US Open – Karen Chačanov vs Jack Draper


Někteří tenisoví sázkaři raději než na Djokoviće nebo Nadala sází na utkání dvou zdánlivě vyrovnaných soupeřů. Tady jedno nabízíme. Rus Karen Chačanov se ve 3. kole utká s Britem Jackem Draperem. Žádná výrazná tenisová jména, ale sázkařsky je toto utkání přesto vyhledávané. Setkávají se dva mladíci, jednomu na žebříčku ATP patří 31. místo, druhému 53. místo. Tipsport (který nabízí živý přenos zdarma tohoto utkání) si není favoritem jistý – kurzy jsou 2.21 vs 1.71. Jak utkání vidíme my, o tom pojednává tato analýza. Sázet můžete do 2. 9. 19:45, kdy utkání začíná.

US Open – Karen Chačanov vs Jack Draper

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Draper 1.71 1.72

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Karen Chačanov vs Jack Draper
  • Soutěž: US Open
  • Čas zápasu: 2.9.2022 v 19:45

Karen Chačanov je v tomto duelu tím výše postaveným mužem v žebříčku ATP

Karen Chačanov je v tomto duelu tím výše postaveným mužem v žebříčku ATP. Má 31. místo, na grand slamech si dvakrát zahrál čtvrtfinále. Životním úspěchem ale je olympijský turnaj v Tokiu, kde získal stříbro. Od tohoto okamžiku čekali ruští fanoušci, že švagr jiného známého tenisty Ivašky z Běloruska půjde v kariéře jen nahoru. Mnozí by ho nejraději viděli po boku Daniila Medveděva v TOP 3 světového tenisu. S tímto veleúspěšným tenistou má ostatně Chačanov hodně společného – stejný rok narození, místo narození Moskva, výška 2 metry. Ale aby získal tolik trofejí co Medveděv, musí Chačanov urazit ještě pořádný kus cesty.

Karen Chačanov je v tomto duelu tím výše postaveným mužem v žebříčku ATP

Letos je to totiž velká bída. Celkově prohrál 20 zápasů, z toho na hardu, kde se hraje US Open, 11. V příprave podlehl Čiličovi nebo Kordovi. Předtím ve Washingtonu si na něj došlápl Japonec Jošihito Nišioka. Na US Open je Chačanov ve třetím kole, ale se svými dosavadními soupeři se něco natrápil. Nenasazení Kudla i Monteiro ukořistili každý jeden set. Třetí kolo na US Open, to je zatím pro Chačanova historické maximum.

Jack Alexander Draper, to je budoucnost britského tenisu

Jack Alexander Draper, to je budoucnost britského tenisu. Je mu teprve 20 let, ale s každým turnajem se zlepšuje. Rok 2022 je pro svěřence kouče Jamese Trotmana průlomový. Stává se prvním hráčem historie, který vyhrál 4 ATP Challenger akce v jediném čtvrtletí. Uspěl 3x ve Forli a jednou v Saint-Brieuc. Byly to menší akce, ale dodaly sebevědomí. V Montrealu Draper dochází do čtvrtfinále, ve Winstom Salemu dosahuje na stejnou metu.

Jack Alexander Draper, to je budoucnost britského tenisu

K jeho skalpům patří Tsitsipas nebo Monfils. To je rozdíl proti Chačanovovi – Draper je i na hardu prověřený tenisty velkých jmen a dokázal některé porazit. Platí to i pro letošní US Open, kde Draper po respektovaném Finovi Ruusuvuorim vyfasoval světovou šestku. Kanaďan Felix Auger-Aliassime se ale poroučel po prohře 3:0. Jack Draper ještě v New Yorku neztratil ani set!. Draper má výborný servis, ale není to typ bum-bum tenisty. Má výborný pohyb po kurtu a dokáže volit skvělá řešení. Žebříček ATP registruje Brita na 53. místě, ale zaručeně půjde nahoru. Letošní bilance Drapera na hardu je 34:7 – vyhrál 2x více utkání na tvrdém povrchu než Chačanov a přitom prohrál méně duelů.

Tip redakce: Vyhraje Jack Draper

Setkávají se dva hráči s vynikajícím servisem. To je Chačanovova hlavní přednost, Jack Draper má přece jen pestřejší arzenál. Může se opřít o skvělý return, kde má 29% úspěšnost. A také jej zdobí bojovnost, s níž odvrátí přes 70 % breakballů. Ruští tenisté často bývají jako noc a den. Je možné, že se Chačanov po dosavadních nemastných neslaných výkonech vyhecuje k velkému vítězství. Právě proto jsou kurzy nastavené tak jak jsou. Jenže my si myslíme, že Draper to má v ruce. Turnajem prochází jako nůž máslem a není důvod, proč by zrovna z Rusa, který je tak trochu z formy, měl mít vítr. 20letý Draper hýří sebevědomím, má na turnaji skvělá čísla a jistě na Chačanova vlétne. Sázíme na Draperovu výhru. Možná to opět bude bez ztráty setu. Sledujte zajímavé utkání na live stream Tipsport v pátek 2. 9. od 19:45.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Draper 1.71 1.72

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓