Slavia Praha vs Zorya: Kvalifikace na Evropskou ligu


Na cestě do Evropské ligy musí Slavia podniknout jeden zájezd do Košic, další pak do polského Lublinu. Přitom ani jednou nehraje proti slovenskému, respektive polskému soupeři. Los Evropské ligy Slávistům neustále vybírá ukrajinské týmy. Po Dnipru je další překážkou Zorja Luhansk. Nic nenapovídá tomu, že by to měla být složitější anabáze, než proti Dnipru, který Slavia porazila celkem jednoznačně. První zápas se hraje v Praze, a to ve čtvrtek 24. 8.

Nejlepší bonusy k zápasu

350Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
900Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Slavia Praha vs Zorya: Kvalifikace na Evropskou ligu

  • Slavii opouští důležitý záložník Lingr, který podepsal u Feyenoordu
  • Až na tři výjimky hraje za Zorju Luhansk kompletně ukrajinský tým, asi nejlepším hráčem je útočník Rusyn
  • Na domácí je nízký kurz 1.20, na Zorju můžete sázet s kurzem 14.70
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Slavia Praha v handicapu -1.5 1.68 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat zápas Slavia Praha vs Dnipro?

První povinnost v evropských pohárech Slávisté splnili, Dnipro porazili ve dvojzápase 3:0 a 1:1. Přinášíme highlights ze zápasu, který byl bohatší na góly – tedy z toho prvního. Dvě branky vstřelil Ivan Schranz. I tentokrát budou Slávisté začínat doma. V Edenu je položený nový trávník, návštěva by měla být slušná – je na co se těšit. Čtvrté předkolo Evropské ligy začíná ve čtvrtek 24. 8. od 19:00. Přímý přenos je k vidění na O2 TV Sport.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Kvalifikace na Evropskou ligu 24. srpna 2023, 19:00 Eden, Praha 1.20 vs 14.70 O2 TV Sport

V domácí lize je Slavia usazená na špici tabulky

V domácí lize je Slavia usazená na špici tabulky. Zatím ale bylo odehráno jen pět kol a Slavia se utkávala s týmy, které nebudou zřejmě hrát o evropské poháry. A v posledních třech kolech vždy zvítězila jen o gól – proti Zlínu, Boleslavi i naposledy proti Ostravě. Jenže když Slavia hrála proti Dnipru, rozdíl byl markantní. Sešívaní jako by měli vyšší motivaci – a navíc zde byla patrná vyšší hráčská kvalita na straně pražského týmu. Proti Zorje Luhansk by to mělo být podobné, přestože Slavia začátkem týdne oznámila odchod důležitého záložníka Lingra. Ten podepsal smlouvu s klubem Feyenoord Rotterdam.

V domácí lize je Slavia usazená na špici tabulky

Zdroj: dynamo

Pro Zorju začínají boje o evropské poháry až teď

Bývá zvykem, že v dalším předkole evropského poháru se ukáže nebezpečnější, silnější soupeř, než v kole minulém. Ale tady to úplně neplatí. Zorja Luhansk hraje stejnou soutěž jako Dnipro. Ale loni v sezóně se umístila hůře než klub, který trénuje kouč Oleksandr Kučer. Zorja byla až třetí. Dnipro mělo výhodu, že si mohlo zahrát i o Ligu mistrů, jenže z předkola vyletělo. Pro Zorju začínají boje o evropské poháry až teď. A nejsou zrovna dobré předpoklady, že zde bude luhanský tým hrozbou. Vždyť v domácí lize zatím Zorja vyhrála jediný ze čtyř zápasů. V tabulce je na 10. místě.

Pro Zorju začínají boje o evropské poháry až teď

Zdroj: inews

Slavia Praha vs Zorja kurzy

Bráno podle kurzů Tipsportu, Slavia je ve svém duelu největším favoritem ve srovnání s ostatními zápasy 4. předkola Evropské ligy. Ani Ajax proti Ludogoretsu Razgrad, ani Olympiakos proti neznámému klubu Cukaricki Beograd, nemají tak nízký kurz na vítězství. Na Slavii je 1.20. A na Zorju Luhansk je vysokých 14.70. Remíze odpovídá kurz 6.99. Kurz na výhru pražského klubu byl původně 1.31, ale protože všichni sázkaři na Tipsportu jako jeden muž sází jedničku, kurz postupně klesl. Ještě zmiňme, že na to, že padne více než 1.5 branky v zápase, je vypsán kurz 1.15.

Tip redakce: vyhraje Slavia s handicapem -1.5

Jestliže doma Slavia vyklepla Dnipro 3:0, zde očekáváme přinejmenším stejně vysoký brankový rozdíl. Slavia už je nyní více rozehraná, sezóna je v plném proudu. A září sebevědomím, protože zatím nepřišla žádná porážka. To soupeř se v ukrajinské lize rozjíždí dost ztěžka. Zorja schytala porážky s Kryvbasem Kryvyj Rih nebo s Ruchem Lvov. A při vší úctě k těmto klubům, Slavia má o dost kvalitnější mančaft. Čekáme, že v tomto zápase se bude útočit na jednu branku.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Slavia Praha v handicapu -1.5 1.68 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie