US Open – Andy Murray vs Mateo Berrettini


Je to jednoznačně nejsázenější událost pátého hracího dne US Open. A tak nemůže uniknout ani naší pozornosti. Andy Murray se ve třetím kole utká s Italem Mateem Berrettinim. Mnozí už kučeravého Skota odepisovali, ale Murray ještě do starého železa nepatří. V prvním kole vytřel zrak Argentinci Cerundulovi, v druhém předvedl s Američanem Navou po prohraném prvním setu krásný comeback. Teď jej ale čeká třináctý nejvýše nasazený hráč. Kdo postoupí do osmifinále US Open, to můžete sledovat na live stream sázkové kanceláře Tipsport v pátek 2. září od 17:00.

US Open – Andy Murray vs Mateo Berrettini

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet setů v zápase více než 3.5 1.54 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Andy Murray vs Mateo Berrettini
  • Soutěž: US Open
  • Čas zápasu: 2.9.2022 v 17:00

Méně pravidelní diváci tenisu už možná jméno Andy Murray zapomněli

Méně pravidelní diváci tenisu už možná jméno Andy Murray zapomněli. Rodák z Glasgow měl svého času tak skvělou formu, že se mluvilo nikoli o třech, ale o čtyřech gigantech tenisu. Osud tomu chtěl, že Murray nakonec úchvatné tempo nastavené Djokovićem, Nadalem a Federerem neudržel. Historie si bude pamatovat pouze trojici mužů, kteří vládli hned několika generacím tenistů. Andy Murray nebude jejich úchvatné statistiky atakovat. Murray vyhrál tři grand slamové turnaje, posledním byl Wimbledon v roce 2016. Od tohoto roku se datuje období četných zranění, která Skota stála umístění nejdříve v první desítce, posléze v první stovce. Prudký pád směrem do tenisového suterénu, jaký stihl například Serenu Williams, ale Murray nedovolil. Pořád byl schopen absolvovat několik turnajů ročně, kde se mu nikdy nedařilo špatně. A poslední dobou, kdy se zdravotní stav začal stabilizovat, začal Murray pozvolna žebříčkem zase stoupat. Aktuálně jej registrujeme na 43. místě, takže je nad českou jedničkou Lehečkou.

Méně pravidelní diváci tenisu už možná jméno Andy Murray zapomněli

Argentinec Francisco Cerúndolo je ve 24 letech velkou naději své země. V posledním roce vyhrál 2 turnaje ATP Challenger Tour. V srpnu dosáhl 27. místa na žebříčku a už se možná vidí, jak bude útočit na TOP 10. Jenže v prvním kole US Open narazil na Murrayho a nestačil se divit. Skot to sázel po lajně jako za mlada a v suchém triku vyhrál 3:0. V 2. zápase ztratil Murray jen úvodní set. Murraymu aplaudoval také jeho staronový kouč Ivan Lendl. Zdá se, že na US Open platí – tenhle turnaj je jen pro starý. Kromě Murrayho skvěle hraje také jeho starší kolegové Isner a Nadal. V ženské části šokovala Serena Williamsová postupem přes světovou dvojku Kontaveitovou. A nadále v turnaji pokračují 37letá Kanepiová nebo česká lvice Petra Kvitová.

Mateo Berrettini stále patří k tenisovým nadějím

To Mateo Berrettini stále patří k tenisovým nadějím. Je mu 26 let a na US Open je nasazenou třináctkou. Grand slamy se Italovi daří – v Austrálii i v New Yorku došel do semifinále, ve Wimbledonu si loni zahrál dokonce finále. Na první titul stále zatím čeká, jenže dokud ještě hrají Nadal a Djoković, je to pro hráče Berrettiniho generace hodně těžké.

Mateo Berrettini stále patří k tenisovým nadějím<

Partner australské tenistky Ajly Tomljanovićové se vyznačuje výborným servisem a tvrdým forehandem. Soupeře umí zaskočit také svými oblíbenými backhandovými slajzy. Může těžit ze své výšky – bez 4 centimetrů měří rovné 2 metry. Na tvrdém povrchu má letos bilanci 10:7, což není až tak oslňující bilance. Po semifinále na Australian Open, kde prohrál s Nadalem, totiž přišly výpadky v Montréalu nebo Cincinnati.

Tip redakce: Počet setů v zápase – více než 3.5

Berrettini se může opřít o podání, na kterém má úspěšnost 87 %, jenže pro změnu na returnech má slabší bilanci než Andy Murray. Obecně se Berrettinimu špatně hraje proti starým pardálům. Proti Nadalovi oba 2 zápasy prohrál, proti Djokovióvi dokonce 4x ze 4 pokusů. S Murraym má bilanci 2:1, jenže se na vítězství vždy dost nadřel. Letos ve Stuttgartu na trávě přemohl Berrettini Murrayho až ve třetím setu. Připomeňme, že v US Open se hraje na 3 vítězné sety. A z toho plyne naše sázka – utkání neskončí 3:0. Starý lišák Murray určitě bude kousat. Ač je tedy proti mladému výborně servírujícímu Italovi outsiderem, věříme, že si minimálně jeden set uhraje. A když vidíme, jak se na US Open daří hráčům Murrayho generace, nedivili bychom se, kdyby nakonec Skot vyhrál. Uvidíme, jak to celé dopadne – utkání má podle plánu začít v pátek 2. září od 17 hodin.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet setů v zápase více než 3.5 1.54 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓