MS v hokeji – USA vs Česká republika


První střet českého národního mužstva s velkým soupeřem na MS 2022 se vůbec nepovedl. Češi prohráli se Švédskem 3:5 a výkon hokejistů opravdu nestál za řeč. Ale to se stalo v době „předpastovské“. Se svou velkou hvězdou se národní tým zdá být výrazně nabuzenější. A tak by mohl být pořádným oříškem pro mužstvo USA. Američany by Kari Jalonen rád viděl v tabulce pod českým týmem. Jedině výhra Čechů umožní, aby 4. místo v tabulce a tím pravděpodobný duel s Kanadou ve čtvrtfinále získali svěřenci kouče Davida Quinna. Důležité utkání se hraje v pondělí 23. května 2022 od 15:20. Na Tipsportu si na něj můžete vsadit a pokud jste novým klientem, při té příležitosti inkasujete bonus 500 Kč.

MS v hokeji – USA vs Česká republika

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 1.95 1.90

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: USA vs Česká republika
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 23. 05. 2022, 15:20

Američtí hokejisté se nezdají být aspiranty na zlato

Američtí hokejisté se nezdají být aspiranty na zlato z tohoto šampionátu. Trpí obvyklým problémem – když hrají se slabším soupeřem, hýří sebevědomím a hokej je baví. Také se silnými mužstvy často hrají bohorovně, pak ale přichází vystřízlivění, že to až tak jednoduše nejde.

Na mistrovství světa v hokeji 2022 se Američané nejdříve uvedli snadným vítězstvím nad Lotyši. O utkání rozhodli už v první třetině. Ale mužstvo v karmínově červených dresech není na tomto šampionátu v nejlepší kondici a jeho trenér Haris Vitolinš je na odstřel. Proto nelze toto vítězství přeceňovat.

analýza USA vs Češi

Poté přišly ztráty. Američany zaskočil outsider z Rakouska. Nechybělo moc a alpské mužstvo, které o 2 dny později slavilo historickou výhru proti Čechům, získalo skalp Hvězd a pruhů. I toto utkání dospělo do prodloužení. Někdejší střelec Komety Brno Schneider zazvonil na tyč, aby vzápětí z protiútoku dal Hughes rozhodující gól pro USA. Tak málo chybělo, aby z ostudy kabát neměli jen čeští hokejisté, ale také zámořský gigant.

Ale USA ztrácely body i o den později. Proti Finsku prohrávaly v půlce zápasu už 4:0. Hokej to byl oboustranně pohledný a rychlý, ale Američané neproměňovali šance. A s každým gólem, který od severského soupeře dostali, se stávali nervóznější a nervóznější. Na trestné lavici Američané jen přibývali a Finové si přesilovky užívali. Na konci veterán Galchenyuk jen korigoval na 1:4.

Skvělý dojem nezanechali Američané ani v zápase proti Velkobritáncům, jenž vyhráli jen 3:0. Zkrátka, USA na MS 2022, to je tým bez velkých hvězd předvádějící nevyrovnané výkony. A dávající nestandardně málo gólů. Němci, Slováci, ale i Češi jich dali více.

Češi postupně nacházejí rovnováhu ve svých řadách

Češi postupně nacházejí rovnováhu ve svých řadách. Na začátku se na jejich hru zkrátka nedalo koukat. Když vypluly na povrch zřejmé neshody v týmu, které vygradovaly odjezdem Dominika Simona, zdálo se, že žabomyší války připraví papírově silný tým o šanci na medaili. Naštěstí přijel Pasta. Od čtvrtku 19. května, kdy se k reprezentaci připojil havířovský expres, se výkonnost zvýšila. Fanoušci si všímají přesnějších přihrávek, častější a kvalitnější střelby, efektivnějšího a rychlejšího bruslení. A hlavně – mužstvo konečně působí jako tým.

českého mužstvo na ms v hokeji 2022

Bodové ztráty proti Švédům a Rakušanům nemusí být žádnou tragédií. Jisté ale je, že z posledních dvou utkání skupiny by Češi aspoň jedno vyhrát měli. A ideálně hned to první. Kanaďany ve čtvrtfinále nikdo nechce. Javorové listy si jako vždycky schovávají své nejlepší výkony na vrcholnou fázi šampionátu. I když ale hrají v helsinské skupině na půl plynu, stále jim to bohatě stačí na čelo tabulky. Pro týmy hrající v Tampere to znamená, že 4. místo je krajně nežádoucí. Sice i Němci a Švýcaři hrají jako z partesu a zdá se, že i oni mohou být kandidáty na medaili, střet ve čtvrtfinále s těmito mužstvy by byl ještě přijatelnou záležitostí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 1.95 1.90

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Šance Českého mužstva

České mužstvo má motivaci velkou. Cítí velké očekávání fanoušků ve střední Evropě. A také v tamperské hale, protože se jako vždy na zápasy přišlo podívat spoustu nadšenců. Trenér Kari Jalonen je svéráz, ale zdá se, že je v jeho silách zlomit některé nešvary, které v českém mužstvu po léta panují. A především je na značkách tandem Krejčí – Pastrňák. Tahle správná dvojka možná tuší, že tolik příležitostí zahrát si bok po boku už mít nebude. Takže to chce si finský šampionát co nejvíce protáhnout.

Tip redakce: Náš tip: vyhraje Česko

Tradiční padesátikorunu opět sázíme na výhru Česka, jako jsme vsadili už 4x z předchozích 5 případů. Tentokrát k tomu vybízí vysoký kurz. Samozřejmě že Američané jsou těžký soupeř, který v minulosti přinesl českým hokejistům mnoho zdrcujících porážek. Ale letos USA nemají ve svém střetu někoho, kdo v minulosti byl třeba Brett Hull, Scott Niedermayer nebo v bronzovém týmu z loňského šampionátu Conor Garland. Mužstvo působí nesourodě a nemá velký drive. Zase jednou je to americký tým ne úplně stoprocentně nastavený na to vyhrát MS v hokeji.

Standings provided by SofaScore LiveScore