Tyson Fury vs Francis Ngannou: Box – Rumble in Riyadh 2023


28. října není jen svátek československé státnosti, ale také svátek boxu. Koná se totiž galavečer v Saúdské Arábii s velmi nabitou zápasovou kartou. Do ringu se postaví ruská jednička Arslanbek Makhmudov, který změří síly s Američanem Wrightem. Dále se fanoušci těší na duel Parkera s Keanem. Nejvíce pozornosti ale strhává souboj elitního bojovníka organizace WBC s mužem, který vzešel z prostředí MMA, přímo z organizace UFC. „The Gypsy King“ Tyson Fury vyzve „Predatora“ Francise Ngannou. Zápas je na programu 28. 10. od 20:00. Přečtěte si naši analýzu a tip na výsledek.

Nejlepší bonusy k zápasu

350Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Tyson Fury vs Francis Ngannou: Box - Rumble in Riyadh 2023

  • Tyson Fury je neporažený šampion v těžké váze, má bilanci 33-1
  • Bojovník Francis Ngannou opustil prostředí UFC, aby si vyzkoušel boxerský chlebíček. Tento zápas si vysnil
  • Tyson Fury je jasný favorit, Tipsport na něj vypsal kurz 1.11. Ngannou se smiřuje s rolí outsidera s kurzem 7.23
Náš tip Live stream TV Tipsport Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet začatých kol více než 5,5 Spustit Tipsport TV livestream 2.03 2.08
  • Zápas: Tyson Fury vs Francis Ngannou
  • Soutěž: „Rumble in Riyadh“ – Rijád, Saudská Arábie
  • Čas zápasu: 28. 10. 2023, 18:00
  • Živý přenos: DAZN PPV

Kde sledovat Tyson Fury vs Francis Ngannou live stream?

Na ČT Sport či jiných standardních sportovních televizních stanicích přímý přenos nehledejte. Ani Tipsport bohužel nabídku live stream zdarma zatím neohlásil. V sobotu 28. října si fanoušci boxu zapnou zápas prostřednictvím PP platformy DAZN. Cena za stream je 9.99 €, takže asi 240 korun. Dalšími možnostmi jsou streamy na platformách ESPN+ PPV a TNT Sport Box Office. Tipsport, Betano a jiné sázkové kanceláře ale umožňují tipérům na tento zápas vsadit.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Fury vs Ngannou 28. 10. od 18:00 DAZN PPV

Program Tyson Fury vs Francis Ngannou

Mluvili jsme o nabité zápasové kartě. Opravdu, celý turnaj stojí za to, takže určitě nevynechejte před hlavním chodem Fury vs Ngannou také předkrmy. Arslanbek Makhmudov je dosud neporažený, ale jeho soupeř Junior Anthony Wright má také excelentní statistiky. Porážku neznají ani britští boxeři bojující v nejtěžší váhové divizi: David Adeleye a Fabio Wardley. Zajímavé bude také střetnutí Martina Bakoleho s Carlosem Takamem. Divácky nejatraktivnější ale opravdu je boj kontroverzního Furyho s Francisem Ngannou, pro kterého to bude debut v profesionálním boxu. Turnaj Rumble in Riyadh začíná v sobotu 28. 10. od 18:00.

Zápas Kategória Tipsport kurzy Betano kurzy Kde sledovať
Tyson Fury vs Francis Ngannou Heavyweight 1.11 vs 7.23 1.08 vs 6.00 Začít sledovat
Fabio Wardley vs David Adeleye Heavyweight 1.35 vs 3.45 1.30 vs 3.15 Začít sledovat
Joseph Parker vs Simon Kean Heavyweight 1.13 vs 6.59 1.08 vs 6.20 Začať sledovať
Arslanbek Makhmudov vs Junior Anthony Wright Heavyweight 1.03 vs 14.40 1.02 vs 9.20 Začať sledovať
Moses Itauma vs Istvan Bernath Heavyweight 1.03 vs 14.40 1.02 vs 8.80 Začať sledovať
Carlos Takam vs Martin Bakole Heavyweight 6.27 vs 1.14 5.30 vs 1.11 Začať sledovať

Tyson Fury

Tyson Fury je asi nejzvučnějším boxerským jménem současné doby. Přitahuje pozornost i těch, které tento sport jinak nezajímá. Nebojoval v životě jen se soupeři v ringu – pronásledoval ho démon depresí, měl problémy s alkoholem i drogami. Kvůli dopingovému nálezu mu byla na jeden čas odebrána licence. Ale bojovat umí. Má bilanci 33-1-0. Těží ze svých fyzických dispozic – má 206 cm výšky a 125 váhy. S takovým chlapem se nechcete dostat do křížku. Soupeře ukončuje většinou na KO (ve 23 případech). Má obrovskou výdrž, během kariéry už dvakrát zažil počítání. Ale vždy se oklepal a nakonec zápas dovedl k vítězství. Je to aktuální šampion těžké váhy organizace WBC. V našem videu se můžete podívat na jeho slavné vítězství nad legendárním Vitalijem Kličkem.

Francis Ngannou

Ve 12 letech pracovat v písečném lomu v Kamerunu, později přežíval jako bezdomovec v Paříži. Teď za zápas s Tysonem Fury vyfasuje částku s mnoha nulami na konci. Příběh Francise Ngannou je fascinující. Dnes 37letý borec se naučil bojovat na ulici. Jeho talent rozpoznal trenér Fernand Lopez. 30. listopadu 2013 absolvoval Ngannou první zápas v kategorii MMA. V tomto odvětví udělal kamerunský rodák obrovskou kariéru. Nakonec se dostal do UFC. Získal zde 17 výher a jen 3 prohry. Ale ani toto nepovažoval Ngannou za svůj kariérní vrchol. Chtěl totiž vyzkoušet také box, a tak odešel do PFL. A nyní přichází největší výzva. Tyson Fury. Je to Francisův první boxerský zápas. Ngannou je také urostlý, má 193 cm, ale na Furyho stále 13 cm postrádá. A jaký je Francis Ngannou coby boxer? Nabízíme video sparring boxu s krajenem a profi boxerem Carlosom Takamem. Na videu nechybí ani Mike Tyson, který mimochodem dobře zná i Francisova příštího soupeře.

Tyson Fury vs Francis Ngannou – porovnání boxerů

Štatistiky a informácie Tyson Fury Francis Ngannou
Bilance v profi boxe 33-0 0-0
Bilance v UFC MMA 0-0 17-3
Knokauty 24 17
Věk 35 rokov 37 rokov
Výška a dosah 206 cm / 216 cm 193 cm / 211 cm
Váha 121 kg 114 kg
Styl boxu ortodoxní ortodoxní

Tyson Fury chtěl titulový zápas

Fury, který si nechává říkat Cigánský král, bojoval naposledy proti Derecku Chisorovi v prosinci 2022. Letos chtěl další titulovou bitvu. Jenže byl problém najít pro tohoto borce soupeře. Ti, kteří by ho mohli potrápit, tedy Usyk, Ruiz či Joshua, zápas odmítli. Možná mají z potomka irských kočovníků respekt. Je jasné, že zápas s Furym bolí, proto se není co divit, že nabídku nakonec přijal Francis Ngannou, který je z prostředí MMA zvyklý na pořádně drsné bitvy.

Tyson Fury chtěl titulový zápas

Zdroj: DAZN

Francis Ngannou je silný a hodně toho vydrží

Ngannou je smířený s pozicí outsidera. S čím smířený ale není, to je Furyho podvádění. Nejsou žádné důkazy, že Gypsy King opravdu hraje nepoctivě, ale Ngannou je o tom přesvědčený. Uvádí, že proti Wilderovi si Fury do rukavic ukryl kovový předmět vejčitého tvaru, což se snažil dokázat zpomalenými záběry a také jizvou na obličeji podobného tvaru, kterou si z duelu odnesl. Ngannou je jinak připravený na cokoli: je silný a má velkou výdrž. V souboji nebyl Ngannou nikdy ukončený před limitem. Tentokrát bude čelit boxerskému klání na 10 kol po 3 minutách.

Francis Ngannou je silný a hodně toho vydrží

Zdroj: DAZN

Tyson Fury vs Francis Ngannou kurzy

Favorizovaný Tyson Fury si u bookmakerů Tipsportu vysloužil kurz 1.11, na soupeře Ngannou je vypsáno 7.23. Jednou v kariéře Fury remizoval, pokud by se to mělo zopakovat, nadšení asi nebudou tajit ti tipéři, kteří zkusí kurz 25.00 na plichtu. Mimochodem, na všechny tyto možnosti můžete využít náš Tipsport promo kód. Zajímavý kurz 6.50 se nabízí u příležitosti „vyhraje Tyson Fury na body nebo na technické rozhodnutí“. 9.00 odpovídá možnosti „Ngannou vyhraje KO, TKO nebo diskvalifikací“.

Tip redakce: Počet zahájených kol: více než 5.5

Vyhneme se sázce, která láká asi nejvíce sázkařů – totiž že vyhraje Tyson Fury. 1.11 je příliš nízký kurz. A přece jen, Francise Ngannou bychom tolik nepodceňovali. Je to jeho první boxerský zápas, což může být nevýhoda i výhoda. Tyson Fury ho vůbec nezná, neví, co má čekat. MMA styl může být pro ryzího bocera nevyzpytatelný. Náš tip postavíme na tom, že zápas bude dlouhý. Francis Ngannou je takřka nesestřelitelný, urostlý borec, který v boji i v životě schytal hodně ran a neuhnul. Věříme, že v ringu vydrží více než 5.5 kol.

Náš tip Live stream TV Tipsport Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet zahájených kol: více než 5.5 Spustit Tipsport TV livestream 1.65 1.68

Zdroje článku: wikipedie, tipsport, fortuna