MS ve fotbale 2022 – Francie vs Austrálie analýza


Když Francie na MS 2002 obhajovala titul mistrů světa, skončilo to katastrofou. Henry, Zidane a spol. tehdy v základní skupině v Koreji zůstali v základní skupině na úkor Dánska a Senegalu. Letos obhajují zlaté medaile z Ruska a v základní skupině znovu naráží na Dánsko. Francouzští fanoušci ale doufají, že tím paralely končí. Jako první se výběr Didiera Deschampse střetne 22. 11. od 20:00 s Austrálií.

MS ve fotbale 2022 – Francie vs Austrálie analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Francie a padne méně než 3.5 gólů 1.93 1.87

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Austrálie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 22. 11. od 20:00
  • Kde sledovat: Česká televize

Kde sledovat zápas Francie vs Austrálie

Úvodní výkop je 22. 11. 2022 od 20:00. Čeští diváci uvidí živý přenos zdarma na ČT Sport. Kdo tento stream nespustí (například kvůli pobytu v zahraničí), ten může využít live stream zdarma na Tipsportu. Ten je zdarma ke spuštění pro klienty sázkové kanceláře Tipsport a lze jej sledovat i z mobilního telefonu.

V kádru Francie je aktuální držitel Zlatého míče

V kádru Francie je aktuální držitel Zlatého míče. K lítosti francouzských fanoušků ale Karim Benzema dost možná úvod turnaje nestihne. Lékaři u Benzemy nedávno zjistili únavové zranění čtyřhlavého stehenního svalu na levé noze. Kanonýr tak vynechal několik utkání za Real Madrid a chybět zřejmě bude i nejméně v jednom utkání francouzské reprezentace. Benzema doufá, že o celý MS ve fotbale program nepřijde. Enfant terrible reprezentace galského kohouta totiž přišel už o minulé MS kvůli neshodám s trenérem. Letos je velmi motivovaný se ukázat v dobrém světle, opravdu by stál o to dostat šanci Deschampovi ukázat, že se v něm spletl.

V kádru Francie je aktuální držitel Zlatého míče

Na Benzemovo místo ale náhradníci jsou. Hrát může Griezmann a Giroud, hrdinové posledního šampionátu. A samozřejmě hvězda nejzářivější, Kylian Mbappé. Vrásky tak Deschampsovi dělají spíše jiné ztráty. V obraně chybí Koude a Varanë, nejsou ještě stoprocentně fit. Zranění Paula Pogby a N’Gola Kantého se ukázala být tak vážná, že do Kataru vůbec nejedou. Další nepříjemnou okolností je forma týmu. V Lize národů obsadili ve skupině až 3. místo, v kvalifikaci Francie remizovala 2x s Ukrajinou a jednou s Bosnou.

Australané se tradičně cestou na MS hodně nacestují

Australané se tradičně cestou na MS hodně nacestují. Jako by nestačilo, že po přechodu z oceánské kvalifikace do asijské to mají automaticky na stadiony svých soupeřů daleko. Kvalifikace v jejich podání vypadá vždy tak, že pokud si to mohou Australané udělat složitější, udělají si to. Základní skupinou prošli hladce, ale ve finální skupině odevzdali poslušně body podprůměrné Číně i Ománu. Těsně udrželi třetí místo a tím možnost zahrát si baráž. V Dauhá jim proti Spojeným arabským emirátům vystřelil 6 minut před koncem výhru Hrustic a tak šli Klokani ještě do jedné baráže. Zde bylo jejich soupeřem Peru, proti němuž postoupil výběr Grahama Arnolda na penalty.

Australané se tradičně cestou na MS hodně nacestují

Po těchto peripetiích Australané vklouzli do MS ve fotbale 2022 skupiny s Francií, Dánskem a Tuniskem. Tým v žlutozeleném měl vždy v kádru nějaké ty osobnosti – hrál zde liverpoolský Harry Kewell, Vidmar a Viduka z Leedsu nebo později Tim Cahill. Současný kádr žádnou takovou hvězdu nemá. Hráči se na reprezentační srazy sjíždějí z průměrných evropských lig. Po australské soutěži má největší zastoupení z nějakého důvodu skotská liga, kde působí 7 Australanů. Asi nejlepší angažmá má obránce Karačić v Brescii nebo útočník Mabil v Cádizu.

Francie vs Austrálie kurzy

Favoritem je jak jinak Francie, jíž Tipsport věří na výhru pod kurzem 1.21, Fortuna pak 1.24. Sázkaři na úspěch galského kohouta k dnešnímu dni prosázeli už 1,6 milionu Kč – a to jen u Tipsportu. Ta stejná sázková kancelář registruje jen 2129 Kč vsazených na výhru protinožců. Zajímavý kurz, který podle nás stojí za zvážení, je u příležitosti „padne méně než 2.5 gólů a každý tým NEDÁ gól„. V překladu to znamená, že Francie zvítězí 1:0 nebo 2:0, případně stejným rozdílem vyhraje Austrálie, nebo utkání skončí bezgólovou remízou. Podle nás tato příležitost zahrnuje pravděpodobné scénáře (s výjimkou australských výher). A je na ni vypsán kurz 2.59. Zvědaví bychom byli také na MS ve fotbale kurzy na počet rohových kopů. Francie, která sází na útoky po křídlech, je schopna za zápas zahrávat hodně rohů. Určitě se na tuto situaci musí Austrálie připravit. K dnešnímu dni ale zatím nejsou tyto kurzové příležitosti ještě připraveny. Na Tipsportu a Fortuně je očekávejte až těsně před zápasem.

Francie vs Austrálie kurzy

Tip redakce: Francie a padne méně než 3.5 gólů

Francii věříme, že vyhraje. Ale gólů podle nás nebude tolik. Austrálie je pro favority těžký oříšek. Na MS 2018 byli Dánové rádi za remízu 1:1. Dokonce i Francie měla na tomto mistrovství s výběrem Austrálie co dočinění, a utkání skončilo 2:1 pro galského kohouta. Nějak podobně by to mohlo vypadat na Al Janoub stadionu 22. listopadu 2022. Z toho vychází naše sázka. Kurz je poměrně příznivý – 1.93.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Francie a padne méně než 3.5 gólů 1.93 1.87

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓