MS ve fotbale 2022 – Portugalsko vs Ghana analýza


Mistrovství světa ve fotbale má za sebou 4 hrací dny a 14 odehraných zápasů, poprvé se představí na scéně Portugalci. Ronaldo a spol. byli nalosováni do skupiny H a nečeká je lehký úkol. Ghana, Uruguay a Jižní Korea, to jsou všechno soupeři, od nichž nevíte, co čekat. Korejci minule překazili postup sebevědomým Němcům, Uruguayci se dostali do čtvrtfinále. A co dokáže Ghana, to moc dobře vědí Pavel Nedvěd, Milan Baroš a spol. Na MS 2006 Afričané rozebrali slavnou českou fotbalovou generaci na šroubky. Teď se tedy pokusí překvapit Portugalce. Hraje se 24. 11. od 17:00.

MS ve fotbale 2022 – Portugalsko vs Ghana

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Ghana s handicapem +2.5 1.18 1.20

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Portugalsko vs Ghana
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 24. 11. od 17:00
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat Portugalsko vs Ghana

Mohlo by jít o jeden z nejatraktivnějších zápasů prvního kola skupinové fáze. Zápas začíná ve čtvrtek 24. 11. od 17:00. Živý přenos zdarma zařazují do svého vysílání hned dvě televizní stanice – Nova Action a ČT Sport. A tím výčet možností sledování nekončí. Lze si totiž pustit live stream zdarma na Tipsportu. Zde je možné sledovat utkání naživo a ještě uzavírat sázky.

Portugalci jsou zvyklí, že se více než o týmu mluví o Ronaldovi

Portugalci už jsou zvyklí, že se více než o týmu mluví o jediném reprezentantovi. Teď to platí více než kdy předtím. Zbožňovaný Ronaldo totiž v posledních týdnech ukazoval jinou tvář, než na jakou jsou fanoušci zvyklí. Místo kliček na hřišti a přesných střel se více probírala jeho vyjádření směrem k Manchesteru United. Ronaldo si rozeštval trenéra ten Haga, rozeštval si některé klubové legendy a nepěkně o něm začínají smýšlet i fanoušci Rudých ďáblů. To, že nebývá nasazován do utkání, Ronaldo přičítá amatérismu vedení klubu. Jenže skutečně je to ze strany nizozemského kouče špatné rozhodnutí, když bez Ronalda United vyhrávají? Bez hráče s číslem 7 na zádech vypadají rázem hráči United uvolněněji, jako by z nich spadla deka. Těžko říci, co to všechno znamená pro portugalskou reprezentaci. Buďto si své skuhrání a remcání přenese Cristiano i do Kataru, nebo se naopak vybičuje k nejlepším výkonům svého života. Na MS ve fotbale nikdy až tak nezářil, tak kdy jindy než teď může ukázat, co v něm je? Když ve svých 37 letech hraje asi poslední mistrovství v kariéře? A když fotbalová veřejnost, která mu vždy ležela u nohou, začíná pochybovat o jeho genialitě?

Portugalci jsou zvyklí, že se více než o týmu mluví o Ronaldovi

Ghana na MS v Rusku absentovala

Ghana na MS v Rusku absentovala. Nyní se ale vrací na scénu a má velmi perspektivní tým. Průměrný věk je 25.2, to je třetí nejnižší průměr na šampionátu. Pro srovnání, Portugalci jsou o dva roky starší. Reprezentace Černých hvězd těžce nesla zpackanou kvalifikaci na MS 2018, kdy skončila ve finální skupině třetí za Egyptem a Ugandou. Koučem se stal Otto Addo. Tento muž udělal v národním týmu velké čistky.

Ghana na MS v Rusku absentovala

Ze zkušených zbyli jen obránce Mensah, záložník Wakaso a bratři Ayewové. Tito hráči mají více startů v národním týmu, než celý zbytek reprezentace dohromady. Sázka na mládí se vyplatila. Ghana těsně vyhrála skupinu G před favorizovaným výběrem Jižní Afriky. Poté hrála baráž s Nigérií, zápasy skončily 0:0 a 1:1. A protože v africké části kvalifikace stále platí pravidlo o gólu na venkovním hřišti, do Kataru neletí zástupci nejlidnatějšího afrického národa, ale malé Ghany. Hvězdou týmu bude záložník Partey, jenž hraje za Arsenal. V Premier league si ale vydělává také obránci Amartey, Salisu a Lamptey a už zmíněný útočník Jordan Ayew. Prostředí Kataru bude znát jeho bratr André, který na šampionátu překoná rekord legendárního Gyana Asamoaha v počtu startů za národní tým. Hraje za místní klub Al-Sadd.

Portugalsko vs Ghana kurzy

Portugalci byli nalosováni do těžké MS ve fotbale 2022 skupiny. Jakýkoli ztracený bod může mrzet, stát se může cokoliv. V zápase s Ghanou jim bookmakeři věří, ale ne tak moc, jako jiným favoritům. Kurz 1.42 znamená, že se nějaká velká dominance Evropanů nečeká. Na remízu je vypsán kurz 4.24 a na výhru zástupců černého kontinentu 8.37. Nepředpokládá se ani to, že padne moc gólů. Že uvidí diváci v Kataru dvě branky a méně, tomu odpovídá kurz 1.74. Nejvyšší počet branek, na který je vypsán kurz, je více než 4.5. Zde už je kurz hodně vysoký – 7.95. Kdo čeká opatrný start, ten může vsadit na remízu po prvním poločase – 2.21. Někteří budou asi chtít zkoušet sázku na gól pro Cristiana Ronalda, ale tato sázková příležitost zatím v nabídce Fortuny a Tipsportu chybí. Objeví se zřejmě v den zápasu.

Tip redakce: vyhraje Ghana s handicapem +2.5

Tentokrát se budeme držet při zemi. Zápas je podle nás značně nečitelný, bude hodně záležet na momentální náladě Cristiana Ronalda. Opravdu nevíme, v jaké náladě tento borec do Kataru přiletí. Myslíme si ale, že mladí atletičtí Afričané by mohli 37leté hvězdě a jeho spoluhráčům zabrat. Nabízí se paralela s českým vystoupením na MS 2006 – také zde Karel Brückner postavil na hřiště samé třicátníky a Nedvědovi a spol. rychle došel dech. Výhodou Ghany je i volba místa konání. Katarské klima bude sedět více hráčům země, jež leží nedaleko rovníku. Sázíme na Ghanu s handicapem +2.5. Ovšem s vědomím, že v případě úspěchu náš profit nebude nijak výrazný.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Ghana s handicapem +2.5 1.18 1.20

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓