Karolína Muchová – životopis a profil hráčky


Český tenis má mezi aktivními hráčkami mnoho reprezentantek, které okusily atmosféru grandslamového finále. Ke Kvitové, Plíškové, Krejčíkové či Vondroušové se v červnu 2023 přidala Karolína Muchová. Má ráda hudbu a knihy, je to společenský člověk, který má silné vazby na svou rodinu a přátele. Tento článek se ale více zaměří na tenisový životopis rodačky z Olomouce. Nabízíme informace, jaké má Karolína Muchová jmění a majetek a jakých úspěchů dosáhla.

Karolína Muchová – životopis a profil hráčky

Národnost Datum narození Výška Držení rakety
Česká 21.8.1996 180 cm pravou rukou, bekhend obouruč

Nejraději má antukový povrch

Karolína Muchová má v občanském průkazu snadno zapamatovatelné datum narození. 21. srpená je v české historii zapsán jako smutný den. Muchová se ale narodila až 28 let po invazi vojsk Varšavské smlouvy. Je ze sportovní rodiny, otcem je bývalý ligový fotbalista Sigmy Olomouc a trenér Josef Mucha. V českém tenisu dlouho platila za hráčku druhého sledu, stála v pozadí za hvězdami, jako jsou Kvitová, Plíšková nebo Krejčíková. Oproti všem ostatním reprezentantkám má ale jednu zvláštnost – nejraději má antukový povrch. To se ukázalo na Roland Garros 2023. Ostatní Češky preferují spíše trávu rychle vypadly, zato Muška to dotáhla až do finále.

Nejraději má antukový povrch

Karolína Muchová statistiky

Karolína Muchová se poprvé na Grand Slamu objevila v roce 2016, kdy na US Open vypadla už v prvním kole. Poté rok a půl absentovala a pak dostala další šanci až na French Open 2018. Průlomem byl Australian Open roku 2021, kdy se probojovala do semifinále. Muchová vyznává důrazný, chytrý tenis. Hraje na celém kurtu. Co je v ženském tenise netradiční je to, že se nebojí i v obtížných situacích zasmečovat míč z voleje, než aby nechala míč dopadnout na kurt. Na French Open 2023 udivovala přesnými bekhendovými returny po čáře.

Trenérka Rychlost podání Debut v rámci hlavních soutěží Největší kariérní úspěch
Kirsten Flipkensová (od roku 2023) až 180 km/h Dubrovník 2013 Finále Roland Garros 2023

Novak Djokovic jmění a majetek

Karolína Muchová zaznamenala postupem do finále Roland Garros největší úspěch nejen po sportovní stránce, ale i po finanční. Finálová účast v Paříži je ohodnocena dotací 1 150 000 euro. Statistici spočítali, že do toho okamžiku Muchová vydělala na tenisových dvorcích 3 835 685 dolarů za celou kariéru.

Začátek kariéry Kariérní maximum v WTA žebříčku Prize money celkem
2013 16 (2023) 3 835 685 dolarů (asi 84 milionů korun)

Karolína Muchová trofeje

Karolíně Muchové se velké trofeje na začátku kariéry spíše vyhýbaly. Na okruhu ITF, jenž je považovaný za nižší úroveň ženského profesionálního tenisu, získala dvě vítězství, a to coby 18letá ve slovenských Michalovcích a pak ve 20 letech v Egyptě. V seriálu WTA dosáhla dosud na jediný triumf, a to na Korea Open 2019. V roce 2023 se překvapivě probojovala do finále Roland Garros. Na turnaji startovala coby 43. hráčka. Je pátou nejníže postavenou tenistkou historie, která se dostala do finále tohoto turnaje.

Karolína Muchová trofeje

Vítězství na okruhu ITF Vítězství na okruhu WTA Největší úspěch na Grand Slamu
2x (Michalovce 2014, Šarm aš-Šajch 2016) Korea Open 2019 finále Roland Garros 2023