Tipsport extraliga – Hradec Králové vs Vítkovice


Dva američtí Peterové v dresu Vítkovic řádí. Peter Krieger si ve dvou zápasech připsal 5 asistencí, o pět let starší Mueller se 4 góly vede střeleckou listinu ligy. Zdá se, že ostravský tým letos na přestupovém trhu ulovil dvě pořádně velké ryby. Vítkovice porazily Litvínov a Plzeň a nyní jedou do Hradce Králové. Zajímavý zápas začíná v pátek 23. září v 18:00. Live stream zpřístupní svým klientům sázková kancelář Tipsport.

Tipsport extraliga – Hradec Králové vs Vítkovice

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrají Vítkovice s handicapem -1.5 5.52 5.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Hradec Králové vs Vítkovice
  • Soutěž: Tipsport extraliga
  • Čas zápasu: 23. 9. od 18:00

Hradec Králové loni zvítězil poprvé ve své historii Prezidentský pohár

Hradec Králové loni zvítězil poprvé ve své historii Prezidentský pohár. Dokonce jej uzmul s rekordním ziskem 116 bodů. Pak překvapivě padl v prvním kole play-off, když nezvládl tři prodloužení s Mladou Boleslaví. Nadále však platí, že jde o elitní tým české extraligy, který má ty nejvyšší ambice. Letos navíc reprezentuje český hokej také v Lize mistrů. Hradec přišel v létě o svého nejproduktivnějšího hráče loňské sezóny, Ahtiho Oksanena. Šikovný Fin zamířil do Švýcarska. Po posilách se vedení dívalo ve slovenské i finské lize a také v zámoří.

Hradec Králové loni zvítězil poprvé ve své historii Prezidentský pohár

Nedá se říci, že by přišly hvězdy, ale takový Jan Růžička loni Mladé Boleslavi vychytal postup do semifinále právě na úkor Hradce. Dokonce jej za své výkony povolal trenér Jalonen i do českého národního mužstva. Pod Bílou věží dostal Růžička důvěru koučů a stal se novou jedničkou, třebaže v mužstvu zůstal nadále spolehlivý gólman Kiviaho, jenž klesl na pozici dvojky. Hradci začala sezóna dříve než ostatním mužstvům, bojuje totiž v Lize mistrů. A daří se mu. Výhry nad Grenoblem a nad Frölundou znamenají, že Hradci pro postup do play-off už stačí jen jedna výhra ze zbylých dvou zápasů.

Vítkovice už řadu sezón platí za průměrný klub ligy

Vítkovice už řadu sezón platí za průměrný klub ligy. Sestupových vod se bát nemusí, ale s výjimkou jedné sezóny končil ostravský celek po základní části vždy kolem osmého místa. Nevýhodná pozice do play-off se pak promítla na předčasném vyřazení – vždy buď v předkole, nebo ve čtvrtfinále. Loni se tak stalo v souboji s pozdějším mistrem Třincem. Letos ale může být vše jinak.

Vítkovice už řadu sezón platí za průměrný klub ligy

Vítkovické trenérské trio

Trenérské trio Miloš Holaň, Roman Šimíček a Radek Philipp postavilo dohromady solidní tým. Z Pardubic přišel slovenský reprezentační obránce Juraj Mikuš. Třinec uvolnil dalšího kvalitního beka Daniela Krenželoka. Co je ale hlavní, přišla dvojice Američanů Mueller – Krieger. V Brně si ještě teď drbou fanoušci Komety hlavy, jak to mohlo vedení dopustit. 34letý Mueller, hráč s 300 starty v NHL, patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu v extralize. Za Kometu si ve 3 sezónách udržel průměr 1,2 bodu na zápas. Od ostravského vedení je tedy majstrštyk získat takového kanonýra a do útočné řady k němu postavit šikovného Kriegera, s nímž si Mueller zjevně rozumí. Zápasy s Litvínovem (3:2 pro Vítkovice) a s Plzní (4:2 pro Vítkovice) to jasně nasvědčují. Ze 7 gólů americká dvojčata vypracovala pět.

Tip redakce: Vítkovice vyhrají s handicapem -1.5

Je to troufalá sázka, Hradec je silný tým. Sami jsme ho v předsezónní analýze pasovali na jednoho z favoritů na titul. Cítíme ale, že dobrým kádrem disponují i Vítkovice. Ostravští fanoušci už nemusí smutně pokukovat po regionálním sousedovi Třinci, který už je řadu let jednoznačným moravskoslezským hegemonem. S Muellerem a Kriegerem v sestavě mohou i Vítkovice pomýšlet na úspěchy. Tím spíše, že na lavičce zůstala trenérská trojice Miloš Holaň, Roman Šimíček a Radek Philipp – ostravští patrioti, kteří loni odvedli slušnou práci. S hvězdami, které se povedlo přivést v létě, by se tito tři kouči mohli pokusit o útok na Prezidentský pohár. Jistě, je příliš brzy na tak ambiciózní prognózy, ale zatím Vítkovice hrají slušně. Po dvou kolech jsou mezi třemi stoprocentními týmy. Za těchto podmínek nám přijde kurz na dvoubrankové vítězství Ostravanů ve výši přes 5.00 velmi lákavý.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhrají Vítkovice s handicapem -1.5 5.52 5.90

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓