MS v hokeji – Švédsko vs Německo preview a tip na sázení


Ve Finsku a Lotyšsku začíná očekávané Mistrovství světa v ledním hokeji, a hned první hrací den uvidí diváci v Tampere souboj Švédsko vs Německo. Pravidelní účastníci mistrovství světa se naposledy potkali na světovém šampionátu v roce 2017 a zápas skončil drtivým vítězstvím Švédů 7:2. Kdo vykročí do skupinové fáze lépe tentokrát, sledujte 12. května od 19:20.

MS v hokeji - Švédsko vs Německo preview a tip na sázení

  • Švédsko loni prohrálo ve čtvrtfinále s Kanadou po kolapsu ve třetí třetině a na boje o medaile čekají od vítězného turnaje v roce 2018.
  • Od postupu v roce 2006 se Němci drží v elitní skupině MS a v posledních letech i pravidelně postupují ze základní skupiny.
  • Duel Švédsko vs Německo je na programu 12. května od 19:20.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Švédska 1.30 1.30

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Švédsko vs Německo
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 12. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Švédsko vs Německo?

A kde sledovat zápas Švédsko vs Německo? Zápasy MS v hokeji 2023 budou k vidění na České televizi, konkrétně na kanálu ČT Sport. Souběžně hraná utkání budou k dispozici na HBBTV stisknutím červeného tlačítka, přes iVysílání nebo na webu České televize.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Mistrovství světa v hokeji 12. května v 19:20 Nokia Arena (Tampere) 1.30 vs 7.06 ČT Sport

První mistrovství pro Hallama

Po předem domluveném konci Johana Garpenlova na střídačce Švédska si první zápasy v roli hlavního kouče reprezentace připsal Sam Hallam. Ten deset let trénoval v domácí soutěži Växjö a ve svých pouhých třiačtyřiceti letech má vrátit Tři korunky zpět na výsluní. Loni totiž švédský výběr padl ve čtvrtfinále po prodloužení s Kanadou a předloni dokonce v play off chyběl úplně. A své angažmá začal dobře. Pod jeho taktovkou tým Švédska vyhrál první tři turnaje seriálu Euro Hockey a forma se seveřanů držela i před šampionátem.

Zkušenosti z Evropy, mládí ze zámoří

Švédští mladíci jsou pro týmy z NHL lákavým zbožím. Proto není divu, že se někteří z nich představí i na mistrovství světa. Jde třeba o vysoce ceněného obránce Rasmuse Sandina nebo útočníka Detroitu Lucase Raymonda. Z nejlepších evropských soutěží pak Hallam povolal zkušené hokejisty jako Oscara Lindberga a Andre Peterssona. Týmu sice chybí nějaká výraznější hvězda, ale o to semknutější může být. Na střílení gólů ani na kvalitní obranu by neměla mít absence nejlepších hráčů vliv.

Zkušenosti z Evropy, mládí ze zámoří

Zdroj: hockeynews

Postup ze skupiny jako základ

Ze skupiny A by podle všech předpokladů měli postoupit severští velikáni Finsko a Švédsko společně s výběrem USA. Do boje o čtvrté místo by se určitě chtěli zapojit Němci, kteří naposledy v play off MS chyběli v roce 2018. Porvat se o něj ale bude chtít také Francie, Dánsko, Rakousko a Maďarsko, další z této MS v hokeji 2023 skupiny. A tak může být každý bod ze zápasu proti favoritům zlatý. Získat na MS alespoň bod proti Švédsku se Němcům ale už přes 30 let nepodařilo.

Obranné pilíře tentokrát chybí

Philipp Grubauer a Moritz Seider loni drželi německou obranu pevně ve svých rukách. Letos ani jeden z nich k dispozici není a Harold Kreis musí sázet na jiné borce. Zaplnit místo po brankáři Seattlu je snad ještě o něco těžší než nahradit mladého beka Detroitu, protože ani Franzreb, ani Strahlmeier v přípravných zápasech neexcelovali. Opřít se tak budou muset především o útočnou vozbu týmu, ve které najdeme osvědčené stálice Noebelse a Kahuna společně s jedinou posilou z NHL – Nicem Sturmem ze San Jose.

Obranné pilíře tentokrát chybí

Zdroj: sueddeutsche

Švédsko vs Německo kurzy

Seveřané jsou v souboji Švédsko vs Německo jasným favoritem, což dokládá kurz 1.30 na jejich vítězství. V úvodních duelech mistrovství světa občas dojde k překvapení a výhra Německa s kurzem 7.06 by mezi takové zápasy patřila. Vsadit se dá i remíza s kurzem 6.20, ale 98 % tipérů věří ve výhru favorita. Nezapomeňte se podívat i na další tipy, jak sázet na MS v hokeji 2023, které jsme pro vás dali dohromady.

Tip redakce: Výhra Švédska

Pouze tři body za vítězství v souboji Švédsko vs Německo budou dostatečné pro tým Tří korunek. Ve skupině s USA a Finskem je velmi důležité neztrácet body s jinými soupeři a zajistit si co nejlepší umístění v tabulce. I když bývají úvodní duely zrádné, Německo nemá moc zbraní, kterými by dokázalo svého soupeře překvapit, a proto je sázka na výhru Švédska jasnou volbou.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Švédska 1.30 1.30

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk