Slovensko vs Norsko MS v hokeji – půjdou Slováci do čtvrtfinále


Led v Rize bude 23.5. od 11:20 svědkem velmi zajímavého zápasu mezi Slovenskem a Norskem. Pro Slováky je tento souboj poslední šancí na postup do čtvrtfinále, pokud získají čisté vítězství a Lotyšsko s Kanadou prohraje v základní hrací době. Slováci mají za sebou rozporuplný výkon na MS v hokeji. Poslední zápas se Slovinskem sice vyhráli 1:0, ale i tak se dostali pod palbu nespokojených fanoušků. 3 body ovšem získali a pokud se v zápasu s Norskem nic nepokazí, mají ještě šanci na postup. Oproti tomu Norsko vstupuje do zápasu v klidu, už mu o nic nejde. Ani vítězství by Norům nezajistilo postup, navíc do dějin už se na tomto mistrovství zapsali porážkou Kanady, byť na samostatné nájezdy. Do zápasu budou vstupovat relativně unavení, po pouhých 16 hodinách. Oproti tomu Slováci měli delší čas na odpočinek, i to jim může hrát do karet. Přes jejich nečekané vítězství nad Kanadou jsou Norové outsideři.

Slovensko vs Norsko MS v hokeji – půjdou Slováci do čtvrtfinále

  • Slovensko vstupuje do zápasu s potřebou vítězství, 3 body jim mohou zajistit postup do čtvrtfinále.
  • Pro Nory není zápas tak důležitý, ale po vítězství nad Kanadou to Slovensku nebudou chtít dát zadarmo.
  • Na Kanadu je u Tipsportu kurz 1.83, na Čechy 3.54 a na remízu je 4.33
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů Slovenska menší než 3.5 1.97 2.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovensko vs Norsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Slovensko vs Norsko?

Dvanáctý hrací den a úplně poslední skupinové utkání pro Slovensko i Norsko. Oba soupeři sehrají na ledě v Rize první zápas dne, následovat po nich bude utkání Česko vs Kanada, dále pak Švýcarsko vs Lotyšsko. Podobně jako další zápasy, Slovensko vs Norsko můžete shlédnout živě na České televizi v úterý 23. 5. od 11:20. Live stream zdarma si můžete pustit také na TV Tipsport.Nejlepší momenty z předchozích zápasů obou týmů si můžete pustit také na YouTube, například sestřih utkání Kanada vs Norsko, který opravdu stojí za to.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Slovensko vs Norsko 23. 5. 2023, 11:20 ČT Sport, TV Tipsport

Slovensko si jde pro postup do čtvrtfinále

Slováci předvedli v rámci MS v hokeji skupiny B rozporuplný výkon. Na kontě mají dvě vítězství, dvě porážky v prodloužení a dvě čisté prohry. Celkem 8 bodů z 6 zápasů. Pravdou ale je, že šanci na postup do čtvrtfinále stále mají. A to díky tomu, že porazili ve vzájemném zápase Lotyšsko. Pokud Slováci zvítězí čistě v zápase proti Norsku a Lotyšsko neuhraje se Švýcary ani bod, budou mít oba týmy 11 bodů v tabulce. Do čtvrtfinále pak postoupí Slovensko, právě proto, že porazilo Lotyšsko ve vzájemném zápase. V posledním zápase se Slovinskem zvolili Slováci zajímavou taktiku. Po otevření zápasu prvním gólem se soustředili téměř pouze na obranu, aby tak soupeři nedovolili vyrovnat. Otázka je, zda se pokusí o to samé i tentokrát.

Slovensko si jde pro postup do čtvrtfinále

Zdroj: iihf

Norové už o moc nehrají

Norsko už si své na šampionátu odehrálo, MS v hokeji pavouk je pro ně rozhodně mimo. Velmi dobře se jim podařil poslední zápas s Kanadou, ve které získali vítězství skrz samostatné nájezdy. Přesto je jejich výkon smíšený, předvádí sice dobrou obranu, ale slabý útok. Proti žádnému z protivníků ale neinkasovali více než 3 branky v základní hrací době. Otázka tedy je, zda se tento trend podaří udržet.

Norové už o moc nehrají

Zdroj: iihf

Kurzy Slovensko vs Norsko

Sázkové kanceláře mají o tomto zápasu jasno. Na Slovensko je u Tipsportu vypsán kurz 1.33, u Betana pak 1.30. Podobný kurz je i u Fortuny, 1.33. Na vítězství Norska je pak u Tipsportu kurz 6.64, u Betana potom 9.00. Sázkaři u Tipsportu věří většinově Slovensku, podali na něj 91 % tiketů. My ovšem v tomto zápase využijeme jiný druh sázky.

Tip redakce: POČET GÓLŮ SLOVENSKA MENŠÍ NEŽ 3.5

Ať už zápas dopadne jakkoliv, nepůjde o žádnou gólovou smršť. Norové brání dobře, byť Slováci nemají za určitých okolností špatný útok. Zároveň je možné, že budou opakovat taktiku ze zápasu se Slovinci. Proto dáváme sázku, že Slováci nastřílí méně než 3.5 gólů. Na tuto příležitost je kurz 1.97.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Počet gólů Slovenska menší než 3.5 1.97 2.18

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia