MS ve fotbale 2022 – Anglie vs Írán analýza


Anglie proti asijskému týmu na mistrovství světa ve fotbale? To se stává jen ojediněle. Nějakým zázrakem se hráči Hrdého Albionu na nejsledovanější sportovní akci světa asijským národním mužstvům vyhýbají. Teď je ale hned na úvod MS ve fotbale 2022 prověří Írán. Živý přenos MS ve fotbale 2022 zápasu Anglie vs Írán začíná v pondělí 21. 11. od 14:00 a nabízí jej Česká televize. Live stream zdarma přináší rovněž Tipsport. Přečtěte si krátký rozbor zápasu základní skupiny B. Nebude chybět ani pohled na kurzy.

MS ve fotbale 2022 – Anglie vs Írán analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Anglie 1.30 1.29

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Anglie vs Írán analýza
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 21. 11. od 14:00

Anglie nemá na MS ve fotbale s asijskými týmy zkušenosti

Anglie nemá na MS ve fotbale s asijskými týmy skoro žádné zkušenosti. Naposledy se s některým střetla na MS 1982 ve Španělsku. Na to, jak Trevor Francis rozhodl o hubené výhře 1:0, si ale vzpomenou jen ti největší pamětníci. Určitě ale ne nikdo ze současného národního mužstva, kde žádný z hráčů nebyl v tu dobu zatím naživu. Írán nicméně Angličané vítají. Na papíře jde o nejlehčího soupeře z MS ve fotbale 2022 skupiny B. Poté se Kane a spol. utkají s národními týmy Walesu a USA, a to budou těžké bitvy.

Anglie nemá na MS ve fotbale s asijskými týmy zkušenosti

Pokud bychom hodnotili formu mužstva podle představení v Lize národů, pak by Angličané měli být nervózní. Ve skupině s Itálií, Maďarskem a Německem totálně selhali, skončili poslední a sestoupili o úroveň výše. Jistě, anglické fotbalisty ani jejich fanoušky tato soutěž moc nezajímá. Během sezóny absolvovali hráči mnoho jiných, mnohem důležitějších zápasů. Ale nepůsobí moc dobře, že jeden z předpokládaných favoritů na výhru na MS 2022 naposledy vyhrál zápas před 8 měsíci. Šlo o přátelák proti Pobřeží Slonoviny.

Írán je v Asii jedním z nejsilnějších týmů

Írán je v Asii jedním z nejsilnějších týmů. Kvalifikace jim nedělá potíže – na MS ve fotbale postoupili potřetí v řadě, celkově po šesté. Ale nikdy nepostoupili ze základní skupiny. V konfrontaci z mezinárodním fotbalem jsou íránští fotbalisté podprůměrní. Chybí zde zkušenost Korejců nebo Japonců, kteří si přece jen občas v play-off mistrovství světa zahrají. A to hlavně proto, že tyto týmy mají několik hráčů v elitních evropských klubech.

Írán je v Asii jedním z nejsilnějších týmů

Íránci jsou trochu izolovaní. Většina fotbalistů hraje domácí soutěž. Mezi výjimky patří Sardar Azmoun, spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka z Leverkusenu, ale ten je zraněný. Dalším kvalitním hráčem je Taremi, který v Portu docela září – v 78 zápasech dal 42 gólů. Na MS 2022 se země ležící u Perského zálivu dostala z 1. místa kvalifikace, z 10 zápasů vyhráli 8 a měli celkové skóre 15:4. MS ve fotbale program zastihuje Írán v době, kdy je v zemi napjatá situace. Nadále zde pokračují rozsáhlé demonstrace proti režimu. Těžko říci, jestli se horkokrevný národ vlivem fotbalového šampionátu zklidní, nebo jej (očekávané) porážky na šampionátu ještě více vyburcují.

Anglie vs Írán kurzy

Favorit v tomto utkání je jasný. Na vítězství Anglie je vypsán sympatický kurz 1.30 na Tipsportu, 1.29 na Fortuně. Mnozí sázkaři zkoušejí tipovat na evropský celek s handicapem, ale to bychom nedoporučili. Úvodní zápasy na MS ve fotbale bývají nervózní. Hráči vstřebávají atmosféru vrcholového turnaje, bojí se udělat nějakou chybu. Angličané budou mít jistě dlouho problém překonat íránskou defenzívu, která je kvalitní. Za celou kvalifikaci inkasovala jen 4x. Pro íránské fotbalisty hraje ještě jeden faktor – nejsou tolik unavení náročným programem. Angličtí fotbalisté na podzim většinou absolvovaly dva zápasy týdně. Za úvahu proto stojí i kurzy na to, že Anglie dá méně než 2 góly – 1.37 – nebo že Írán vyhraje s handicapem +2.5. To by znamenalo, že tipér shrábne výhru, když asijský tým zvítězí, remizuje, nebo prohraje nejvýše 2:0. Tato příležitost je oceněna kurzem 1.26.

Tip redakce: vyhraje Anglie

Navzdory výše uvedeným okolnostem budeme konzervativní. Anglie má natolik kvalitní a zkušený tým, aby si zápas se svěřenci trenéra Carlose Queiroze pohlídala. Budou hrát takoví borci, jako jsou terling, Saka, Grealish, Foden nebo Mount. Nečekáme moc pohledný zápas, šancí nebude moc. Hráči Íránu většinou neznají atmosféru po střechu narvaných stadionů a zápasů, které vysílá televize do celého světa. Budou asi hrát hodně ze zabezpečené defenzívy. To je strategie, kterou úspěšně aplikovali v kvalifikaci. Je možné, že Anglie získá 3 body jen zásluhou penalty, kterou promění Harry Kane. Každopádně, s kurzem 1.30 to na Hrdý Albion vsadit zkusíme. Jak to dopadne, to se dozvíme v pondělí 21. listopadu od 14:00.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Anglie 1.30 1.29

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓