UEFA Liga národů: Španělsko – Česká republika


Červnový maraton reprezentačních zápasů je u konce. Český národní tým čeká poslední zápas tohoto cyklu Ligy národů. V Málaze se na odvetu připravuje silný tým Španělska. Ten se jistě poučil z prvního vzájemného utkání a tentokrát nebude chtít svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého nechat nic zadarmo. Zvláště když se hraje před domácím publikem. Španělští fanoušci milují reprezentační akce, ať už jde o duely na mistrovství světa nebo přátelská utkání. Přímý přenos začíná 12. 6. 2022 ve 20:45. Můžete se pokusit z tohoto duelu vytěžit i něco pro sebe – stačí vsadit tiket.

Liga národů – Česká republika – Španělsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko a padne méně než 4.5 gólů 1.56 1.55

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Španělsko vs Česko
  • Soutěž: Liga národů – UEFA
  • Čas zápasu: 12.06 2022, 20:45

Španělsko si na svou první výhru v Lize národů muselo počkat

Španělsko si na svou první výhru v Lize národů muselo počkat až do třetího zápasu. V málo záživném utkání v Ženevě porazili svěřenci Luise Enriqueho domácí tým Švýcarska 1:0. Gól dal ve 13. minutě 30letý útočník Pablo Sarabia. Bylo to typické Španělsko, v obraně tvořící dokonalý zámek, přes který soupeř neměl šanci se dostat. Na konci zápasu si ojedinělou šanci vytvořil Breel Embolo, ale mířil mimo.

I když nedal gól, opět byl hodně vidět mladíček Gavi. Produkt slavné barcelonské akademie Laa Masia je jedním z nejžhavějších zboží na přestupovém trhu. Jak je tento 17letý hráč sebevědomý, to ukázal moment v první půli. Přerušil švýcarský atak na španělské půli a získaný balon neodkopl, ale drze přehodil Shaquiriho hlavu a pak protančil okolo dvou švýcarských fotbalistů. Krásný moment v jinak málo zajímavém zápase.

Liga národů Španělsko

Češi jsou za tento výsledek z ženevského live stream asi spíše rádi. Španělsko má 5 bodů, Česko 4, Švýcarsko žádný. Asi nikdo nečekal, že by Češi aspirovali na vítězství ve skupině. Úspěch je už jen se udržet. A Švýcarům by aktuálně nepomohla už ani výhra v odvetě nad českou reprezentací.

Klid by Součkovi a spol. dodal zisk dalších bodů proti soupeřovi z Pyrenejského poloostrova. Ale v Málaze to bude těžké. Jestliže proti Čechům Španělé v obraně chybovali, na Švýcary byli už dokonale připraveni. Je to čtvrtý zápas Ligy národů v těsném sledu a veškeré taktické nesrovnalosti už jsou vyhlazeny.

Zázračné tažení Česka v Lize národů utnul tým Portugalska

Zázračné tažení Česka v Lize národů utnul tým Portugalska. Hráči v červenozelených dresech se obešli bez gólového příspěvku nejlepšího reprezentačního střelce všech dob Cristiana Ronalda. Na výhře 2:0 se nejvýrazněji podílel Bernardo Silva. Hráč Manchesteru City posílal přesné přihrávky. Velezkušený Pepé vzadu držel jako zeď, střed hřiště ovládali Neves a Carvalho.

Češi sice vzdorovali půl hodiny, ale góly mezi 33. a 38. minutě znamenaly jasnou výhru domácích. V druhé polovině se zápas v podstatě jen dohrával. Češi poznali, jak chutná zápas s fotbalovým gigantem, když je tento stoprocentně soustředěný, v plné síle a chce zápas vyhrát.

Fotbalová Liga národů

Česko další zápas čelí tomu stejnému, čemu čelilo v předchozích duelech Ligy národů. Mužstvu chybí TOP útočník Patrik Schick, i když Jan Kuchta jej zastupuje velmi důstojně. V obraně se skvěle rozehrál Jakub Brabec, ale nejsou k dispozici další spolehliví beci typu Bořil, Jemelka či Holeš. Fotbalisté ze Serie A Zima či Matějů si tak skvěle nevedou. Proti Španělsku nenastoupí ani důležité motory ofenzivních snah Barák a Jankto. A vhod by přišly i zkušenosti Daridy či Kadeřábka, kteří loni trochu nečekaně ukončili v relativně mladém věku reprezentační kariéru.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko a padne méně než 4.5 gólů 1.56 1.55

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: vyhraje Španělsko a padne méně než 4.5 gólů

Na vítězství českého týmu v Málaze je vypsán kurz 11.40. To je velmi lákavé a sázkaře svrbí prsty to nevyužít. Přesto zůstáváme u realističtějšího scénáře. Češi úvodními 2 zápasy, jak se zdá, vyčerpali svůj potenciál. Své soupeře zaskočili a 4 body jsou pěkný zisk. Velká škoda, že Španělsko těsně před koncem vyrovnalo, prohra by byla skvělým trestem za jejich přístup k zápasu. Hráči totiž na rovinu přiznali, že duel v Praze podcenili. To ale vůbec nepřichází v úvahu pro odvetu ve Španělsku

Španělé nastoupí konečně uklidnění poté, co si připsali první výhru nad Švýcarskem. Budou vědět, že se musí porvat o první místo ve skupině, které je stále ve hře, i když Portugalsko trochu uteklo. Navíc, v rozžhavené Andalusii bude přes 40 °C. Podmínky, které španělští hráči dobře znají, z Čechů je na ně zvyklí ale snad jen brankář Vaclík. Vše tedy nasvědčuje tomu, že Španělé vyhrají. Podobně jako Portugalcům by jim možná měl stačit jen gól dva v úvodu a pak si hlídat 3 body.