Dostihy Pardubice


Dostihy Pardubice na vlastní kůži znají už od roku 1856, od roku 1874 se zde koná jeden z nejstarších a nejnáročnějších dostihů v Evropě – Velká pardubická. Na dráze v Pardubicích se pravidelně konají převážně překážkové dostihy, specialitou jsou dostihy cross country, kdy koně běhají mimo trávu i po oranici. Dostihová sezóna zde probíhá od května do začátku listopadu. Celková délka dráhy je 2 200 m.

Dostihy Pardubice

Nejlepší bonusy k dostihovým závodům

1000Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

500Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Dostihy Pardubice: specifikace
Délka hlavní dráhy: 2200 metrů
Délka dráhy Velké pardubické: 6900 metrů
Počet překážek na Velké pardubické: 31
Povrch dráhy: travnatý/oranice

Dostihy Pardubice online

Díky sázkové kanceláři Tipsport, exkluzivnímu partnerovi dostihových závodů v Česku, můžete sledovat dostihy online, a to nejen z Pardubic. Stačí pouhá registrace. Můžete zde pochopitelně i sázet.

Dostihy Pardubice živě

Vybrané závody z Pardubic živě nabízí na svých obrazovkách i Česká televize. Jde pochopitelně o celý závodní den kolem Velké Pardubické nebo kvalifikace na Velkou pardubickou.

Pardubice dostihy 2024: program

Na závodišti v Pardubicích se v roce 2024 koná 11 dosihových dní a jasným vrcholem je každoročně druhá říjnová neděle, tedy tradiční termín Velké pardubické steeplechase.

Dostihy Pardubice program 2024
14.4. Jarní cena Pardubického závodiště
8.5. Úvodní cross country Koroka
25.5. Cena města Pardubic – I. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou
22.6. POHÁR SLAVIA POJIŠŤOVNY – II. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou
12. – 14.7. Pardubická všestrannost
3.8. III. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou
14.9. IV. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou
15.9. Letní cena města Pardubic
12.10. Cena zimní královny
13.10. 134. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou
2.11. Závěrečný dostihový den

* změny vyhrazeny

Doprava na závodiště v Pardubicích

Na pardubické dostihy se dostanete autobusem, vlakem nebo pochopitelně vaším osobním automobilem. Nemusíte mít vůbec strach, u závodiště v Pardubicích je parkoviště.

Doprava na závodiště
Dostihy Pardubice autobusem
Na pardubické dostihy se dostanete autobusem, vlakem nebo pochopitelně vaším osobním automobilem. Nemusíte mít vůbec strach, u závodiště v Pardubicích je parkoviště
Pardubice dostihy vlakem
Pardubice, Závodiště je i vlaková zastávka. Ta je od hlavní brány závodiště vzdálená asi tři minuty chůze
Dostihy Pardubice autem z Prahy
Trasa z Prahy vede po dálnici D11 a silnici 37 až do Pardubic. Zde na kruhovém objezdu vyjedete 2. výjezdem do ulice Pražská, poté odbočíte doleva a jste na místě
Pardubice dostihy autem z Brna
Trasa z Brna vede po dálnici D1 a silnici 602 směr Žďár nad Sázavou. Dále po silnici 37 až do Pardubic. Zde na kruhovém objezdu rovněž vyjedete 2. výjezdem do ulice Pražská, poté odbočíte doleva a jste na místě.

Parkování na závodišti v Pardubicích

Parkovací plochy jsou v den závodu pro návštěvníky vyhrazeny na příjezdové cestě (od paramského nadjezdu) směrem k závodišti. Cena parkovného je 100 Kč/den. Parkoviště v areálu je vyhrazeno pro majitele parkovacích karet, vstupenek na tribuny, členy Dostihového klubu a držitele licencí Jockey Clubu ČR.

Historie dostihů v Pardubicích

Velká Pardubická je společenská a sportovní událost s nejdelší tradicí v České republice. Pro srovnání, když se začala hrát fotbalová liga, měla Velká za sebou už kolem padesáti ročníků. Poprvé se Velká pardubická běžela v roce 1874, v Pardubicích se ale dostihy konaly již několik desítek let předtím. Pardubice znal od počátku celý dostihový svět a působila zde celá řada trenérů a žokejů z kolébky turfu, tedy Anglie.

Tipsport bonus dostihy

Dostihová dráha byla založena v roce 1856. Dnešní podobu má od poválečných let. Dříve se běhalo až k Popkovicím a běhalo se rovněž za tribunami, v prostoru, kde je dnes parkoviště. Po skončení druhé světové války zde bylo zřízeno vojenské letiště a pozemky zabrala armáda. V průběhu historie se několikrát měnil směr dostihu, naposledy v roce 1998, kdy se poprvé závěrečná fáze po hlavní dráze běžela opačným směrem.

Zdroj: zavodistepardubice.cz, dostihy.cz