MS ve fotbale 2022 – Argentina vs Saúdská Arábie analýza


Když se Saúdská Arábie dostane na mistrovství světa, zpravidla skončí v základní skupině. A alespoň 1 utkání skončí strašným debaklem. Na MS 2018 inkasoval asijský tým 5 gólů od Rusů, při předchozím vystoupení na MS dostali Arabové 4 branky od Ukrajiny. Rekord drží Němci, jenž nebohé Araby na MS 2002 rozdrtil 8:2. Teď zelenobílí při premiéře na MS 2022 změří síly s Argentinou. Hraje se v úterý 22. 11. od 11:00 a utkání vysílá Česká televize. Jde o živý přenos mistrovství světa ve fotbale. Live stream zdarma má v nabídce také Tipsport.

MS ve fotbale 2022 – Argentina vs Saúdská Arábie analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentina vyhraje s handicapem -2.5 2.44 2.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Argentina vs Saúdská Arábie
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 22. 11. od 11:00
  • Kde sledovat: Česká televize

Kde sledovat Argentina vs Saúdská Arábie

Hraje se v úterý 22. 11. od 11:00 a utkání vysílá Česká televize. Jde o živý přenos mistrovství světa ve fotbale. Live stream zdarma má v nabídce také Tipsport. Přenos spustí klienti této sázkové kanceláře. Stačí se zaregistrovat a vsadit tiket alespoň v hodnotě 30 Kč. Poté už nic nebrání fanouškovi pustit si tento nebo kterýkoli jiný live stream MS ve fotbale.

Argentina drží neporazitelnost dlouhých 33 zápasů

Argentina drží neporazitelnost dlouhých 33 zápasů. Zvítězili například Copa America a následně ve Finalissimu rozdrtili Itálii 3:0. Ale pozor, i Brazilci mají dlouhou neporazitelnost: celkem 15 zápasů. Jihoamerické celky jasně ukazují, že už nehodlají tolerovat evropskou nadvládu. Od mistrovství světa 2002 vyhrávali nejsledovanější turnaj světa jen Evropané, teď ale sázkové kanceláře hledají favority za Atlantikem.

Argentina drží neporazitelnost dlouhých 33 zápasů

Všichni mluví o Messim, ale současný argentinský tým má ještě jednu silnou stránku. Tou je defenzíva. V zemi, kde každý chce být Maradona, je dlouhodobě těžké najít kvalitní beky. Ale poslední dobou se vylouplo pár hvězd. Lisandro Martínez je jednou z mála opor, o které se může opřít Manchester United. A to je mu teprve 24 let. Hvězdnou kariéru mají před sebou také stejně starý Romero hrající za konkurenční Tottenham a Molina z Atlética Madrid. Díky těmto mužům Argentina v posledních zápasech inkasovala jen 2 branky. A to je ještě cennější statistika, než všechny góly Messiho případně di Maríy a Lautara Martíneze. Kdo vyhraje MS ve fotbale, to totiž bude ten, kdo předvede výtečnou hru v obraně. Argentina na to má všechny předpoklady. Více napoví úvodní zápasy. Po Saúdské Arábii přijdou zřejmě těžší zkoušky proti Mexičanům a Polákům.

Tým složený výrazně z hráčů saúdské ligy

Tak jako vždy, Saúdská Arábie posílá na MS ve fotbale tým složený výrazně z hráčů saúdské ligy. V zahraničí nikdo hrát nemůže – je na to zákon. Těžko říci, jestli fotbalisté pouštní země alespoň sní o tom hrát za kvalitní kluby v Evropě, jako je Bayern nebo Real Madrid. Doma jim totiž asi nic nechybí. Hráči jsou placení víc než štědře, přitom se na rozdíl od Kanea, Ronalda, Messiho a dalších nepředřou. V saúdskoarabské lize si zahrají 30 zápasů, pouze vítězný klub minulého ročníku má porci utkání o něco větší, protože hraje asijskou Ligu mistrů. Navíc, fotbalisté této země by v případě angažmá v Evropě měli hodně specifické požadavky na své životní nároky. Mohli by si třeba přivést do Evropy všechny své manželky?

Tým složený výrazně z hráčů saúdské ligy

Buď jak buď, tato strategie nepřináší Saúdské Arábii dlouhodobě velké úspěchy na mezinárodní scéně. V roce 1994 parta kolem Saída Owairana postoupila do osmifinále, jinak byly vždy saúdské týmy na všech MS ve fotbale do počtu. A i když i tentokrát tento tým vyhrál kvalifikační skupinu před Japonskem nebo Austrálií, postup do osmifinále MS bude zřejmě jen utopie.

Argentina vs Saúdská Arábie kurzy

Ze všech účastníků turnaje má Saúdská Arábie nejvyšší kurz na celkové vítězství. I když tento tým hraje vlastně skoro v domácím prostředí, na jejich triumf je vypsán kurz 850.00. Stokoruna vsazená na jejich vítězství by přinesla bezmála 100 000 Kč, přesto nám přijde takový tip jako vyhození peněz z okna. MS ve fotbale kurzy zahrnují zatím jen tipy týkající se gólů a vítěze utkání. Že padnou alespoň 2 branky celkově, na to je na Tipsportu vypsán kurz 1.18 – nic moc. Zajímavé to začíná být až u příležitosti více než 2.5 branky na zápas – kurz je 1.60. Na to, že více než 2.5 branky na zápas dá Argentina sama, je stanoven kurz 1.91. Pokud chcete vsadit na Argentinu coby vítěze utkání, moc si nevyděláte – 1.15 u Tipsportu, 1.16 u Fortuny. Na vítězství Saúdské Arábie přitom je u těchto stejných sázkových kanceláří kurz 18.80, respektive 18.00.

Argentina vs Saúdská Arábie kurzy

Tip redakce: Argentina vyhraje s handicapem -2.5

Saúdové nemají žádnou herní praxi s týmy Jižní Ameriky a Evropy, a to je na MS ve fotbale velká nevýhoda. Každý celek, který došel na šampionát bez hráčů v evropských klubech, narazí. Stačí vzpomenout na střetnutí celku Severní Koreji proti Ronaldovu Portugalsku před lety. Zde se proto vůbec nebojíme šlápnout na plyn a na Argentinu sázíme v handicapu -2.5. Bílomodří budou na úvod turnaje pořádně hladoví a u saúdského týmu nenacházíme nic, co by mohlo na favoritova platit. Kurz je 2.44, což slibuje poměrně pěkný profit, samozřejmě jen pokud to vyjde.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Argentina vyhraje s handicapem -2.5 2.44 2.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓