1 a konečně úsměvy na tváři jinak nervózně působících hokejistů Suomi. Dobrou zprávou pro trenéra Jukku Jalonena je to, že se konečně ukázaly opory. Po brance zaznamenali Kakko a Kapanen, kteří střelecky strádali.

Poprvé na MS v hokeji Finové vyhráli vyšším rozdílem

Zdroj: yle

Rakousko žádnou senzaci nezpůsobilo

5 odehraných zápasů, jediný získaný bod. Rakousko žádnou senzaci nezpůsobilo. Ve čtvrtfinále nikdo mezi Innsbruckem a Vídní nedoufal, ale je třeba alespoň zachránit účast na MS v hokeji v příštím roce. Do Prahy by se jistě sjelo hodně rakouských fanoušků, jenže k záchraně mezi elitou je třeba získat ještě aspoň 2 body. Duel s Finy Rakušany tak moc zajímat nebude, ani případná výhra nic neřeší. Klíčový význam má zápas v pondělí večer proti Maďarsku. Rakušané předvedli solidní výkon proti Německu. Stříbrnému týmu z olympiády v Pchjongčchangu trvalo, než dostal otěže zápasu do svých rukou. Výsledek 2:4 vzbuzuje jistou naději.

Rakousko žádnou senzaci nezpůsobilo

Zdroj: eishockey

Kurzy Finsko vs Rakousko

Vsadit na Rakousko padesátikorunu přináší možnost vyhrát 1400 Kč. To zní lákavě, ale učiní tak málokterý sázkař. Kurz přes 28 na Fortuně i na Tipsportu totiž jasně naznačuje, že šance rakouského týmu na výhru jsou minimální. Na soupeře Tipsport vypsal 1.07 a Fortuna 1.08. Tipéři se mohou ale podívat ještě na jiné příležitosti. Třeba na to, kolik padne gólů za zápas. Více než 2.5 je oceněno kurzem 1.06, více než 3.5 kurzem 1.20. Zajímavá čísla vidíme až u 4.5 gólů a výše – kurz je 1.48.

Tip redakce: Vyhraje Finsko s handicapem -2.5

Včera nám u Finů nevyšla sázka na střelce. Maďarům dalo branku 7 různých hráčů, ale zrovna Sakari Manninen mezi nimi nebyl – ten se spokojil s asistencí. Takže dnes raději necháme individuální výkony stranou. Vsadíme s kurzem 1.42 na výhru Finů s handicapem. Pro Rakousko tento zápas není důležitý, červenobílí se už nyní začínají soustředit na klíčový zápas v pondělí. Důležité pro Rakousko je nenechat si zranit žádného hráče. Finové jsou naopak v laufu, zápas proti Maďarům dodal na optimismu. Věříme, že si to Finové přenesou i do zápasu s Rakouskem, které je na podobné hokejové úrovni.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Finsko s handicapem -2.5 1.42 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia