Tipsport extraliga – HC Oceláři Třinec vs HC Energie Karlovy Vary


Mistr ligy z Třince se představuje na domácím ledu podruhé v aktuálním ročníku Extraligy. Poprvé to žádná sláva nebyla – Třinec doma podlehl Budějovicím, za něž fantasticky zachytal Hrachovina. Následně Slezané padli v prodloužení v Pardubicích. O první výhru se pokusí proti Karlovým Varům, které také nezačaly moc dobře. Kometa Energii rozdrtila 6:1, poté ve Varech loupil Hradec 2:3. Zápas začíná 23. 9. 2022 od 17:00. Živý přenos zdarma nabízí sázková kancelář Tipsport.

Tipsport extraliga – HC Oceláři Třinec vs HC Energie Karlovy Vary

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Třinec 1.45 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: HC Oceláři Třinec vs HC Energie Karlovy Vary
  • Soutěž: Tipsport extraliga
  • Čas zápasu: 23. 9. 2022 od 17:00

Fanoušci Třince nevěří vlastním očím

Fanoušci Třince nevěří vlastním očím. Kde jsou mocní Oceláři, kteří loni trhali jednoho soupeře za druhým? Letos sice na úvod ročníku zdolali slaboučký Belfast v rámci hokejové Ligy mistrů, pak ale přišla série průšvihů. Postupně si body na úkor Třince vysbírala Skellefteå AIK, Budějovice, Pardubice i již zmíněný Belfast. Aby klub ze Severního Irska vyučoval českého hokejového mistra, to se jen tak nevidí. A útěchou Třinci nemůže být ani to, že prohrál až v prodloužení. Pro postup do další fáze Ligy mistrů Třinec potřebuje 2x porazit švýcarský Davos.

Fanoušci Třince nevěří vlastním očím

To se jeví být proti jednatřicetinásobnému mistrovi Švýcarska skoro nemožné. Problémem Třince zřejmě nebude odchod zkušeného obránce Kundrátka do Komety a talentovaného Musila do Pardubic. Více Oceláře mrzí odchod trenéra Václava Varadi. Rodák ze Vsetína platí za jednoho z největších expertů na své pozici. Třinec dovedl 3x k titulu mistra Extraligy. Za poněkud nejasných okolností tento post ale před začátkem ligy opustil. Zřejmě probíhalo nějaké jednání na lukrativnější štaci, které nevyšlo. Jisté je, že Varaďa k dnešnímu dni netrénuje. A Třinec převzal dlouholetý kouč Olomouce Zdeněk Moták. I se zkušenými novými posilami Hudáčkem či Jeřábkem to ale zatím moc dobře nefunguje.

Karlovy Vary dlouho platily za klub balancující na hranici sestupu

Karlovy Vary dlouho platily za klub balancující na hranici sestupu. Dokonce se jednou stalo, že tuto hranici Západočeši překročili. V sezóně 2017/18 se klub dostal do druhé ligy. Rychle se vrátil zpátky, přesto nadále pokračuje v chabých výkonech. Od sezóny 2008/2009, kdy Vary šokovaly ligu triumfálním vítězstvím, neskončil klub nikdy v horní polovině. Loni se v tradiční bídě zaskvělo několik jednotlivců – kouč Jalonen pozval do národního týmu útočníky Černocha a Fleka, kteří věrně jezdili na reprezentační starty celou sezónu, až se dostali na mistrovství světa.

Karlovy Vary dlouho platily za klub balancující na hranici sestupu

Na těchto hráčích by se dala vystavět budoucnost, ale… jakmile přišla lukrativní nabídka z Komety Brno na Jakuba Fleka, vedení bez váhání kývlo. Odešli i další kvalitní hokejisté – Parkkonen do Švédska nebo Mikúš do Nových Zámků. Nedá se říct, že by Vary našly svou tvář. Po odchodu kapitána a ikony klubu Skuhravého zde není moc osobností. Výjimkou jsou Tomášové Vondráček a Rachůnek, kteří ale nezáří oslnivou formou. Úvodní dvě prohry v lize mohou předurčovat průběh celé sezóny. Odešli i další kvalitní hokejisté – Parkkonen do Švédska nebo Mikúš do Nových Zámků. Nedá se říct, že by Vary našly svou tvář. Po odchodu kapitána a ikony klubu Skuhravého zde není moc osobností. Výjimkou jsou Tomášové Vondráček a Rachůnek, kteří ale nezáří oslnivou formou. Úvodní dvě prohry v lize mohou předurčovat průběh celé sezóny.

Tip redakce: Vyhrají Oceláři Třinec

Třinecká mizérie je do očí bijící. Jenže je to pořád klub s velkou hráčskou kvalitou, která se v určité chvíli probudí. Tou chvílí může být právě páteční zápas. Karlovy Vary dlouhodobě působí jako jakýsi přívěšek české hokejové ligy. Když se podíváme na to, kolik energie a prostředků týmy jako Sparta, Kometa, Vítkovice, Pardubice nebo Budějovice věnují do budování kádru a jakou mají navíc diváckou podporu, ve Varech není moc na čem budovat. Zrovna Třinec navíc nepatří k oblíbeným soupeřům. Z posledních 10 vzájemných střetnutí se Oceláři radovali z vítězství 8x. Poslední zápas skončil demolicí 7:0. Proto sázíme, že tento duel skončí výhrou domácích. Live stream sledujte v pátek 23. 9. 2022 od 17:00.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Třinec 1.45 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓