Karlos Vémola vs Michał Pasternak – Oktagon 33 analýza


Karlos Vémola natahuje šňůru vítězství. K 5 skalpům v kategorii MMA přidal 21. května výhru boxerskou, proti raperovi Marpovi. Ve velice ošklivém utkání, na které publikum v O2 areně reagovalo pískotem, Karlos uspěl ve 4. kole na TKO. Nyní se vrací zpět tam, kde se cítí jistý – do MMA. Ve Frankfurtu nad Mohanem ho v rámci Oktagon 33 čeká polský vampír Michał Pasternak. Borci se proti sobě postaví 4. června 2022. Na toto utkání můžete vsadit a ani k tomu nemusíte použít vlastní finanční prostředky. Tipsport má pro nové hráče nachystán vstupní bonus 500 Kč.

Karlos Vémola vs Michał Pasternak

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet zahájených kol zápasu – více než 2.5 1.50 Není vypsáno
  • Zápas: Vémola vs Pasternak
  • Soutěž: Oktagon 33
  • Čas zápasu: 04.06.2022 18:00

Terminátor je nejznámějším českým MMA fighterem

Karlos Vémola alias Terminátor je nejznámějším českým MMA fighterem. Zdobí ho úžasná bilance 31 výher a 6 porážek. Poslední prohra je už 6 let stará, postaral se o ni slovenský fantom Attila Vegh. 36letý zápasník, který hájil barvy českého MMA i v UFC, už tedy 6 roků marně hledá přemožitele. Otázka je, jestli jej hledá důkladně. Což není tedy dotaz určený jen pro samotného Terminátora, ale také pro promotéry Oktagonu Ondřeje Novotného a Pala Nerudu. V middleweight by se dalo najít spoustu solidních zápasníků, ale tím asi nejsilnějším, proti komu Vémola v poslední době bojoval, byl Milan Ďatelinka. Borci jako Mikulášek, Da Silva nebo Robertsen do elitní skupiny zkrátka nepatří. Zápas se Zdeňkem Polívkou, Matěje Peňázem nebo Samuelem Krištofičem zatím naplánován nebyl. A to si třeba Samuel Krištofič se svými výroky, že Karlos se bije, jako když se miluje se ženou, o duel vyloženě říká. Karlos také zmínil, že chce Piráta legálně brutálně zmlátit. Zatím se ale ti dva v kleci nepotkali.

Terminátor je nejznámějším českým MMA fighterem

Stejně tak se Vémolovi vyhýbají i elitní bijci ze zahraničí. Michał Pasternak sice cizinec je, ale kvalitativně jde zřejmě ještě o krok směrem dozadu oproti zmíněnému Ďatelinkovi či Robertsenovi.Karlos Vémola je jinak pověstný svým náporovým stylem. Má propracovanou ofenzívu a nadrilovaný přechod do half guardu. Jeho silnou zbraní jsou nohy, kterými prudce a vysoko kope.

Pasternaka budou znát jen ti největší čeští znalci MMA

Pasternaka budou znát jen ti největší čeští znalci MMA. Je tedy dobré si tohoto polského borce představit. Typově více rváč než bojovník, styl Pasternakovi asi nic neříká. V MMA se pohybuje docela dlouho, jeho bilance 16 výher – 7 proher na papíře vzbuzuje respekt. Vítězství si ale připsal zvláště proti slabším soupeřům.Od roku 2016 Pasternak tak trochu kašle na udržení výborných statistik. Přijal roli sparringpartnera pro borce vyšších kvalit. Nejdříve jej porazil legendární Roger Gracie v One Championship 42, poté se na decision radoval Aung La N Sang v téže soutěži. A další zápasy proti zvučným bojovníkům na sebe nenechaly dlouho čekat. Vítězství si připsali Ivan Shtyrkov (20-2 zápasí hlavně v RCC/ACA), Maciej Rozanski (14-3, Bellator) či Lukasz Sudolski (9-1).

Pasternaka budou znát jen ti největší čeští znalci MMA

Proč do takovýchto zápasů Pasternak jde? Nevadí mu schytat hodně ran. Rve se do posledního dechu, takže jsou ve výsledku spokojeni všichni – diváci, kteří vidí atraktivní souboj, soupeř, který po bitvě zaznamená vítězství, a zřejmě také Pasternak, který vylepší své finanční konto. 38letý rodák z Koszalina se nejraději rve v postoji, až když je v úzkých, se pokouší o takedown. Vyjmenovali jsme seznam porážek, ale je fér připustit, že v poslední době také některé zápasy vyhrál. Na TKO pokořil své krajany Milasze a Zapadku v rámci NG Promotions – MMA VIP.

Tip redakce: zápas bude mít více než 2.5 kol

Polákovi může k vítězství pomoci jen lucky punch. Na ten se ale nedá spoléhat, takže smysl má sázka na výhru Vémoly. Při kurzu 1.15 ale z našeho pohledu nemá tento tip velký smysl. Zkusíme tedy tip na větší počet zahájených kol. Pasternak takto bojuje. Protože je odolný i proti hodně prudkým úderům, je složité mu dát K.O. hned na začátku souboje. Nechodí rád ani do zápasu na zemi, což ostatně platí i pro Vémolu. Pasternak je ochoten odzápasit všechna kola a pak se rozhoduje na body. Vémolovi možná nezbude nic jiného než tento styl boje přijmout. Sám už je poměrně dlouho bez ostrého bojového startu – a boxerský dýchánek proti Marpovi nemůžeme do této kategorie počítat. Proto se zřejmě toto utkání trochu protáhne. 4. června 2022 kolem 20:00 se ukáže, jestli je tato prognóza pravdivá.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet zahájených kol zápasu – více než 2.5 1.50 Není vypsáno