Box – Tyson Fury vs Derek Chisora preview a tip na sázení


Že se hraje mistrovství světa ve fotbale ještě neznamená, že se život ve všech ostatních sportovních odvětvích zastavil. Například v sobotu 3. 12. o sobě hodně hlasitě dají vědět bojové sporty. V Ostravě se koná Oktagon, v USA je zase v plánu UFC Fight Night: Thompson vs Holland. Ale my se budeme tentokrát věnovat boxu. 3. 12. v 22:00 budou oči všech fanoušků rohované upřeny na dění na stadionu Tottenham Hotspur v Londýně. Utká se zde v souboji těžkých vah Tyson Fury a Derek Chisora. Live stream zdarma v českých televizích k dispozici nebude. Přímý přenos živě nabízí kanál BT Sport Box Office.

Box – Tyson Fury vs Derek Chisora

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Fury 1.06 1.05

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Tyson Fury vs Derek Chisora
  • Soutěž: Box
  • Čas zápasu: 3. 12. 2022, 22:00
  • Živý přenos: České televize nenabízí

Angličan Tyson Fury je hvězda světového boxu

34letý Angličan Tyson Fury je hvězda světového boxu. Možná, že místo konání zápasu s Chisorou bylo úmyslně zvoleno tak, aby to Furyho ještě více rozdráždilo. Naštvaný boxer totiž podává lepší výkony. Jde o to, že Fury je coby rodák z Manchesteru je celoživotním příznivcem místních United. A ti se nemají moc v lásce s fanoušky Hotspur, kteří hrají právě na stadionu v Tottenhamu. Ve skutečnosti ale Fury nepotřebuje zápasit právě na londýnském stadionu, aby měl motivaci. Tu má totiž tak jako tak – už ohlásil odchod do důchodu. Stalo se tak po posledním zápase s Dillianem Whytem, čímž svou zápasovou bilanci vylepšil na 32 výher, 1 porážka. Stalo se ve Wembley v dubnu letošního roku. Byl ale hodně přemlouván. A určitě zacinkaly peníze. Tak si nakonec Fury řekl – proč ještě neposílit status legendy?

Angličan Tyson Fury je hvězda světového boxu

Zajímavá postava ke sledování

Tyson Fury je pro diváka boxu zajímavá postava ke sledování. Jeho zápasy baví. Jde o 2,06 metrů velkého obra. Před jeho dlouhými pažemi nemají soupeři v ringu žádnou únikovou cestu. Jeho kondice sice s postupujícími roky slábne, ale pořád jde o energického borce. Nezapře své romské kořeny – je to borec, který si v ringu nepotrpí na příliš komplikovanou taktiku. Jde zkrátka za soupeřem jako za kořistí. Na tři desítky boxerů se skutečně v kořisti proměnilo – a Derek Chisora sám už byl Furym poražen 2x.

To nejlepší má Chisora za sebou

Také Derek Chisora je Angličan a i on fandí Manchesteru United. Zde ale podobnost končí. Má kořeny v Zimbabwe, horlivě podporoval Brexit, za fyzické napadení přítelkyně seděl ve vězení. Z boxerského hlediska Chisoru limituje věk – je mu už 38. To nejlepší má za sebou. Za mlada natáhl šňůru 14 výher v řadě, když porazil i slavné boxery Morgana, Simsona a opakovaně Sextona. Výhrou nad Danny Williamsem získal titul britského šampiona těžké váhy. To se ale psal rok 2010.

To nejlepší má Chisora za sebou

První porážku v kariéře Chisorovi uštědřil Tyson Fury

První porážku v kariéře Chisorovi uštědřil – kdo jiný, než Tyson Fury. Stalo se tak 23. 7. 2011, pár dní po smrti Amy Winehouse. Tato prohra znamenala pro Chisorovu kariéru zlomový bod, od té doby se kdysi neporazitelná mlátička stává jen lehce nadprůměrným boxerem. Nadále zažívá občasné vzestupy kariéry, když například zvítězil tituly těžké váhy v organizaci WBA. To mimochodem porazil českého boxera Ondřeje Pálu. Předtím ale podlehl Vitaliji Kličkovi. Neúspěšně usiloval o titul WBA Inter-Continental, TKO mu udělili Helenius i Haye. A tituly, které měl, pak definitivně ztratil roku 2014 zase proti Furymu. Chisora dále stagnoval a v letech 2020 a 2021 nevyhrál vůbec. Nad jeho síly byli mladší boxeři Oleksandr Usyk nebo Joseph Parker. Veterána Kubrata Puleva ale letos v londýnské O2 Areně porazil a tak jde do dalšího zápasu. Ještě jednou naposledy to chce zkusit proti svému osudovému soupeři, Tysonu Furymu.

Tip redakce: Vyhraje Fury

U Chisory je, zdá se, spíše otázka, jestli přečká všech 12 kol. S Usykem to dokázal, i když v tomto případě dostal velmi technického soupeře. S Furym bude vše jiné. Fury je bestie, která svého soupeře zasype údery. A jsou to často těžké šichty. Na rozhodnutí sudích Fury nečeká, Chisorovi v prvním zápase udělil UD. Druhý duel byl z Chisorovi strany tak bídný, že zápas raději ukončil sám jeho trenér. Měl obavu, aby světová jednička neudělala z jeho svěřence fašírku. Nemáme žádný důvod proto nyní sázet na Furyho, který od té doby o 8 let zestárl a čelí borci, jenž stále táhne sérii neporazitelnosti.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Fury 1.06 1.05

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓