MS v hokeji – Švýcarsko vs Slovinsko, preview a tip na výsledek


Po šesti letech je zpátky mezi elitou tým Slovinska. Země sportu zaslíbená má sice jen tisícovku registrovaných hráčů, což je jen procento toho, kolik má hokejistů Česko. Ale na mistrovství světa v ledním hokeji se představí obě země, dokonce ve stejné skupině. Do zápasu s Českem je ale ještě dost času, nejdříve na výběr Matjaže Kopitara čekají Švýcaři. Ti pokusí vylepšit 5. místo z loňského šampionátu. Zápas Švýcarsko vs Slovinsko začíná 13. 5. 2023 v 11:20.

MS v hokeji – Švýcarsko vs Slovinsko, preview a tip na výsledek

  • Švýcaři se se Slovinci na MS v hokeji střetli jen dvakrát, minule vyhráli až v prodloužení.
  • Slovinsko čekalo na postup mezi světovou elitu 6 let, pomohlo jim vyřazení Ruska a Běloruska.
  • Švýcaři jsou jasným favoritem s kurzem 1.16 na výhru.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne méně než 6.5 branek 1.39 1.47

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švýcarsko vs Slovinsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 13. 5. 2023, 11:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Švýcarsko vs Slovinsko

Druhý hrací den bude dlouhý, v sobotu 13. května se hraje celkem 6 zápasů. Vrcholem budou duely Slovensko vs Lotyšsko a Finsko vs Německo. Ale tyto boje se rozpoutají až večer. Utkání Švýcarsko vs Slovinsko se hraje už dopoledne, od 11:20. Zápas živě vysílá ČT Sport, live stream zdarma je pak dostupný na TV Tipsport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Norsko vs Kazachstán 13. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Švýcarsko sází na kontinuitu

Švýcarsko sází na kontinuitu. Tým povede opět ve funkci hlavního kouče Patrick Fischer, jenž je u národního mužstva od roku 2015. Předtím tento skvělý centr za reprezentaci hrál na mnoha šampionátech, pravidelně se zde potkával například s Andresem Ambühlem. Který v reprezentaci působí dodnes. Je to tak. Nezmar Ambühl jede už na svoje osmnácté mistrovství světa v hokeji. Zatímco v českém národním týmu už pamatuje zlato z roku 2010 jen Červenka, Ambühl hrál dokonce i na turnaji roku 2005. Všichni tehdejší čeští mistři světa až na Jágra ukončili kariéru. Titul tehdy slavili Čajánek, Ručinský či nebožtík Vašíček. Dávná hokejová historie.

Švýcarsko sází na kontinuitu

Zdroj: arcinfo

Kanada hrála poslední tři šampionáty v řadě vždy finále

Slovinsko se ukazuje na prvním mistrovství světa od roku 2017. A ruku na srdce, nebýt toho, že IIHF vyřadilo z šampionátů reprezentace Běloruska a Ruska, asi by se na další účast čekalo mnohem déle. Poslední roky se ukazovalo, že nedostatečná hráčská základna je pro Slovinsko přece jen handicapem. Už se nedokázali rovnat nejen Itálii nebo Rakousku, ale dokonce ani Velké Británii. Minule to ale v divizi IA byla krasojízda. Účastnilo se jen 5 mužstev a žádné Rakousko nebo Itálie, protože předchozí rok se na MS nesestupovalo. Navíc Slovinsko turnaj pořádalo, takže byl postup povinností. Jediného vážného soupeře z Maďarska Slovinci deklasovali 5:1.

Kanada hrála poslední tři šampionáty v řadě vždy finále

Zdroj: hockeysverige

Kurzy Švýcarsko vs Slovinsko

S výhrou možná nepočítají ani sami Slovinci. Švýcarsko je hokejově někde jinde, čemuž odpovídá kurz na výhru 1.16 na Tipsportu a 1.15 na Fortuně. Pro Slovince budou klíčové souboje s Norskem a Kazachstánem, kde zkusí zabojovat o udržení mezi elitou. Pro zajímavost, na remízu se Švýcarskem je kurz 8.00 a vítězství Slovinska tipne jen odvážlivec – 10.01. Že Švýcaři vyhrají celé MS v hokeji, na to bookmakeři vypsali kurz 14.00. Slovincům přísluší pak obrovský kurz 700.00.

Tip redakce: Padne méně než 6.5 gólů

Kurz na vítězství Švýcarů je příliš nízký, žádný velký zisk z toho nekápne. Zkusíme něco přece jen riskantnějšího. Švýcaři jsou zastánci spíše defenzivního hokeje, razí jej i proti hokejově slabším týmům. Nestává se tak často, aby rozdávali velké debakly. Slovinci ve svých předešlých vystoupeních navíc nebývali takovými otloukánky. Obvykle jim skvěle zachytal gólman, což se může stát i letos. Do brány by se mohl postavit Gašper Krošelj, opora Mladé Boleslavi. Čekáme, že gólů padne spíše méně.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Padne méně než 6.5 branek 1.39 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk