Tipsport Turnaj mistrů zná vítěze. Nejlepší hráč získal milion korun!


Pomyslnou ligou mistrů pro sázející kanceláří Tipsport a Chance je Turnaj mistrů. Je to jedna z mála soutěží, která není přístupná pro všechny klienty, ale jen pro ty úplně nejlepší. Vítěz se nejen dočká vysoké výhry, ale může se těšit velké úctě ostatních tipérů. Zde už vrtošivé štěstí pomůže jen trochu – rozhodují skutečné znalosti a zkušenosti. V posledním ročníku 2021 je nejvíce projevil pan Petr Peňás, povoláním šéfkuchař ze Znojma. Jinak je to také nadšenec do fotbalu. Právě tento sport mu vydatně pomohl k zisku prémie 1 000 000 korun! Ale popořadě.

Tipsport Turnaj mistrů zná vítěze. Nejlepší hráč získal milion korun!

Pouze 2048 nejlepších sázkařů může hrát Turnaj mistrů

Existují dvě cesty, jak se do Turnaje mistrů dostat. První cestou je účastnit se pravidelně oblíbených Tipcupů a umístit se v nich celkově do 1040. místa. Druhá možnost je hrát Tipligu, která je v současnosti řazena do úrovní Tipligy 1. liga, 2. liga, Národní liga, Divize, Krajský přebor nebo A třída. Tato soutěž posílá do Turnaje mistrů 1008 nejlepších tipérů.

Celkově se tedy jedná o 2048 hráčů. Šance dostat se do Turnaje mistrů se zdá být velká. Úplně jednoduché to ale není, protože hráčská komunita Tipsportu a Chance je široká. Aby se hráč probojoval mezi dvě tisícovky vyvolených, musí mít vycizelovanou sázecí strategii, musí přesně vědět, kolik a na co sázet. Z toho plyne nejen větší šance slavit úspěch z vyhraných tiketů, ale také dosáhnout na extra výhry. Řeč je o výhrách v prémiových soutěžích společností Tipsport a Chance, které patří pod jeden holding.

Pouze 2048 nejlepších sázkařů může hrát Turnaj mistrů

Turnaj mistrů už je tradiční záležitost. Hraje se od poloviny listopadu do poloviny prosince. Soutěž má tedy lehce sváteční nádech, protože vrcholí v období adventu. Příští rok to bude obzvlášť zajímavý Turnaj mistrů, neboť v době jeho konání bude probíhat sportovní svátek s velkým S. Mistrovství světa ve fotbale 2022! Šampionát bude v prosinci hostit Katar.

V každém kole Turnaji mistrů vypadla přesně polovina tipérů

Ale zpět k Turnaji mistrů 2021. Systém byl přehledný. 2048 hráčů bylo zařazeno do jedné skupiny. Hráči sázeli tikety podle vlastního uvážení, přičemž pro každé kolo měli stanovený limit částky, kterou musí maximálně vsadit. Každý úspěšný tiket znamená body pro šťastného sázejícího. V prvním kole postoupilo nejlepších 1024 sázejících, tedy těch, kteří získali se svými tikety nejvíce bodů. V druhém kole se herní pole zúžilo na 512 hráčů. A tak to pokračovalo nadále – každé kolo radikálně rozdělilo hráčskou základnu na dvě poloviny. Jedna polovina se se soutěží rozloučila, druhá polovina mohla hrát dále.

V každém kole Turnaji mistrů vypadla přesně polovina tipérů

Bylo to napínavé. V prvních kolech byly k vidění odvážné, přitom úspěšné tikety. Absolutním ternem například byl výkon hráče Roki22, který v 5. kole vsadil 2 úspěšné tikety s kurzy 3.87 a 11.83. V soutěži tak získal 3140 bodů, což byl rekord letošního Turnaje mistrů. V následujícím kole ale tentýž tipér vypadl. Ve hře zůstávalo jen 128 účastníků a muselo se začít více taktizovat.

Vítězi pomohla Barcelona

Hodně o sobě pak dával vědět hráč sebi07. Zvítězil v 7. kole, 8. kole i 9. kole. Deváté kolo už bylo čtvrtfinále, do 10. kola tedy postupovali jen 4 tipéři. Sebi07 byl žhavým kandidátem na vítězství. Jenže i jej postihla smůla. Ze tří semifinálových tiketů mu nevyšel žádný. Brány finále tak pro něj zůstaly zavřeny. Nejlepšími dvěma tipéry, kteří si to rozdali mezi sebou, byli dva klienti sázkové kanceláře Chance, oba vystupující pod číselnými přezdívkami. Paradoxně, finále nebylo pro žádného z aktérů nijak úspěšné. Vítězi s přezdívkou 91666150 stačilo jen 970.48 bodů. Tyto body získal za 5 úspěšných tiketů z 10 možných. Nejvyšší částka, 330 korun, byla vsazena na výhru Barcelony nad Elche a neprohru Juventusu s Bolognou. Pět minut před koncem zápasu v La Lize to bylo 2:2 a na tipéra asi šly v tu chvíli mdloby. Pak se ale prosadil Nico González. A daleko od Nou Camp, v promrzlém Znojmu, mohlo bouchat šampaňské.

Lákavé výhry i pro semifinalisty nebo čtvrtfinalisty

Jak již bylo řečeno, vítěz Turnaje mistrů se jmenuje Petr Peňás. Jeho sázka na Barcelonu nebyla náhodná – katalánský klub je pro šéfkuchaře ze Znojma srdcovka. Barceloně od nepaměti fandí. A jeho láska k tomuto klubu neochabla ani ve chvíli, kdy Barcelona začala výsledkově strádat, ani ve chvíli, kdy mu zničila účast na předchozím Turnaji mistrů. Majitel účtu 91666150 se dostal na turnaji daleko už v roce 2020. Figuroval ve čtvrtfinále. K postupu mezi nejlepší 4 potřeboval zdánlivou maličkost – výhru Katalánců v Cádizu. Ale nestalo se. Podle slov Petra Peňáse to byl pořádně zkažený předvánoční den. Jenže letos mu to Barcelona vrátila i s úroky…

Lákavé výhry i pro semifinalisty nebo čtvrtfinalisty

Dostat se tak daleko v soutěži je samozřejmě úspěch. Vždyť už účastníci 6. kola Turnaje mistrů berou jako odměnu 4000 netů. Čtvrtfinalisté obohatí své konto dokonce o 10000 Netů. A smolař Sebi07 je po letošním nevydařeném semifinále bohatší o 100 000 netů. Ale pochopitelně, nejvíce zahřeje na srdci (a na peněžence) vítězství. Petr Peňás jako jediný účastník turnaje nedostal svoji odměnu v Netech, ale rovnou v korunách. A výhra mu nebyla poslaná na konto, ale předaná se vší parádou, přímo na centrále holdingu Tipsport. Šťastný vítěz si tento slavnostní moment chtěl pořádně vychutnat. Do Berouna jej dovezlo auto řízené kamarádem. To aby si mohl Petr přímo na místě připít. Milion korun, jak uvedl, bude použito do bydlení a do auta. O tom, kam přesně výhra poputuje, nechce rozhodovat sám. Petr Peňás se prezentuje jako vzorný manžel, který finanční záležitosti projednává společně se svou ženou.

V sázkařské komunitě spíše nenápadný, s manželkou ale své úspěchy probírá

Velkým tématem nejen mezi Tipsport a Chance sázkařskou komunitou je, jak moc se svými úspěchy chlubit. Jsou dvě roviny – prozrazovat své vysoké výhry přátelům a rodině, a pak mezi jinými sázkaři. Petr Peňás volí projevovat se na diskusních fórech spíše nenápadně. Jeho nickname tvoří nelehce zapamatovatelné číslo, své tikety spíše nezveřejňuje. Když byl při předávání výhry otázán, jestli netouží po tom, aby jeho strategie více inspirovala jiné hráče, odpověděl, že nad tím musí nejdříve zauvažovat.

Mezi svými blízkými je sdílnější. Manželka o jeho sázkařských aktivitách ví – a co více, podporuje jej. Takové pochopení pro tento koníček ze strany rodiny nebývá obvyklé. Manželka Petra Peňáse ale chlácholila, když sázkař vypadl ve čtvrtfinále loňského Turnaje mistrů. A letos spolu s ním prožívala vrcholné okamžiky soutěže, která se pro Petra vyvíjela o poznání lépe.

V sázkařské komunitě spíše nenápadný, s manželkou ale své úspěchy probírá

Na druhou stranu, pokud máte doma někoho, komu sportovní sázení očividně tak dobře jde, asi mu nebudete jeho zálibu vymlouvat. Sportovní sázení není vždy jen věcí náhody, obratný sázkař z něj může dlouhodobě profitovat. Loňský Turnaj mistrů vynesl Peňásovi 10 000. Hned třikrát v jeho sázkařské kariéře přišla výhra v podobě zájezdu. Petr Peňás zavzpomínal, jak jej sázková kancelář Chance odměnila tripem do Anglie a on si mohl s otcem vybrat zápas Premier league. Stali se pak svědky výhry Manchesteru United nad Chelsea na Stamford Bridge. Krásné momenty. Ovšem výhře milion korun z letošního Turnaje mistrů se asi nic nevyrovná.

Vítěz Turnaje mistrů nejraději sází na Premier league

Petr Peňás dále zdůrazňuje, že sázkař by měl být aktivní v těch sportovních odvětvích, ve kterých se vyzná. On sám je celoživotně oddán fotbalu. Tento sport také dlouho hrál. Za znojemské žáky, dorost a poté ještě za jednu vesnici. Jestliže se coby aktivní hráč pohyboval spíše na nižších úrovních, v sázkařské kariéře neváhá jít do nejvyšších pater. V Turnaji mistrů se nejvíce uchyloval k sázkám na Premier league. Občas ale přišla řada také na tipy na Ligu mistrů, francouzskou ligu nebo i na španělskou ligu, v níž figuruje Petrova milovaná Barcelona.

Sport důsledně sleduje a moc dobře si uvědomuje formu jednotlivých týmů. Na rozdíl od jiných sázkařů se spíše vyhýbá hodně specifickým sázkám, jako je tip na počet žlutých karet, procento držení míče nebo počet pokutových kopů. Jeho tikety jsou křišťálově jednoduché – výhra, prohra, případně neprohra. Ne všechno mu na Turnaji mistrů vyšlo. Formát této soutěže ale omyly připouští – důležité je v každém kole vygenerovat alespoň několik úspěšných tiketů. A to se Petru Peňásovi povedlo. Loňský čtvrtfinalista letos tuto soutěž ovládl. A ani příští rok určitě nebude účet 91666150 mezi účastníky Turnaje mistrů chybět.