US Open – Casper Ruud vs Carlos Alcaraz Garfia


Nasazená trojka a nasazená pětka se utkají ve finále singlu mužů US Open. Kdo četl náš sázkařský check minulý týden, ten ví, že máme od začátku turnaje vsazeno na Carlose Alcaraze Garfiu. Ten nás sice několikrát pořádně napnul, když cestou do finále absolvoval tři pětisetové bitvy. Všechno ale zvládl a v neděli 11. 9. ve 22:00 středoevropského času bude hrát o svůj první grandslamový titul. Připomeňme, že před začátkem turnaje byl kurz na jeho celkové vítězství 6.00, ale tentokrát už je to jen necelých 1.50. Po trofeji ale prahne i jeho soupeř – Casper Ruud. Bude to zajímavé, určitě se vyplatí zapnout si live stream na TV Tipsport.

US Open – Casper Ruud vs Carlos Alcaraz Garfia

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Alcaraz Garfia 1.47 1.48

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Casper Ruud vs Carlos Alcaraz Garfia
  • Soutěž: US Open
  • Čas zápasu: 11.9.2022 v 22:00

Norovi Casperu Ruudovi je 23 let

Bude to souboj mládí, staršímu hráči v tomto duelu Norovi Casperu Ruudovi je 23 let. A také to bude bitva mužů, kteří usilují o svůj první grand slamové vítězství. Každý ví, že vyhrát nejprestižnější tenisový turnaj bylo v posledních 20 letech velmi těžké, protože si skoro všechny trofeje mezi sebou rozebrali Djoković, Nadal a Federer. Dvě generace tenistů bojovaly marně, takový Tomáš Berdych by mohl vyprávět. Nyní ale tři králové zestárli a otevírají se šance pro mladé hráče.

Norovi Casperu Ruudovi je 23 let

Ruud měl cestu do finále v podstatě umetenou, nejlepší hráč žebříčku, proti kterému hrál, byla třináctka Matteo Berrettini z Itálie. Ten mu paradoxně nedělal žádný problém – rodák z Osla Berrettiniho vyprovodil ve třech setech. Více se nadřel ve třetím kole proti Američanovi Tomu Paulovi. Ten ve čtvrtém setu srovnal na 2:2. Americké publikum nadšeně svého svěřence podporovalo, ale Ruud všechny umlčel, když si ručníkem otřel zpocené čelo a v posledním setu dal kanára. Ruud se tak propracoval do finále, což je překvapení. Že je skvělý, to je jasné – světovou pětkou není náhodou. Body do žebříčku ale sbírá spíše na antuce, to je jeho nejoblíbenější povrch.

Co Ruuda rozhodně zdobí, to je jeho psychika. Je to chladnokrevný Nor. Hraje trochu jako počítač, přesně trefuje míček mezi lajny, tlačí z forhendu, může se vždy opřít o své podání. Nyní ale naráží na neoblíbeného soupeře. S Alcarazem Garfiou už měl co dočinění dvakrát. V Marbelle i v Miami ale neprolomil Garfiův servis a vždy prohrál po dvou setech.

Carlos Alcaraz Garfia zdolal na turnaji několik těžkých překážek

Carlos Alcaraz Garfia zdolal na turnaji několik těžkých překážek. Argentinské tenisty Báeze a Coriu smetl ve třech setech, stejně se vypořádal i s Brooksbym. Pak ale následoval Chorvat Čilić, jeden z nejméně oblíbených soupeřů na okruhu. Čilićův ostrý servis dával 19letému Španělovi zabrat, ale v rozhodujících okamžicích prokázal lepší hlavu a v pátém setu zápas rozhodl. Dva dny na to následovala další pětisetová bitva s 11. hráčem žebříčku Sinnerem z Itálie. Garfia ukázal, že jeho slabinou jsou tie breaky, na turnaji prohrál čtyři ze čtyř. Přesto uspěl jak proti Janniku Sinnerovi, tak i v semifinále proti přemožiteli Nadala a Rubleva Francese Tiafoea. A to navzdory tomu, že v životní formě hrajícího Američana podporoval celý stadion. Zápas trval 4 hodiny a bylo to zřejmě nejlepší představení letošního US Open.

Carlos Alcaraz Garfia zdolal na turnaji několik těžkých překážek

Alcaraz Garfia je stejně jako Ruud velice psychicky silný. Navíc se ve svém mladém věku neustále zlepšuje. Světovou jedničkou se může stát už v neděli, ale i kdyby to nevyšlo, je jasné, že jednou se na špici žebříčku dostane. Je to komplexní hráč na všechny povrchy, má neuvěřitelně pestrou hru a rychlý pohyb. Letos má bilanci 50 výher, 11 porážek. Dosáhl na 4 tituly na okruhu ATP. Grand slam mu ve sbírce zatím chybí, ale kdybychom si mohli vsadit, tipujeme, že v budoucnu vyhraje 5, možná i 10 grand slamů. Je to velký tenisový talent.

Tip redakce: vyhraje Carlos Garfia Alcaraz

Co jiného můžeme tipovat, když vítězství rodáka z Murcii očekáváme už od samého začátku. Ruuda porazil Garfia už loni na Norově oblíbené antuce. Letos se setkali znovu a Garfia Alcaraz opět vyhrál. To už se hrálo na hardu, tedy na povrchu, na němž se budou odrážet míčky i v nedělním utkání. Nor Ruud má trochu stereotypní hru, na kterou Alcaraz Garfia zná recept. Na vítězství možná nebudou stačit 3 sety, ovšem tušíme, že trofej zvedne nad hlavu 19letý talent, jenž se tak stane světovou jedničkou.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Alcaraz Garfia 1.47 1.48

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

US Open – Casper Ruud vs Carlos Alcaraz Garfia tiket