MS ve fotbale 2022 – Francie vs Dánsko analýza


V posledních 40 letech se tyto týmy potkaly na 3 různých šampionátech Euro a 4 MS ve fotbale. Nedá se tedy říct, že by se neznaly. Letos spolu navíc sehrály dvojzápas UEFA Ligy národů. Francie a Dánsko, z toho se už stává tradiční derby. Jejich další měření sil se uskuteční 26. 11. od 17:00 v rámci MS 2022 v Kataru. Půjde o druhý zápas skupiny D, kde spolu s Francií a Dánskem ještě účinkuje Tunisko a Austrálie.

MS ve fotbale 2022 – Francie vs Dánsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólů 1.26 1.26

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Francie vs Dánsko
  • Soutěž: MS ve fotbale 2022
  • Čas zápasu: 26. 11. od 17:00
  • Kde sledovat: ČT4 Sport, Nova Action

Kde sledovat Francie vs Dánsko

Duel Francie vs Dánsko se uskuteční v sobotu 26. listopadu v 17:00 středoevropského času. Zápas se koná na stadionu 974 v Dauhá, tedy v hlavním městě Kataru. Přímý přenos utkání do svého programu zařazují jak ČT4 Sport, tak také Nova Action. Slovenští diváci pak mohou zápas Francie – Dánsko živě sledovat na stanici RTVS Sport.

Francie nominovala na MS 2022 11 obhájců titulu

Francie nominovala na MS 2022 11 obhájců titulu. Bylo by jich i více, ale Paul Pogba či N’Golo Kanté se zranili. Zato nechybí útočná síla z minulého šampionátu – Mbappé či Griezmann. K tomu přibyl Karim Benzema, jenž před čtyřmi lety chyběl kvůli neshodám s trenérem Deschampsem. Nechybí ani Olivier Giroud, jenž v Rusku sklidil uznání jako platný útočník, který přitom nedal jediný gól. Tento malý nedostatek napravil už 36letý útočník tím, že na úvod MS ve fotbale program dal Austrálii hned dva. Tím vyrovnal rekord Thierryho Henryho v počtu reprezentačních branek. Má jich na kontě 51, stejně jako dnes 45letá legenda Arsenalu.

Francie nominovala na MS 2022 11 obhájců titulu

Francie chce vyvrátit letitou kletbu

Je tu ještě jedna motivace pro Deschampsův výběr: Francie chce vyvrátit letitou kletbu. Kdo vyhraje MS ve fotbale, ten na následujícím šampionátu tragicky pohoří – toto platí už mnoho let. Komplex neúspěšného obhájce titulu stihl před 4 lety Němce a předtím také Italy a Španěly. A znají to i sami Francouzi, kteří po triumfu v roce 1998 skončili v Koreji a Japonsku v základní skupině. Razítko za jejich mizerným vystoupením otiskli právě Dánové, kteří tehdy v Incheonu vyhráli 2:0. Branky dávali Rommedahl a Tomasson.

Dánové do turnaje vstoupili bezbrankovou remízou s Tuniskem

Dánové do turnaje vstoupili bezbrankovou remízou s Tuniskem. Jsou na tom ve skupině hůře, než jejich příští soupeři. Francie totiž Austrálii porazila 4:1 a ví, že v případě následující výhry má už postup v kapse. Dánsko se ale galského kohouta bát nemusí. Na velkých turnajích s ním totiž svádí vyrovnané bitvy. Na ME 1992 Dánsko Cantonu a spol. porazilo 2:1 a vykročilo za šokujícím titulem. V roce 2002 v již zmíněném duelu opět červenobílý dynamit znemožnil Francouzům postup ze skupiny. Na posledním MS se oba soupeři rozešli smírně 0:0. Byla to jediná bezbranková remíza turnaje.

Dánové do turnaje vstoupili bezbrankovou remízou s Tuniskem

Letos hrály oba týmy stejnou skupinu Ligy národů

Letos hrály oba týmy stejnou skupinu Ligy národů a Francouzi se znovu nestačili divit. Zástupci 6milionového národa je dvakrát porazili 2:1 a 2:0. Didier Deschamps sice má k dispozici mnoho hvězd, ale i dánský kouč Hjulmand má kde brát. Aktuální dánský nároďák má řadu osobností a mnozí o něm právem mluví jako o černém koni MS ve fotbale. V obraně je dvojice Kjær a Mæhle z nejvyšší italské ligy. Podporuje je pak Christensen z Barcelony či skorojmenovec Kristensen z Leeds. Na exslávistu Alexandera Baha se skoro nedostane. V záloze operují hvězdy Premier league Eriksen, Højbjerg či Jensen. Pak Delaney ze Sevilly. A v útoku může kouč volit buď zkušenost v osobě Braithwaita či Poulsena, nebo perspektivní mládí, které reprezentují Dolberg či Damsgaard.

Francie vs Dánsko kurzy

Favoritem je Francie, ale zde jsou sázkové kanceláře opatrné. Tipsport dává na výhru obhájců titulu mistra světa kurz 1.85, Fortuna jen 1.84. Moc gólů se nečeká. Že padne méně než 2.5, tomu odpovídá kurz 1.73. Ve hře je i možnost bezgólové remízy, ale ta má kurz vysoký – 8.63. Aktuálně už jde sázet na konkrétní střelce gólů. Nejnižší kurz má Kylian Mbappé s 2.30. Dvě branky proti Austrálii vynesly Olivieru Giroudovi kurz 3.00. Také Antoine Griezmann je ve hře, má 3.80. Zajímavé je srovnání s dánskými hráči. Ti mají všichni kurz 5.00 nebo vyšší. U Dánů totiž opravdu nikdy nevíte, kdo se prosadí. Nejnižší kurz mají Braithwaite a Skov. Takový Christian Eriksen má 5.70, což možná stojí za zvážení. Vždyť dánský kapitán rozehrává standardní situace.

Tip redakce: padne méně než 3.5 gólů

Na vítěze si netroufneme tipovat. První zápas ukázal, že Francouzi jsou v dobrém rozmaru. Ale Dánsko, i když jen remizovalo s Tuniskem, se nesmí podceňovat. Stačí se podívat, jak sehrálo obě utkání letošní Ligy národů proti Francii. Očekáváme spíše opatrný zápas, který rozhodne jedna nebo dvě akce. Můžou se podařit Dánům i Francouzům. Sázíme na nižší počet branek v kurzu, který není tak moc výhodný, ale přináší dobrou šanci, že se trefíme.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólů 1.26 1.26

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓