Sevilla vs Juventus – Evropská liga preview a tip na výsledek


Evropskou ligu letos ovládají týmy, které si na podzim zahrály LM. Mezi semifinalisty si jediný AS Řím poctivě odehrál všechny fáze Evropské ligy. Jeho soupeř Leverkusen ale do této soutěže postoupil až poté, co skončil třetí v základní skupině Champions league. A totéž platí i pro aktéry druhého semifinále. Duel Juventusu se Sevillou skončil minulý týden nerozhodně, nyní hráči těchto klubů odehrají odvetný zápas na jihu Španělska. Sevilla hájí domácí prostředí 18. 5. od 21:00.

Evropská liga – Sevilla vs Juventus

  • Sevilla vyhrála Evropskou ligu v historii šestkrát, letos má na dosah sedmý titul
  • Juventus ke konci ligového ročníku chytil vynikající formu. Ligu mistrů má už jistou
  • Kurzy jsou vyrovnané, 2.49 je vypsáno na Sevillu, 3.06 na Juventus. Ani remíza není dle Tipsportu nepravděpodobná
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí FC Sevilla 1.71 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Sevilla vs Juventus
  • Soutěž: Evropská liga
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023 21:00

Kde sledovat zápas FC Sevilla vs Juventus Turín?

Dnes jen zřídkakdy vidíme tak kvalitní fotbalové zápasy na stanici ČT2. Čtvrteční večer 18. května bude výjimkou. Fotbaloví fanoušci mohou naladit živý přenos FC Sevilla vs Juventus Turín právě zde. Souběžně hraný duel Bayer Leverkusen vs AS Řím vysílá kanál RTL.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Semifinále Evropské ligy 18. května 2023, 21:00 Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla 2.49 vs 3.06 ČT2

Sevilla letos nepatří mezi španělskou špičku

Sevilla letos určitě nepatří mezi španělskou špičku. V La lize jí náleží až 10. místo. Kdyby tedy neovládla Evropskou ligu, nemohla by příští rok počítat ani s Konferenční ligou. Zkrátka, evropské poháry by se svěřenců kouče José Luise Mendilibara vůbec netýkaly. Ale Sevilla už mnohokrát prokázala, že i když celá sezóna stojí za houby, v Evropské lize se jí daří. Září zde jako proslulý most Puente del Alamillo, který se ve městě klene nad širokou řekou Guadalquivir. Tuto soutěž vyhrála Sevilla už 6x. Na Juventus si může věřit – hájí výhodu domácího prostředí. A doma za poslední půlrok prohrála jen 2x.

Sevilla letos nepatří mezi španělskou špičku

Zdroj: footballarroyo

Juventus v Itálii už jen dohrává ligu

Juventus v Itálii už jen dohrává ligu. Až na předposlední kolo, kdy se utká s AC Milán, má celkem snadný los. V neděli Stará dáma porazila Cremonese 2:0, i když se střelci Fagioli a Bremer probudili až v druhém poločase. Juventus v Serii A bude v klidu hlídat druhé místo zajišťující postup do Champions league. Ale fanoušci by chtěli nějakou tu trofej. Zvláště nějaká z Evropy by bodla, zde se fotbalistům v černobílých dresech nedaří. V novém století Juventus žádný titul nezískal, naposledy Inzaghi a del Piero kralovali v již zaniklém poháru Intertoto v roce 1999.

Juventus v Itálii už jen dohrává ligu

Zdroj: sportal

Kurzy FC Sevilla vs Juventus Turín

Nejeden sázkař prožije při vyplňování tiketu dilema, jaký kurz zde vybrat. Tipsport věří Seville pod kurzem 2.49, Juventusu pod kurzem 3.09 a nerozhodný stav má výši kurz 3.17. U Fortuny jsou kurzy trochu odlišné. Sevilla – 2.47, Remíza – 3.25 a Juventus 3.05. Jako tomu často bývá, i zde tipéři s oblibou sázejí na příležitost, že padne více než 1.5 gólů. Kurz má hodnotu 1.40. Na Tipsportu nová kurzová příležitost „vyhraje zápas nebo povede o 2 góly“ má hodnotu 2.45 v případě Sevilly a 2.98 v případě Juve.

Tip redakce: Postoupí Sevilla

Věříme v osudovost – Evropská liga je Seville zaslíbena. Když nějaký tým získá pohár 6x, tak to už o něčem svědčí. Ale jsou i racionální důvody, proč si myslet, že finále bude hrát právě španělský klub. Před měsícem změnil trenéra a pod Mendilibarem to vypadá, jako by hráči byli pokropeni živou vodou. Velkých klubů se Sevilla nebojí, už celkem jasně vyřadila Manchester United. A doma jsou navíc červenobílí mimořádně silní.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí FC Sevilla 1.71 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia, uefa