US Open – Karolína Plíšková vs Marie Bouzková


Je to 6 let, co Karolína Plíšková hrála finále US Open. Tehdy měla rodačka z Loun životní sezónu, kterou korunovala ziskem 1. místa ve světovém žebříčku. Moc se na něm ale neohřála a nyní už je takřka jisté, že se zpět na vrchol už nepropracuje. 30letou dlouhánku by ale potěšilo, kdyby svou kariéru ještě ozdobila nějakou velkou trofejí. US Open, kde má ze všech grand slamů historicky nejlepší bilanci, by bylo ideálním turnajem. Jenže 1. 9. 2022 bude stát v cestě nadějná hvězda Marie Bouzková. České derby začne 1. 9. 2022 v 17:00. Na live stream se mohou podívat klienti sázkové kanceláře Tipsport.

US Open – Karolína Plíšková vs Marie Bouzková

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Bouzková 1.75 1.74

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Karolína Plíšková vs Marie Bouzková
  • Soutěž: US Open
  • Čas zápasu: 1.9.2022 v 17:00

Karolína Plíšková nebyla nikdy mezi českou veřejností nejoblíbenější

Karolína Plíšková nebyla nikdy mezi českou veřejností nejoblíbenější tenistkou. Tak trochu jí uškodilo to, že hrála v éře Petry Kvitové. Úspěchy mají obě tenistky srovnatelné, ale Petra Kvitová byla vždy miláčkem národa pro její přirozené vystupování a schopnost vyjádřit emoce. Karolína Plíšková na kurtu i mimo něj si zachovává výraz ledové královny.

Karolína Plíšková nebyla nikdy mezi českou veřejností nejoblíbenější

Pokud by taková byla i ve svém sportovním projevu, asi by bylo vše v pořádku. Umění zachovat nervy i v nejvíce vypjatých okamžicích sportovce šlechtí. Potíž je v tom, že právě v této disciplíně se Plíškové nedaří. A leckdy se z ledové královny stane John McEnroe – v tom špatném slova smyslu. Řím, Cincinnati, Australian Open… tam všude Plíšková rozbíjela vzteky rakety. Hodně to schytala zvláště za své vystoupení v italské metropoli, kde po prohře se Sakkariovou ani nepodala ruku rozhodčí.

Dramatické zvraty v utkání předvádí Plíšková i na US Open. V prvním kole se utkala s neznámou Polkou Linetteovou. V prvním setu se vše zdálo v pořádku, Češka vyhrála 6:2. Ale pak to začalo. Druhý set dovolila Polce za jasného stavu vyrovnat. Rozhodoval tie break, kde Plíšková vedla 7:2. Ale stejně nedokázala uspět – Polka zavelela k mocnému obratu, který korunoval míček na 7:8 po dvojchybě Karolíny Plíškové. Set dostala Polka, která hodně zlobila i ve třetím dějství. Nakonec Plíšková ubojovala vítězství 7:6 v posledním setu, a tudíž celkovou výhru. Která ji ale určitě stála hodně sil. Žádné rozbité rakety se nekonaly, Plíšková chce dávat najevo, že po třicítce se výrazně uklidnila. Jenže je jasné, že s postupujícím věkem zároveň ubývá výkonnost.

Bouzková je na tenisovém nebi zajímavý úkaz

Bouzková je na tenisovém nebi zajímavý úkaz. Nabourává zažitou představu, že sportovci jsou jako naprogramované stroje, které nic jiného než jejich vlastní obor nezajímá. Marie Bouzková studuje, maluje a ráda cestuje. Možná ji někdy stejně jako Andreu Sestini Hlaváčkovou uvidíme ve Star Dance, protože svěřenkyně kouče Theodora Devotyho také ráda tancuje.

Bouzková je na tenisovém nebi zajímavý úkaz

Co je ale hlavní, Bouzková předvádí vynikající tenis. Ve věku 24 let už by měla patřit mezi stálice, ve skutečnosti se ale zdá, že je pořád teprve na vzestupu. Na všech velkých grandslamových turnajích si vytvořila maximum teprve letos. Platí to i pro US Open, který se léta zdál být prokletý. Konečně letos přešla 1. kolo – odnesla to krajanka Nosková. Marie Bouzková sice preferuje coby povrch trávu, ale i na betonu může dobře vyniknout její ryze defenzivní styl. Má výborný pohyb po kurtu, což proti spíše statické Plíškové může platit. A na rozdíl od své budoucí soupeřky prošla prvním kolem hladce, aniž by se zbytečně vysílila.

Tip redakce: Vyhraje Marie Bouzková

Bouzková má nového trenéra a zdá se, že toto spojení funguje. Na Wimbledonu překvapila rodačka z Prahy tenisovou veřejnost čtvrtfinále. Následně vyhrála turnaj v Praze. Už nedělá nevynucené chyby a svým pohybem po kurtu a bojovností umí hru svým soupeřkám pořádně znechutit. Soupeřkou Bouzkové je Karolína Plíšková, u které je vidět, že už nemá nejsilnější kondici. A i přes četné výměny trenérů ji nikdo nedokázal zbavit jisté stereotypnosti v jejím stylu. Hráčky už se letos setkaly, stalo se tak na antuce. Ač tento povrch Bouzková nepreferuje, nad svou krajankou vyhrála 6:4, 7:5. Kurzy na čtvrteční zápas jsou sice vyrovnané, my si ale myslíme, že Bouzková bude mít v zápase jasně navrch.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Marie Bouzková 1.75 1.74

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓