Cristiano Ronaldo MS ve fotbale


Portugalsko je na nohou, už brzy bude Cristiano Ronaldo na MS ve fotbale dokazovat své kvality. Muž se sedmičkou na zádech bude jednou z největších hvězd blížícího se mistrovství světa. Bude to možná jeho poslední šance na mezinárodní scéně. Rodákovi z Madeiry je 37 let. Navíc, už byl v lepší formě. Ronaldo si letos na klubové úrovni moc nezahrál. Možná bude ale díky tomu dvojnásob motivován. Zaměříme se jen na Ronalda, probereme jeho aktuální formu i statistiky. Zmíníme také kurzy MS ve fotbale, tedy konkrétně to, jestli má CR7 možnost získat zlatou kopačku či vyhrát celé MS.

Cristiano Ronaldo MS ve fotbale

V Portugalsku je CR7 nepostradatelnou součásti

Ronaldo v portugalském národním týmu, to je jako návrat do domovského přístavu. Zde je mezi těmi, kteří mu rozumí a kteří nezpochybňují jeho božství. Těžko tedy říci, jak situaci vnímají Diogo Dalot či Bruno Fernandes, kteří jsou Ronaldovými spoluhráči v Manchesteru United. Ale v národním týmu jsou už léta role jasně rozdělené. Trenér Fernando Santos rozhodně nikdy neudělá to stejné, jako ten Hag, totiž že by vzpurného Ronalda posadil na lavičku. S portugalskou reprezentací pojede už na čtvrtý šampionát a vždy do útoku stavěl forvarda s číslem 7 na zádech.

V Portugalsku je CR7 nepostradatelnou součásti

Cristiano Ronaldo v národním týmu debutoval 20. srpna 2003, kdy proti Kazachstánu střídal jinou legendu, Luise Figa. V reprezentaci nechyběl ani na EURO 2004, kde se Portugalci dostali do finále. 19letý Ronaldo zde dával své první góly v národním týmu – proti Řekům a Nizozemcům. K dnešnímu dni startoval ve 191 utkáních a nastřílel 117 gólů včetně 10 hattricků. Je na 1. místě historických tabulek, o 8 gólů před Íráncem Alim Daeim, jenž byl mimochodem před několika dny odsouzen íránskými soudy k trestu smrti za účast na demonstracích.

Jaké jsou šance že Ronaldo získá zlatou kopačku na MS ve fotbale

Varianty jsou nyní dvě. První je, že Cristiano Ronaldo na MS ve fotbale přenese svou trudnomyslnost do národního týmu. Bude se vztekat na spoluhráče, že mu neposílají přihrávky, na jaké je zvyklý, na místo aby potleskem ocenil snahu. Druhá je, že naopak bude vyburcovaný ukázat nejlepší výkony své kariéry. Aby Manchesteru i celému světu ukázal, že právě on je tím nejlepším fotbalistou historie.

Jaké jsou šance že Ronaldo získá zlatou kopačku na MS ve fotbale

Tipsport vypsal kurz na to, že Ronaldo vyhraje zlatou kopačku, ve výši 21.00. Je to poměrně vysoký kurz. Promítá se v něm Ronaldův věk i skutečnost, že Portugalci mají velmi těžkou skupinu. Uruguay, Ghana a Jižní Korea představují těžké soupeře, jimž se góly nedávají lehce. Ronaldo zatím dal na světových šampionátech jen 7 branek, z toho všechny v základní skupině. Že Portugalsko vyhraje celé mistrovství světa, to už má nižší kurz – 15.00. Pokud chcete sledovat živý přenos MS světa ve fotbale, konkrétně zápasy Portugalska, pak 24. 11. můžete v 17:00 sledovat první zápas Portugalsko vs Ghana na ČT i na stanici Nova Action. Další zápas živě vysílají ČT a Nova Action 28. 11. od 20:00, je to Portugalsko vs Uruguay. Už pouze Nova Action nabízí přímý přenos živě Jižní Korea vs Portugalsko 2. 11. od 16:00. Live stream zdarma poskytuje zájemcům také TV Tipsport.

“Nevidím žádný vývoj v klubu.” Nejnovější rozhovor s Ronaldem

Minulý týden Ronalda vyzpovídal známý novinář Piers Morgan. Vyšel z toho skandální rozhovor. Interview má přes 90 minut, ale statisíce lidí si jej na YouTubu pustili celý. Pro ty, co se nemohou dočkat, až se rozjede MS ve fotbale program, jej můžeme jen doporučit. Ronaldo začíná rozhovor tím, že zdůrazňuje, jak důležité pro něj bylo vrátit se do United. „Byl jsem blízko přestupu do City. Guardiola sám řekl před dvěma týdny, že se hodně snažili mě získat. Ale pokud znáte mou historii v United, víte, že nakonec rozhoduje to, co řekne vaše srdce. Bylo to uvážené rozhodnutí a nelituji jej.“ říká Ronaldo. Ale pak už začne festival stížností a rýpanců. „Cítím se, že mě Manchester United zradil. Otravuje mě, že jsem obětním beránkem, na kterého se hází vše špatné, co se v klubu děje. Někteří lidé mě tu nechtějí vidět. Nejen teď, ale i příští sezónu.“ Anebo: „Ten Hag? Nerespektuji jej, protože nerespektuje on mě.“ „Rank (Ralph Regnick, poznámka redakce) není žádný trenér. Jak mohl koučovat Manchester United? Nikdy jsem o něm neslyšel.“ „Od doby sira Alexe Fergusona nevidím žádný vývoj v klubu. Progres je nula.“

“Nevidím žádný vývoj v klubu.” Nejnovější rozhovor s Ronaldem

Cristiano Ronaldo bude mít zrušený kontrakt

Asi to tak bude, Cristiano Ronaldo bude mít zrušený kontrakt. Jedna z největších hvězd MS ve fotbale neví, kde bude po návratu z Kataru hrát fotbal. Klub už nemohl unést Ronaldovy výstřelky. Pro pořádek, patří k nim i předčasné opuštění zápasu a dlouhodobé pichlavé komentáře na adresu vedení klubu. Rozhovor s Piersem Morganem byla jen poslední kapka. Aby sázkové kanceláře vypisovaly v souvislosti s MS ve fotbale kurzy i na to, kde bude hrát Ronaldo. United vysílá signály, že se bude proti Ronaldovým vyjádřením bránit právní cestou. Advokáti Rudých ďáblů jsou teď v plné polní. Protože je Portugalcova smlouva jedna z největších v historii, není lehké ji zrušit jen tak. Chce to najít různé obezličky. Jenže vztah CR7 se současnými United je natolik toxický, že nějaká dohoda, jak se zdá, nepřipadá v úvahu.