Australian Open 2023 – Rybakina vs Sabalenka preview a tip na sázení


Ženské finále Australian Open 2023 nabídne duel mezi Kazachstánkou Elenou Rybakinou a Běloruskou Arynou Sabalenkou. V předzápasovém preview vám nabídneme informace k aktuální formě i šancím obou tenistek, podíváme na jejich dosavadní úspěchy a cestu turnajem a připojíme také tipy na sázení. Utkání Rybakina vs Sabalenka sledujte v sobotu 28. ledna od 9:30 online i v TV.

Australian Open 2023 – Rybakina vs Sabalenka preview a tip na sázení

  • O triumf na Australian Open 2023 se utká Elena Rybakina s Arynou Sabalenkou.
  • Sázkové kanceláře mírně favorizují pátou hráčku světa Sabalenku.
  • Livestream z finálového klání sledujte online i v TV 28. ledna od 9:30.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Více než 20.5 gamů v utkání 1.50 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Rybakina vs Sabalenka
  • Soutěž: Australian Open 2023
  • Čas zápasu: 28. 1. v 9:30
  • Kde sledovat: Eurosport, TV Tipsport, Fortuna TV, Chance TV

Australian Open 2023 online: Kde sledovat zápas Rybakina vs Sabalenka?

Nenechte si ženské finále prvního grandslamu sezóny ujít a díky Australian Open live stream sledujte, která z hráček turnaj ovládne. Napínavý souboj nabídne kanál Eurosport. Alternativu pak představují sázkové kanceláře, kde bude přenos z utkání k vidění zdarma. Stačí zapnout Tipsport TV, Fortuna TV nebo Chance TV. O vítězce grandslamu se rozhodne v Rod Laver areně v sobotu 28. ledna od 9:30.

Zápas Rybakina vs Sabalenka Popis
Turnaj Australian Open 2023
Fáze turnaje finále
Termín zápasu 28. ledna, 9:30
Místo zápasu Melbourne, Austrálie, Rod Laver arena
Vzájemná utkání 1:3
Kurzy Tipsport 2.19 vs 1.76
Kde sledovat Eurosport, TV Tipsport, Fortuna TV, Chance TV

Dvě grandslamová semifinále, dvě výhry

Elena Rybakina reprezentovala do roku 2018 Rusko, od té doby je součástí kazachstánského týmu. A odvděčila se své nové zemi, již reprezentuje, skvěle. Na Wimbledonu 2022 totiž pro Kazachstán získala vůbec první grandslamový titul. Její výhra byla překvapením, protože v té době čekala více než 2 roky na další úspěch v podobě titulu z turnaje WTA. Protože však v All England Clubu nemohli startovat Rusové, nedostala Rybakina za výhru žádné body a posunu do top 10 v žebříčku se tak nedočkala. To se však po výkonech v Austrálii, kde zvládla i své druhé grandslamové semifinále proti Bělorusce Azarence, změní.

Elena Rybakina Profil tenistky
Pořadí v žebříčku ATP 25.
Věk 23
Letošní bilance 7:2
Loňský výsledek na AO 2.kolo
Počet titulů WTP 3

Rybakina sesbírala v Austrálii řadu skalpů

Generálka před australským grandslamem se Rybakině příliš nezdařila. Na turnajích v Adelaide skončila nejprve v osmifinále na raketě Kostyuk, na druhém z turnajů ji hned v úvodním zápase vyprovodila Petra Kvitová. A to poměrem 2:0 na sety. Na Australian Open 2023 se jí však zatím daří výborně. Cestou do finále ztratila jediný set a připsala si cenné skalpy dvojnásobné grandslamové vítězky z loňského roku Igy Swiatek, světové jedenáctky Collins nebo nebezpečné Ostapenko.

Rybakina sesbírala v Austrálii řadu skalpů

Zdroj: zadarskilist

Sabalenka letos neztratila ani set

Přestože kurzy napovídají, že finále přinese napínavé a vyrovnané utkání, je zde aspekt, z něhož musí mít Rybakina strach. Aryna Sabalenka se totiž letos pyšní úctyhodnou bilancí deseti výher na okruhu, přičemž neztratila jediný set. Nepodařilo se to dokonce ani světové desítce Belindě Bencic v osmifinále turnaje. A paradoxně nejblíž tomu byla Linda Nosková, s níž hrála Sabalenka finále v Adelaide, když dotáhla druhý set do tie-breaku. Podobnou šanci měla už jen Samsonova, ta s Běloruskou prohrála po dvou tie-breacích na začátku roku.

Aryna Sabalenka Profil tenisty
Pořadí v žebříčku ATP 5.
Věk 24
Letošní bilance 10:2
Loňský výsledek na AO osmifinále
Počet titulů WTP 11

První grandslamové finále pro Sabalenku

Už čtyřikrát se Aryna Sabalenka dostala na turnajích velké čtyřky do semifinále, až nyní však pokus dokázala přetavit v postup. Loni se v Austrálii loučila už po osmifinále a nezažívala zrovna úspěšné období své kariéry. V roce 2022 nezískala ani jeden titul, na French Open vypadla už ve třetím kole. Druhá část roku přinesla zlepšení a postup do semifinále US Open. Naplno však svou formu ukazuje nyní v Austrálii, kde je ve finále mírnou favoritkou a může se opírat o pozitivní bilanci proti Rybakině 3:1. Poslední vzájemné utkání z prosince loňského roku však Běloruska nezvládla.

První grandslamové finále pro Sabalenku

Zdroj: zadarskilist

Rybakina vs Sabalenka kurzy

Jak jsme již zmínili, sázkové kanceláře mírně favorizují Arynu Sabalenku. Vypsaly na ni kurz 1.78, soupeřce věří v kurzu 2.15. Sázkaři však situaci vidí opačně a hned 73 % z nich považuje za pravděpodobnější vítězství Rybakiny. Právě očekávaná vyrovnanost utkání nabízí řadu dalších zajímavých příležitostí. Můžete si vsadit, že Rybakina vyhraje alespoň jeden set v kurzu 1.39 nebo že uvidíme třísetovou bitvu v kurzu 2.13. Všechna čtyři předchozí setkání hráček mimochodem tři sety nabídla.

Tip redakce: Více než 20.5 gamů v utkání

Skvělá forma obou tenistek napovídá, že by zápas neměl skončit jednoznačným vítězstvím jedné nebo druhé hráčky. Ve finále se však může stát leccos. Ačkoliv by se nabízela sázka na třísetové utkání, rozhodli jsme se zvolit “bezpečnější” tip, a to že v zápase uvidíme více než 20.5 gamů v kurzu 1.50. Tento počet her je možné pokořit jak v třísetovém zápase, tak i v případě, že uvidíme dva vyrovnané sety.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Více než 20.5 gamů v utkání 1.50 1.44

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: sport.ceskatelevize, tenisportal