Španělsko –⁠ Itálie: semifinále Ligy národů preview a tip na sázení


Liga národů se přehoupla do své závěrečné fáze a v semifinále se spousta fanoušků těší na souboj Španělsko – Itálie. Oba týmy se ve stejné fázi soutěže potkaly už před dvěma lety a vítězně ze zápasu odešli Španělé. Podaří se italské reprezentaci oplatit svému soupeři porážku? O tom se rozhodne v nizozemském Enschede ve čtvrtek 15. června od 20:45.

Španělsko –⁠ Itálie: semifinále Ligy národů preview a tip na sázení

  • V kvalifikaci o Euro 2024 zapsaly oba týmy po dvou zápasech shodně výhru a porážku.
  • Finále i zápas o třetí místo se odehraje v neděli 18. června. Druhé semifinále je soubojem mezi Nizozemskem a Chorvatskem.
  • Zápas se odehraje ve čtvrtek 15. června na stadionu Twente od 20:45.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Oba týmy vstřelí gól 1.91 1.88

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Španělsko –⁠ Itálie
  • Soutěž: Finále Ligy národů
  • Čas zápasu: 15. 6. 2023, 20:45
  • Kde sledovat: Sport 2

Kde sledovat zápas Španělsko – Itálie?

A kde sledovat zápas Španělsko – Itálie? Semifinále Ligy národů se odehraje v Nizozemí, konkrétně na stadionu Twente v Enschede ve čtvrtek 15. června od 20:45. Utkání vysílá stanice Sport 2, kde můžete sledovat i úvodní semifinále mezi Nizozemskem a Chorvatskem a také nedělní boje o medaile. Na oficiálním kanálu UEFA se můžete podívat na dosavadní průběh soutěže, třeba na nejlepší vstřelené góly.Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Liga národů UEFA 15. června, 20:45 De Grolsch Veste (Enschede) 2.29 vs 3.39 Sport 2

Nový trenér rychle pod palbou kritiky

Teprve po loňském mistrovství světa se stal Luis de la Fuente novým trenérem španělské reprezentace. A hned po dvou zápasech má být jeho pozice silně nejistá. Na úvod kvalifikace o EURO jeho svěřenci totiž nejdřív vcelku snadno přehráli doma Norsko 3:0, ale následná prohra ve Skotsku přinesla velkou vlnu kritiky. Rozhodující pro jeho setrvání mají být zápasy kvalifikace proti Gruzii a Kypru, ale už předvedená hra v Lize národů hodně napoví, zda de la Fuente vydrží na lavičce déle než půl roku.

Mix zkušeností a dravého mládí

S novým trenérem nepřišla do španělského týmu žádná nová filosofie a i de la Fuente se snaží zapojovat mladé hráče vedle ostřílených mazáků. V nominaci jsou tak Jordi Alba, Dani Carvajal nebo Jesús Navas, který může být dokonce nejstarším hráčem, jenž za národní tým nastoupí. Celá hra by se ale zase měla točit kolem mladičkého Gaviho a pozvánku dostal i jeho barcelonský kolega Fati. Je tedy jen otázka času, kdy posbírané zkušenosti přetaví v nějaký úspěch. A třeba to bude letošní vítězství v Lize národů.

Mix zkušeností a dravého mládí

Zdroj: elnortedecastilla

Z úspěchů italských klubů reprezentace těžit nemůže

Ve finále Ligy mistrů, Evropské i Evropské konferenční ligy měly italské týmy své zastoupení. Jenže z Interu ani z Fiorentiny nebyl do italské reprezentace povolán ani jeden hráč. Proč? Protože je za úspěchem táhli především zahraniční hráči. Stejně tak je tomu i v případě Neapole, která o parník vyhrála Serii A. Z týmu mistra jsou na soupisce pouze tři hráči, kteří určitě nebyli nejvýraznějšími postavami týmu. V reprezentaci tak najdeme staré známé tváře, ze kterých sice letos nikdo nezářil, ale Mancini na výběr prostě neměl.

Čas na přestavbu kádru?

Itálie chyběla na Mistrovství světa v Kataru a na Euro 2024 by i přes prohru s Anglií měla bez problémů postoupit. To jsou dva nejvýraznější argumenty těch, kteří žádají přestavbu kádru reprezentace. Jenže Roberto Mancini se do výrazných změn nepouští a nové tváře dostávají šanci jen sporadicky. Finálový turnaj Ligy národů je nyní pro trenérský štáb jedinečná šance obehrát si hráče, kteří nemají mnoho reprezentačních startů. Je tedy otázkou, zda vyběhne obměněná sestava, nebo zůstane vše při starém.

Čas na přestavbu kádru

Zdroj: sempreinter

Španělsko – Itálie kurzy

Semifinále Ligy národů Španělsko – Itálie skončilo před dvěma roky výhrou týmu z Pyrenejského poloostrova. A k jeho vítězství se přiklánějí bookmakeři i nyní. Na výhru Španělska je kurz 2.29, na Itálii si pak můžete vsadit s kurzem 3.39. Kurz rovných 3.00 je vypsán na remízu, na kterou sází skoro třetina tipérů. Že Itálie vyhraje po penaltovém rozstřelu stejně jako na Euru v roce 2021, si můžete vsadit s kurzem 8.87.

Tip redakce: Každý tým dá gól

Finálový turnaj Ligy národů v sezóně 2020/21 se hrál v Itálii a v každém zápase se prosadily oba týmy. Ani jeden ze soupeřů se nemůže pyšnit neprostupnou obranou a po náročné sezóně by hra navíc nemusela být tak takticky svázaná. Proto se dá očekávat, že se v zápase střelecky prosadí Španělé i Italové. Na to si můžete vsadit s kurzem 1.91. Ještě lákavější kurz 2.38 je vypsán na tři a více gólů v zápase.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Každý tým dá gól 1.91 1.88

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie