West Ham vs Alkmaar – Evropská konferenční liga preview a tip na sázení


Konfrontaci anglického a nizozemského stylu fotbalu nabídne úvodní semifinále Evropské konferenční ligy West Ham vs Alkmaar. Zápas je na programu 11.5. o 21:00. Favoritem bude domácí tým, který sice v domácí soutěži okupuje spodní patra tabulky, ale v EKL se mu daří. Alkmaar prošel do semifinále až z kvalifikace a rozhodně nedá svou kůži lacino.

West Ham vs Alkmaar - Evropská konferenční liga preview a tip na sázení

  • West Ham dosud v EKL vyhrál 9 utkání a pouze jednou remizoval, ve čtvrtfinále na hřišti Gentu.
  • AZ Alkmaar postoupil do semifinále přes Anderlecht až po penaltovém rozstřelu.
  • Vítěz dvojutkání si zahraje finále proti Fiorentině nebo Basileji.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Výhra West Hamu 1.58 1.60

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: West Ham vs Alkmaar
  • Soutěž: Evropská konferenční liga
  • Čas zápasu: 11. 5. 2023 21:00

Kde sledovat zápas West Ham vs Alkmaar?

Nechcete si nechat utkání ujít a zajímá vás, kde sledovat zápas West Ham vs Alkmaar? Zápasy semifinále Evropské konferenční ligy UEFA se hrají ve čtvrtek 11. května od 21:00. Pro českého fanouška je vzhledem k působení Tomáše Součka a Vladimíra Coufala v anglickém týmu dobře, že souboj vysílá stanice Sport 1.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Evropská konferenční liga 11. května 2023, 21:00 London Stadium (Londýn) 1.58 vs 5.85 Sport 1

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Krok k záchraně proti United

V nelehké situaci byl West Ham před víkendovým kolem Premier League. Měl náskok pouhých čtyř bodů na sestupovou příčku a na London Stadium cestoval Manchester United bojující o udržení čtvrté příčky. Jenže všechny předpovědi zbortila střela Benrahmy, kterou De Gea propustil za svá záda a zodpovědný výkon domácím přinesl důležité tři body. Záchrana je blízko a po třech prohrách v řadě tým opět získal potřebné sebevědomí, což se bude před semifinále Konferenční ligy hodit.

West Ham dělá radost fanouškům v pohárech

Když to nejde v lize podle představ, West Ham alespoň vítězí v Evropské konferenční lize. Hravě přešel přes Larnacu i Gent, kterým doma nasázel čtyři góly. Pokud se v lize zachrání, pak bude finále a případný zisk poháru skvělou třešničkou na dortu. Možná to byla ale právě pohárová Evropa, která zapříčinila špatnou podzimní část v Premier League. Takže získat vítězstvím postup do Evropské ligy rozhodně není hlavním cílem hráčů West Hamu. Snad proto je ale hra svěřenců Davida Moyese v této soutěži mnohem uvolněnější než v lize.

West Ham dělá radost fanouškům v pohárech

Rekord v počtu výher pro Alkmaar

Po vyřazení Anderlechtu zaznamenal Alkmaar už třináctou výhru v jedné sezóně evropských pohárů, což se žádnému jinému nizozemskému týmu předtím nepovedlo. Dvě z těchto vítězství zapsali hráči AZ dokonce proti Laziu Řím, který měl ambici celou soutěž vyhrát. A ani v lize to není od výběru Pascala Jansena špatné. Čtvrté místo o dva body za Ajaxem rozhodně není pro fanoušky zklamání a sezóna nakonec může být ještě mnohem úspěšnější. Na West Hamu bude chtít znovu překvapit a navýšit rekordní zápis.

Rekord v počtu výher pro Alkmaar

Zdroj: transfermarkt

Jen jedno ofenzivní eso Alkmaaru?

Se zraněním ofenzivních pilířů se musí trenérský štáb Alkmaaru vypořádávat v průběhu celé sezóny. Na podzim vypadl Vangelis Pavlidis na třináct zápasů, ale od návratu má fazónu a stihl dát dvanáct gólů v lize a pět v EKL. Jiný ofenzivní klenot a švédský reprezentant Jesper Karlsson je zraněný od začátku dubna a dost možná nezasáhne do semifinále proti West Hamu. Třetí stálicí v ofenzivním trojzubci je Jens Odgaard, který pro změnu kvůli zranění nedohrál poslední ligový zápas. Proti West Hamu můžou dva zmínění výrazně chybět.

West Ham vs Alkmaar kurzy

Ačkoliv jsou oba týmy na opačných koncích tabulky své domácí soutěže, favoritem úvodního duelu West Ham vs Alkmaar je domácí tým. Na Londýňany je kurz 1.58, kdežto na vítězství hostů se dá vsadit s kurzem 5.85. První zápasy jsou ve vyřazovací fázi vždy trochu opatrnější, a tak může tipéry lákat i remíza v kurzu 3.89.

Tip redakce: Výhra West Hamu

Pro oba týmy je semifinále Evropské konferenční ligy skvělou odměnou za předvedené výkony v soutěži. Tlak na vítězství není enormní ani na jeden tým, takže můžeme očekávat klidně i více branek a uvolněnější hru. Marodka nizozemského celku a domácí publikum ale přeci jen nahrává West Hamu, který po výhře nad Manchesterem United bude chtít po delší době zapsat dvě výhry za sebou. Proti Alkmaaru by se mu to mělo povést.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Výhra West Hamu 1.58 1.60

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie