MS v hokeji – Česko vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek


Stadion v Rize bude 21.5. od 19:20 svědkem dalšího zápasu českého týmu, tentokrát proti Švýcarsku. Švýcaři jsou v tomto zápase favoritem, na MS v hokeji 2023 podávají zatím bezchybné výkony. Naposledy si poradili s Kanadou, nad kterou zvítězili 3:2. Také všechny předchozí zápasy byly vítězné v základní hrací době, Švýcarsku tak právem patří první místo tabulky s 15 body. Oproti tomu český tým podává na mistrovství smíšené výkony, velmi nepříjemná byla prohra proti Lotyšsku. Přesto jsou zatím Češi na druhém místě ve skupině s 13 body. Na závěr skupinových zápasů je ale čekají dvě utkání proti těžkým soupeřům, tím prvním bude právě Švýcarsko. Naše reprezentace samozřejmě není bez šance a má potenciál Švýcarům zatopit, ale k vítězství v tomto zápase míří rozhodně Švýcarsko.

MS v hokeji – Česko vs Švýcarsko, preview a tip na výsledek

  • Češi vstupují do prvního ze dvou opravdu náročných zápasů, tentokrát z pozice outsidera.
  • Švýcarsko naposledy porazilo Kanadu, do tohoto zápasu si jde pro vítězství.
  • Kurz na prosté vítězství Švýcarska je 1.85, na Čechy pak 3.63. Vyplatit se může i sázka s handicapem.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švýcarska s handicapem -1.5 2.42 2.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Švýcarsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 21. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Švýcarsko?

Desátý hrací den a šestý zápas na mistrovství pro Česko i Švýcarsko. V Rize budou 21.5. oba týmy uzavírat dění na ledě, předcházet jim bude souboj Slovinska a Slovenska. Stejně jako v případě všech předchozích zápasů, Česko vs Švýcarsko můžete shlédnout živě na České televizi v sobotu 21. 5. od 19:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Česko vs Švýcarsko 21. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Češi doplnili stav a zajistili si postup

Češi podávají v rámci MS v hokeji skupiny B smíšené výkony. Mnoho fanoušků očekávalo jasný postup za medailovou pozicí, ta je ale zatím nejistá. Čechy trápí především mnoho zraněných hráčů, do sestavy se vrátil alespoň Chlapík. Dvě hlavní střelecké hvězdy, Chytil a Sedlák, už ale pokračovat nemůžou. Nahradili je Radan Lenc a Radim Zohorna. Přes prohru s Lotyšskem mají Češi zatím druhou pozici v tabulce s 13 body. Po posledním vítězství nad Norskem si i zajistili postup do čtvrtfinále. V nadcházejícím zápasu se Švýcarskem budou sice outsideři, ale mají alespoň výhodu v tom, že nastupují po lehčím zápasu s Norskem. Zatímco Švýcaři museli naposledy čelit Kanadě.

Češi doplnili stav a zajistili si postup

Zdroj: iihf

Švýcaři válcují skupinu B

Před začátkem turnaje by málokdo řekl, že si Švýcarsko podvede tak dobře. Ale hokejisté země helvétského kříže zatím neudělali žádnou chybu. MS v hokeji pavouk se jim otevírá z první pozice v tabulce s 15 body. Ve všech zápasech vyhráli v řádné hrací době, naposledy proti Kanadě 3:2. Švýcarsko se může spolehnout především na velmi kvalitně postavený tým, kupředu je táhnou i hvězdy ze zámoří. Mezi ně patří zejména Nico Hischier, ale také Janis Moser z Arizony nebo Denis Malgin z Colorada. Na mistrovství dorazil i útočník s českými kořeny Kevin Fiala, který hraje za Los Angeles Kings. Na turnaji má jediný úkol, přispět ke zlaté medaili švýcarského týmu.

Švýcaři válcují skupinu B

Zdroj: sandiegouniontribune

Kurzy Česko vs Švýcarsko

Bookmakeři mají o výsledku zápasu jasno, na Švýcarsko je vypsán kurz 1.85 u Tipsportu, u Betana pak 1.95. Také Fortuna ocenila jejich vítězství podobně, kurzem 1.98. Vítězství Česka pak bookmakeři ohodnotili kurzem 3.63 u Tipsportu nebo 3.40 u Betana. Samotní sázkaři věří více Švýcarsku, například u Tipsportu na jejich vítězství vsadilo 70 %. Je proto jasné, kdo je favoritem. Také v tomto zápas může být zajímavá sázka s handicapem. Pokud ještě nevíte, jak funguje handicap, připravili jsme pro vás článek o tom, jak použít asijský handicap při MS v hokeji.

Tip redakce: VÍTĚZSTVÍ ŠVÝCARSKA S HANDICAPEM -1.5

Češi budou bohužel v tomto zápasu tahat za kratší konec provazu, po několika zraněních je náš tým rozhodně slabší než Švýcaři. Pokud se na nich nepodepíše únava z předchozího zápasu s Kanadou, měli by nad Čechy zvítězit. Už jenom proto, že daleko lépe vytvářejí gólové šance. Češi se ale rozhodně budou snažit vyhrát, proto nečekáme příliš velký rozdíl v brankách. Sázíme na Švýcarsko s handicapem -1.5 s kurzem 2.42.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vítězství Švýcarska s handicapem -1.5 2.42 2.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia