MS v hokeji – Česko vs Kazachstán, preview a tip na výsledek


Čeští hokejisté splnili na MS V hokeji 2023 první úkol. V pátek porazili Slováky a zaznamenali tak do tabulky první tři body. Další utkání je v plánu v neděli a tři body by zde podle papírových předpokladů měly být samozřejmostí. Ale na Kazachstán pozor. Jeho vítězství nad Norskem experi moc nečekali. V Lotyšsku se Kazachům líbí, předloni zde postupně porazili domácí výběr, Finsko i Německo. Jak to proti jedinému zástupci Asie na MS dopadne, to můžete sledovat dnes 14.5.2023 od 19:20.

MS v hokeji – Česko vs Kazachstán, preview a tip na výsledek

  • Češi na MS nově nasadí Kauta a Voženílka, mimo sestavu je ale zraněný Chlapík
  • Kazachstán má na MS svoje béčko, chybí naturalizovaní hráči – Svedberg, Blacker či Valk
  • Na Čechy bookmakeři Tipsportu vypsali kurz 1.08, na jejich soupeře vysokých 25.00
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól dá Dominik Kubalík 1.85 1.83

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Kazachstán
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 14. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Česko vs Kazachstán?

Živý přenos zdarma lze sledovat na ČT Sport a na TV Tipsport. Utkání Česko vs Kazachstán se odehraje v Areně Riga v neděli večer. Úvodní buly padne 14. května v 19:20. Jedním okem může hokejový fanoušek sledovat také souběžně hrané utkání Švédsko vs Rakousko, které se hraje ve finském Tampere.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Česko vs Kazachstán 14. 5. 2023, 19:20 ČT Sport, TV Tipsport

Jalonen má letos k dispozici o poznání méně hvězdný tým

Trenér Jalonen má letos k dispozici o poznání méně hvězdný tým než loni. Krejčí, Pastrňák nebo Hertl, ti všichni zůstali za mořem. Zhasly i poslední naděje na hráče, jejichž kluby vypadly v druhém kole play-off NHL. Nepřijede tedy ani Palát nebo Kämpf. Úkoly, které plnil v sestavě Chlapík, tak převezme Daniel Voženílek z Třince. Filip Chlapík si totiž v zápase se Slovenskem přivodil zranění. Utkání s naším východním sousedem bylo až nečekaně ostré. Jalonenovi po závěrečném hvizdu spadl kámen ze srdce. Výhra 3:2 se počítá, čeští hokejisté ale mají do dalších zápasů co zlepšovat.

Jalonen má letos k dispozici o poznání méně hvězdný tým

Zdroj: yle

Také Kazaši jsou citelně oslabeni

Blacker, Svedberg nebo Valk. Podle jmen všechno, jen ne Kazaši. Také se tito hokejisté narodili daleko od Altaje – Blacker či Valk v Kanadě, Svedberg ve Švédsku. Přesto v minulosti patřili tito hráči k oporám kazašského celku. Letos ale chybí. Orgány Kazachstánu totiž neumožňují start hokejistům, kteří se nevzdají původního občanství. Týká se to ale také Rusů, kvůli nimž bylo toto pravidlo zavedeno. Takže do Rigy neodcestovali ani Šalapov, Ševčenko či Sagadejev. Kazaši tak mají na MS doslova své béčko. I tak se jim ale povedlo porazit v prvním zápase Norsko – nesmírně cenné vítězství pro tento mančaft.

Také Kazaši jsou citelně oslabeni

Zdroj: lhf

Kurzy Česko vs Kazachstán

Podle kurzů to vypadá, že by Kubalík, Zbořil a spol. neměli mít žádný problém. Tipsport vypsal 1.08 pro Čechy a 24.70 na Kazachstán. Remíze odpovídá kurz 15.50. Také klienti Tipsportu nepřipouští překvapení – celých 99 % naložilo peníze na českou výhru. Kurzy na Fortuně nejsou o nic originálnější – 1.08 na Česko a 25.00 na Kazachstán. Remíza je ohodnocena kurzem 15.00. Ze střelců si tipéři rádi vybírají Dominika Kubalíka, jehož kurz na gól má hodnotu 1.85.

Tip redakce: Gól vstřelí Dominik Kubalík

My také vyzkoušíme sázku na útočníka Detroit Red Wings. Je to elitní střelec, který před mistrovství světa jasně řekl – lidé ode mě očekávají góly, a tak budu hodně střílet. Trenér Jalonen jej dal do první formace. V zápase proti Slovákům byl přísně střežen, i tak zaznamenal dvě asistence. Rád by si ale otevřel střelecké statistiky. Proti Kazachstánu by to mohlo jít. Troufáme si říct, že zde nebude osobní obrana tak silná jako tomu bylo u Slovenska. Také by mohly přijít příležitosti v přesilových hrách.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Gól vstřelí Dominik Kubalík 1.85 1.83

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport