Kanada vs Česko MS v hokeji – poslední zápas v skupině


Ještě stále nejde o play-off, ale drama už začíná. Zápasy s Kanadou jsou pro české hokejisty na MS v hokeji vždy výživné. Tentokrát půjde o výchozí pozici pro čtvrtfinále. Češi mohou obsadit v tabulce druhé místo, což by mohlo být výhodné. Vítězství je ale důležité i pro nabytí sebevědomí, které se trochu vytratilo po prohře se Švýcarskem. Duel Kanada vs Česko začíná 23. 5. 2023 od 15:20.

Kanada vs Česko – MS v hokeji, preview a tip na výsledek

  • Na MS v hokeji Kanada s Českem naposledy prohrála v roce 2010. To byl rok, kdy Češi získali titul.
  • Češi se vzpamatovávají z první prohry v normální hrací době, kterou jim uštědřili Švýcaři
  • Na Kanadu je u Tipsportu kurz 1.83, na Čechy 3.54 a na remízu je 4.33
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 4.5 gólů 1.32 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Česko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kanada vs Česko

Z youtubového kanálu IIHF Worlds 2023 pocházejí ta nejlepší sestřihová videa zápasů MS v hokeji 2023. Duel Kanada vs Česko ale lze sledovat také živě, v přímém přenosu. Zápas začíná v Areně Riga v úterý 23. května od 15:20. Live stream zdarma bude pro fanoušky k dispozici na TV Tipsport, nebo na ČT Sport.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Německo vs Francie 23. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kanada si v pohodě zajistila čtvrtfinále MS v hokeji

Kanada si v pohodě zajistila čtvrtfinále mistrovství světa. Nekonalo se žádné drama jako před 2 roky v Rize, kdy play-off javorovým listům přihrály až příznivé výsledky z jiných utkání. Tehdy se ale Kanada vzepjala k velkým výkonům až v play-off a došla nakonec pro titul šampionů. Není jisté, jestli letos v týmu dříme také taková vůle po úspěších. Kanaďané totiž hrají až moc profesorsky. Na týmy typu Lotyšsko nebo Kazachstán to vždy bude stačit, ale kanadské problémy se ukázaly už při duelu se Slováky. Ti získali na úkor favorita jen bod. Švýcaři na to ale navázali. Kanaďany přejeli suverénně.

Kanada si v pohodě zajistila čtvrtfinále MS v hokeji

Zdroj: iihf

Česko působí dojmem, jako by mělo k dispozici jen jeden útok

Česko působí dojmem, jako by mělo k dispozici jen jeden útok. Dominik Kubalík si na MS otevřel střelnici, s 8 góly překonal český rekord na MS. Úspěšný je v kanadském bodování i jeho parťák Roman Červenka. Ale za těmito muži je dlouhá mezera. Mít jen dva hráče schopné pravidelněji skórovat může být ošidné. Kanaďané jsou mistři osobní obrany a vědí, na koho se teď zaměřit. Český tým přitom vždy zdobilo to, že útočné formace byly vyrovnané. Dokonce i v řadách s defenzivními úkoly se často zaskvěl nějaký ten střelec. Probudí se zbytek mužstva právě proti Kanadě?

Česko působí dojmem, jako by mělo k dispozici jen jeden útok

Zdroj: iihf

Kurzy Kanada vs Česko

Na Kanadu je u Tipsportu kurz 1.83, což je podle nás nezvykle vysoký kurz. Na Česko je pak 3.54 a na remízu 4.33. Lze zvolit i opatrnější možnosti neprohry Kanady s kurzem 1.28 a neprohry Česka – kurz je 1.94. Co se týče střelců, bookmakeři věří Dominiku Kubalíkovi, na nějž vypsali kurz 2.70. Červenka má 3.30 a Flek 4.50. Všichni ostatní útočníci jsou už nad hranicí kurzu 5.00. Pro někoho může být zajímavý kurz 1.62 na to, že obě mužstva vstřelí v zápase 2 a více branek.

Tip redakce: Padne více než 4.5 gólů

Kanada je podle nás favoritem, takže jako jednu možnost sázky bychom (samozřejmě s těžkým srdcem) doporučili tip na výhru javorových listů. Sami ale vyzkoušíme variantu, že padne více než 4.5 gólů. Čeští obránci zatím na MS chybují a dovolují soupeřům bezpočet střeleckých příležitostí. Tým jako Kanada je bude umět využívat. Ale góly by se mohly zrodit i na opačné straně, zvláště jestli Češi dostanou možnost zahrát si přesilovku.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne více než 4.5 gólů 1.32 1.34

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia