Oktagon 38 – Václav Mikulášek vs Gábor Boráros preview a tip na zápas


Na konci roku svádí většina lidí souboj s mísami obložených chlebíčků a lahvemi dobrého pití. V Oktagonu je to ale jinak. Bojuje se zde až do samotného konce, a to s tvrdými soupeři. Václav Mikulášek narazí v rámci Oktagon 38 na Gábora Borárose. Česko-slovenský duel bude patřit k tomu nejlepšímu, co Oktagon 38 nabídne. Galavečer proběhne v Praze v O2 areně dne 30. 12. 2022 od 18:10, duel Mikulášek vs Boráros je na programu cca kolem 20:30.

Oktagon 38 – Václav Mikulášek vs Gábor Boráros

  • MMA borci Mikulášek a Boráros se střetávají v pro ně netradiční disciplíně – v boxu
  • Baba Jaga Mikulášek čekal na výhru 3 roky, konečně se zaskvěl 3. 12. proti Bartoňkovi
  • Podobné statistiky má i Boráros. Vyhrál 5. 2. 2020 proti Mauriciu Reisovi a další výhry se dočkal až minulý měsíc proti Oganesyanovi
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Václav Mikulášek 1.37 1.35

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Václav Mikulášek vs Gábor Boráros
  • Soutěž: Oktagon 38
  • Čas zápasu: 30. 12. od 20:30
  • Kde sledovat: PPV Oktagon 38, Tipsport live stream

Kde sledovat Václav Mikulášek vs Gábor Boráros

Kdo si chce užít tu nejlepší podívanou na epickou bitvu konanou pod hlavičkou Oktagon 38, ten ať si zamluví dobrá místa přímo v O2 areně. Zápas se koná 30. prosince v prestižní pražské hale. Lístky jsou k dostání přímo na stránkách O2 arény. Další možností, jak zápas vidět, je předplatit si Oktagon MMA 38 live stream na webu organizace Oktagon. Třetí možností je Tipsport živý přenos zdarma. Tipsport coby partner akce nabízí svým klientům živý přenos celého turnaje, tedy včetně zápasu Boráros vs Mikulášek.

Václav Mikulášek musí na zápas podstatně zhubnout

Václav Mikulášek musí na zápas podstatně zhubnout. V rámci MMA bojuje v kategorii středních vah, takže běžně mívá nad 95 kg. V tomto případě se ale dohodl zápas v boxu do 86 kilogramů. A i když jde o takzvaný fun fight, coby profesionál to musí vzít Mikulášek vážně a dostat se na předepsanou váhu.

Václav Mikulášek musí na zápas podstatně zhubnout

Zdroj: sports 1zmilionu

Svého soupeře dobře zná

Svého soupeře dobře zná. Mikulášek i Boráros, to jsou štamgasti Oktagonu. V šatnách před turnajem se potkali nesčetněkrát, i když proti sobě nebojovali. Zvláště ne v boxerských rukavicích. Oba mají pověst problémových hochů s vrtkavou formou. U takových byste čekali před vzájemným zápasem pořádně peprný trash talk. Možná se jej ještě dočkáme, ale nebude upřímný. Ti dva se respektují. Loni se dokonce Mikulášek svého kolegy zastal, když se do Borárose po druhé prohře v řadě pořádně šilo: „Gábor je v pohodě týpek,“ řekl Baba Jaga. „Lidé by si měli uvědomit, že měl smůlu. Primera a Juráček nejsou vůbec snadní soupeři. Prostě mu to nevyšlo. I tak si zaslouží respekt.” To byl rok 2021. Nyní, před posledním zápasem roku 2022, je Mikulášek favorizován bookmakery. Má vysokou sílu úderů a je o 13 cm vyšší. Navíc k boxerskému stylu inklinuje více, je hodně technický a preferuje boj v postoji.

Boráros za doby covidu, to byl jen stín někdejšího velkého talentu

Boráros za doby covidu, to byl jen stín někdejšího velkého talentu. Ještě 15. února 2020 se vše zdálo v pořádku, na Oktagon Prime rodák z Dunajské Stredy porazil Mauricia Reise. S pandemií a se začátkem mnoha uzávěrek se uzavřely i Borárosovy naděje na slibnou kariéru v kvalitních evropských soutěžích. Boráros se svým talentem jistě snil o tom, že jej Oktagon katapultuje do zajímavějších MMA lig, jenže to by nesměl prohrát s Tatem Primerou a Matúšem Juráčkem. Do třetice pak ještě podlehl Mickaelu Leboutovi.

Boráros za doby covidu, to byl jen stín někdejšího velkého talentu

Zdroj: sports FB organizace Oktagon

Gábor Boráros si vzal nezvykle dlouhou pauzu

Gábor Boráros si vzal nezvykle dlouhou pauzu, rok a dva měsíce se k soutěžnímu zápasu MMA nepostavil. Neztratil se ale úplně z očí. Přijal nabídku účasti v soutěži Survivor Česko & Slovensko, kromě toho si zaboxoval v rámci Fight Night Challenge s Rytmusem. Konečně se Boráros vrátil v listopadu letošního roku. Potetovanému borci hodila laso nová organizace FABRIQ MMA. Boráros triumfoval proti Robertu Oganesyanovi. Hned o měsíc a půl později je tu další výzva, tentokrát ve starém dobrém Oktagonu. A zase je to box, teď ale ne proti zpěvákovi, ale kolegovi z prostředí MMA.

Mikulášek vs Boráros kurzy

Kurzy věří více českému zápasníkovi. Na Václava Mikuláška je vypsán kurz 1.37 na Tipsportu, jeho soupeř se musí spokojit s kurzem 2.85. Na začátku byly kurzy nastaveny o něco příznivěji pro Borárose, bookmakeři stanovili šanci Baby Jagy na výhru na 1,5:1. Ale jazýčky vah se významně rozkmitaly. Na Mikuláška se sází hodně, celková částka tiketů, které na jeho výhru byly vsazeny, přesáhla hranici 200 000 Kč. Pochopitelně, kurzy jsou vypsány i na Fortuně. Zde má Mikulášek kurz na výhru 1,35, zatímco Gábor Boráros 2,99.

Tip redakce: vyhraje Václav Mikulášek

Když měl Gábor Boráros problém s tím porazit Rytmuse, jaké šance asi může mít proti Václavu Mikuláškovi? Baba Jaga má pro box lepší předpoklady než jeho příští soupeř. Je vyšší, má hbité ruce, už absolvoval řadu těžkých boxerských soubojů. A i v rámci MMA hodně využívá postoje. Jedinou nevýhodou Václava Mikuláška je problém s váhou. Zhubnout přes 10 kg za krátkou dobu, to není jen tak. Ale tak zkušený borec by to měl zvládnout a zachovat si svou dobrou kondičně-fyzickou stránku. Sázíme na Babu Jagu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Václav Mikulášek 1.37 1.35

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: Fortuna, Tipsport, TopFight