MS v hokeji – Slovinsko vs Norsko, preview a tip na výsledek


Dva zápasy, dvě porážky. To je bilance jak Norů, tak Slovinců na mistrovství světa v hokeji. Slovinci ale zatím měli jen těžké soupeře, nejdříve Švýcary a pak Kanadu. Norsko také změřilo síly se Švýcarskem, k tomu navíc s Kazachstánem. Že norský tým prohraje s Kazachy v prodloužení, to na severu Evropy nikdo nečekal. V následujícím duelu Slovinsko vs Norsko půjde i o to, kdo ze soupeřů se může začít bát hrozby vyřazení z elitní skupiny MS. Hraje se 16. 5. od 15:20.

MS v hokeji – Slovinsko vs Norsko, preview a tip na výsledek

  • Slovinci zaujalo sympatickým výkonem proti Kanadě, kde javorové listy dost natrápili
  • Norsko chtělo z úvodních zápasů proti Kazachstánu a Švýcarsku více než jen jeden bod
  • Seveřané si důvěru bookmakerů moc nezískali, Tipsport vypisuje na jejich výhru kurz 1.90
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Slovinsko vyhraje aspoň jednu třetinu 1.53 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat Slovinsko vs Norsko

Diváci si mohou v úterý 16. května od 15:20 zkontrolovat formu příštích soupeřů českých hokejistů. Samozřejmě za předpokladu, že nedají přednost live stream zdarma zápasu Dánsko vs Rakousko, který se hraje ve stejný termín. Slovinsko vs Norsko poběží jednak na TV Tipsport, jednak na ČT Sport.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Slovinsko vs Norsko 16. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Slovincům stačí neskončit ve skupině poslední

Slovinci se na elitním MS v hokeji představují letos poprvé po mnoha letech. A cíl je jednoduchý – tentokrát se mezi hokejovou smetánkou udržet. K tomu stačí neskončit ve skupině poslední. Slovinci vědí, že pro ten účel musí porazit na MS buď Kazachstán, nebo Norsko – tyto dva zápasy jsou pro svěřence trenéra Kopitara klíčové. První dva duely se Švýcary a s Kanaďany proto byly pro tým z malé alpské země spíše rozehřívací. Ale proti Kanadě to nakonec byl hezký zápas. Slovinci zaznemanali první dvě trefy na šampionátu a Kanaďané chvíli nevěděli, kam dřív skočit. Zápas skončil 5:2 pro favorita.

Slovincům stačí neskončit ve skupině poslední

Zdroj: siol

V prvním vystoupení na MS vypadali Norové zpočátku slibně

V prvním vystoupení na MS vypadali Norové zpočátku slibně. Jako by omlazení kádru přineslo do hry reprezentačního týmu větší šťávu. Norové byli aktivní, vytvářeli si šance, dokonce šli do dvoubrankového vedení. Ale v poslední třetině jako by přestali hrát. Kazaši náskok smazali a nakonec gólem matadora Starčenka vyhráli. V druhém zápasu už si Norové neškrtli vůbec. Švýcarsko hladce vyhrálo a ani v druhém utkání na MS neobdrželo branku. Norové tak mohou mít problémy, hodně bude záležet na výsledcích se Slovinskem či Lotyšskem.

V prvním vystoupení na MS vypadali Norové zpočátku slibně

Zdroj: apollo

Kurzy Slovinsko vs Norsko

Kurzy Slovinců na vítězství v zápasech se Švýcarskem a s Kanadou šly vysoko přes hodnotu 10. Teď je vše jinak. Proti Norům jsou nadále v pozici outsidera, ale kurz 3.27 rozhodně není tak moc vysoký. Na Norsko Tipsport vypsal 1.90, na remízu je pak 4.34. Fortuna věří celku ze severu Balkánu ještě více, určuje kurz na výhru Slovinska na 3.20. 4.30 je kurz na remízu, 1.80 na Norsko. Na Tipsportu 93 % topérů sází na výhru Norska, oblibě se těší také sázka na více než 4.5 gólů v zápase. Má výši 1.70.

Tip redakce: Slovinsko vyhraje aspoň jednu třeitnu

Vyzkoušíme zajímavou sázku na to, že Slovinsko vyhraje alespoň jednu třetinu. Jsou totiž různé scénáře, jak se bude zápas vyvíjet. Možná Slovinci vlítnou na Nory tak, jak to udělali v duelu s Kanadou. Možná se naopak ujme vedení Norsko, ale poté nelze čekat, že Slovinci složí zbraně. Norové ještě neodehráli jediný zápas v konzistentní formě, vždy si v některé třetině vyberou špatnou chvilku. K jejich smůle to proti Kazachům byla třetina poslední, kdy svěřenci trenéra Mambetalijeva vyrovnali. Buď jak buď, vidíme velkou šanci, že Slovinci by mohli ovládnout alespoň jedno dějství. Možná vyhrají i celý zápas.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Slovinsko vyhraje aspoň jednu třetinu 1.53 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, livesport