Australian Open 2023 – Plíšková vs Gracheva preview a tip na sázení


O postup do osmifinále Australian Open 2023 se utká Karolína Plíšková s Varvarou Grachevou. V preview zápasu se podíváme na základní informace o tenistkách, jejich aktuální formu i dosavadní cestu turnajem. Nabídneme také tipy na sázení. Utkání Karolíny Plíškové s Varvarou Grachevou můžete sledovat 21. ledna od 1:00 online i v TV.

Australian Open 2023 – Plíšková vs Gracheva preview a tip na sázení

  • Ve třetím kole Australian Open 2023 se Karolína Plíšková utká s Varvarou Grachevou
  • Plíšková je favoritkou utkání
  • Livestream z utkání můžete sledovat online i v TV
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Karolína Plíšková a více než 16.5 gamů 1.48 1.46

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Plíšková vs Gracheva
  • Soutěž: Australian Open 2023
  • Čas zápasu: 21. 1. 1:00
  • Kde sledovat: Eurosport, TV Tipsport, Fortuna TV

Australian Open 2023 online: Kde sledovat zápas Medveděv vs Korda

Pro českého fanouška jistě zajímavé utkání nabídne Australian Open live stream a neunikne vám tak ani v případě, že se do Austrálie nechystáte. Souboj má ve své nabídce kanál Eurosport a sledovat jej můžete také na platformách sázkových kanceláří TV Tipsport, Fortuna TV a TV Chance. Dramatický boj o osmifinále odstartuje 21. ledna v 1:00.

Zápas Karolína Plíšková vs Varvara Gracheva Popis
Turnaj Australian Open 2023
Fáze turnaje 3. kolo
Termín zápasu 21. ledna, 1:00
Místo zápasu Melbourne, Austrálie, Rod Laver arena
Vzájemná utkání hráčky se dosud na kurtu nepotkaly
Kurzy Tipsport 1.28 vs 3.91
Kde sledovat Eurosport, TV Tipsport, Fortuna TV, Chance TV

Plíšková nezačala sezónu dobře

Karolína Plíšková nepatří k horkým favoritkám turnaje, z českých hráček jí však sázkové kanceláře dávají spolu s Barborou Krejčíkovou největší šance. A to i přes nepovedený vstup do letošní sezóny. Na turnaji před AO v Adelaide se jí hned dvakrát nepodařilo přejít přes první kolo. A spokojená zřejmě Karolína není ani se sezónou předchozí. Rok 2022 zakončila s bilancí 21/21 a za největší úspěch se dá považovat čtvrtfinále US Open.

Karolína Plíšková Profil tenisty
Pořadí v žebříčku WTP 31.
Věk 30
Letošní bilance 4:2
Loňský výsledek na AO nehrála
Počet titulů WTA 5

Spraví si Plíšková na oblíbeném povrchu chuť

Na konci loňského roku česká tenistka obnovila po pětiměsíční pauze spolupráci s trenérem Saschou Bajinem. A přestože první zápasy letos nevyšly úplně podle představ, úvodní kola Australian Open 2023 mohou být předzvěstí lepších zítřků. Proti Wang v prvním kole i Putintsevě ve druhém byla Karolína favoritkou a svou roli potvrdila bez větších problémů. Číňance povolila jen 4 gamy, Kazašce v prvním setu nadělila dokonce kanára a v zápase si pomohla 8 esy. A favoritkou bude i v utkání proti Varvaře Gracheve.

Spraví si Plíšková na oblíbeném povrchu chuť

Zdroj: vosgesmatin

Gracheva bude velká neznámá

Varvara Gracheva je mladá ruská tenistka, která na výraznější úspěchy ve svých dvaadvaceti letech teprve čeká. Aktuálně jí patří v žebříčku 97. místo, nejlépe byla 59. Na turnajích WTA zatím nevyhrála žádný titul, 7 jich nasbírala na turnajích nižší úrovně. Loňskou sezónu zakončila s nepříznivou bilancí 31 výher a 34 porážek. Většinou se pohybuje na turnajích s nižší dotací, s Karolínou Plíškovou se doposud na kurtech nesetkala.

Varvara Gracheva Profil tenisty
Pořadí v žebříčku ATP 31.
Věk 22
Letošní bilance 3:2
Loňský výsledek na AO 1. kolo
Počet titulů WTA 0

V prvním kole AO Ruska překvapila

Gracheva si na Australian Open už nyní vylepšila své maximum na tomto grandslamu. Nejdále zde zatím došla do 2. kola v roce 2021. Přestože na turnajích v Aucklandu a Hobartu ze začátku roku vypadla už v kvalifikaci, na AO doslova šokovala v prvním kole světovou osmičku krajanku Kasatkinu, které z pozice jasné outsiderky povolila jen 2 gamy. Ve druhém kole proti kvalifikantce Stefanini už byla Gracheva favoritkou a svou roli potvrdila. Především výhra nad hráčkou z top 10 tak ukazuje, že Ruska umí překvapit.

V prvním kole AO Ruska překvapila

Zdroj: sport24

Plíšková vs Gracheva kurzy

Favoritem utkání Plíšková vs Gracheva je česká tenistka. Sázková kancelář Tipsport na její výhru vypsala kurz 1.28. Na výhru Rusky si lze vsadit v kurzu 3.91. Plíšková zatím na turnaji zvládla oba své předchozí zápasy ve dvou setech. Pokud tomu věříte i tentokrát, můžete si na příležitost vsadit v kurzu 1.71. Jestliže ale Varvaru Grachevu nepodceňujete, zkuste třeba sázku na to, že získá alespoň jeden set s hodnotou 2.00.

Tip redakce: Vyhraje Karolína Plíšková a více než 16.5 gamů v zápasu

Ačkoliv Ruska v prvním kole proti Kasatkině ukázala, že umí překvapit, věříme v tomto utkání Karolíně Plíškové. A v kurzu 1.48 si vsadíme na to, že vyhraje a zároveň uvidíme v zápase více než 16.5 gamů. Vstup do sezóny sice nebyl z její strany nejlepší, na kurtech v Melbourne zatím ale ukazuje, že jí zdejší podmínky sedí. Zvládla úvodní dva zápasy a bez větších problémů v nich potvrdila roli favoritky. Navíc má z velkých turnajů mnohem bohatší zkušenosti. Tento zápas by měla “esová královna” zvládnout, alespoň 5 gamů by ale Ruska měla uhrát.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Karolína Plíšková a více než 16.5 gamů 1.48 1.46

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: wikipedia, tipsport,, tenisportal, irozhlas, denik