Kanada vs Rakousko: MS v hokeji 2024 preview a tipy na sázení


V úterý jsou na Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 na programu další čtyři zápasy. Jedním z nich bude také duel Davida s Goliášem v podobě Kanada vs Rakousko. Zápas se odehraje 14. května od 20:20. Fanoušci mohou utkání sledovat prostřednictvím kanálu ČT sport a vybraných sázkových kanceláří.

Kanada vs Rakousko: MS v hokeji

Nejlepší bonusy k zápasu

500Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


  • Kanada je zatím na turnaji neporažena, neztratila ani jeden bod
  • Rakousko zatím na jakýkoliv bodový zisk na turnaji čeká
  • Na Kanadu je vypsán na MS v hokeji kurz 1.02, na remízu 20.50 a na vítězství Rakouska 30.00
Tip na sázení Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Kanada vyhraje všechny třetiny 1.99 1.95 2.08

Kde sledovat zápas Kanada vs Rakousko?

Utkání mezi Kanadou a Rakouskem na Mistrovství světa v hokeji 2024 slibuje jednostrannou záležitost, zámořský tým je jasným favoritem. Ověřit si to mohou diváci v úterý odpoledne na ČT sport. Pro slovenské fanoušky se bude zápas vysílat na JOJ Sport. Další alternativou jsou sázkařské platformy Chance a Tipsport.

Informace k zápasu
Soutěž:
Mistrovství světa v ledním hokeji 2024
Termín zápasu:
14.5.2024, 20:20
Místo zápasu:
O2 aréna, Praha
Kurzy Tipsport:
1.02 vs 30.00
Kde sledovat:
ČT Sport, JOJ Sport, Tipsport, Chance

Kanada na silného soupeře zatím čeká

Zámořští hokejisté zatím na turnaji neokusili hořkost porážky. Na druhou stranu je fakt, že v žádném utkání zatím nemuseli čelit větší výzvě, jelikož Kanada narazila doposud na papírově výrazně slabší soupeře. Na úvod šampionátu se potkala s Velkou Británií. 

Rozhodně se nejednalo o záležitost kočky s myší, jak bychom před zápasem předpokládali. Kanada prakticky jen potvrdila tradici, že začátky těchto turnajů nehrají na plno a zvítězili „jen“ 4:2. Ve druhém vystoupení pak zdolala hokejisty Dánska 5:2.

Rakousko trápilo Švýcary, ale je bez bodu

Rakušané rozhodně nepřijeli do Prahy s vysokými ambicemi. Ještě hůře se museli cítí po úvodním zápase šampionátu, ve kterém podlehli Dánsku vysoko 1:5. Přitom Dánsko je narozdíl od Kanady soupeř, proti kterému Rakousko potřebuje získávat nějaké body.

Druhé utkání už vypadalo ze strany našich jižních sousedů lépe. V alpském derby proti favorizovaným Švýcarům Rakušané dlouho sahali po bodovém zisku. Kontroverzní vyloučení a následné oslabení v závěru je ale o senzaci připravilo, Švýcarsko vyhrálo 6:5.

Kanada vs Rakousko kurzy

Vypsané kurzy odpovídají tomu, kdo je v tomto utkání jasným favoritem. Kanada je navíc podle kurzů i favorit na celkové vítězství MS v hokeji. Kvalita obou celků je tak odlišná, že hledat jakékoliv překvapení je spíš nadlidský úkol. Také proto vypsala sázková kancelář Tipsport na Kanadu kurz 1.02. 

Ani případné remíze bookmakeři příliš nevěří, na tu je možno vsadit v kurzu 25.50. Na triumf Rakouska si pak můžete vsadit v kurzu 30.00. Zkušení sázkaři tady ale budou hledat nejspíš jiné příležitosti. Jak sázet na MS v hokeji?

Tip na sázení – Kanada vyhraje všechny třetiny

Zaměříme se tak na kurzy, které se vážou k třetinám zápasu. Hvězdná Kanada zápas opanuje, o tom nemůže být řeč. Zajímavější kurz je už v případě, že Javorové listy opanují všechny třetiny. Konkrétně u Tipsportu to je 1.99. Trochu defenzivnější tip je pak na to, že dá Kanada ve všech třetinách alespoň jeden gól – kurz 1.51.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano Kurz Fortuna
Kanada dá gól ve všech třetinách 1.51 1.47 1.52
Kanada vyhraje všechny třetiny 1.99 1.95 2.08
Počet gólů v první třetině 3-4 3.17