MS v hokeji – Norsko vs Kazachstán preview a tip na výsledek


Tento souboj nevypadá na papíře jako nejatraktivnější. Jenže nepodceňujte outsidery. Když se Norsko s Kazachstánem střetnulo před 2 lety (shodou okolností také na mistrovství světa v hokeji v Lotyšsku), rozhodl tento zápas o mistrovi světa. Skutečně! Díky tomu, že Norsko porazilo Kazachstán 3:1, se asijský tým těsně nedostal do play-off. Na úkor Kazachů prošli do vyřazovacích bojů trápící se Kanaďané. Ti pak chytli vítěznou vlnu a dokráčeli ke zlatu. Další zápas Norsko vs Kazachstán začíná 13. 5. od 15:20.

MS v hokeji – Norsko vs Kazachstán preview a tip na výsledek

  • Norsko čeká na postup do čtvrtfinále už 11 let.
  • Kazachstán odehrál předloni excelentní turnaj, loni ale jen těsně unikl poslednímu místu.
  • Tento zápas nemá favorita, Tipsport vypsal na vítězství obou týmů identický kurz 2.35.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Norsko 2.35 2.15

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Norsko vs Kazachstán
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 13. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Norsko vs Kazachstán

V sobotu 13. května Češi nehrají. Kterému fanouškovi se bude ten den po hokeji stýskat, ten si může v odpoledních hodinách pustit třeba právě duel Norsko vs Kazachstán. Začíná v 15:20. Pro českého fanouška je zápas zajímavý tím, že oba tyto soupeře potká Roman Červenka a spol. v následujících dnech. Přímý přenos uvádí ČT Sport a také TV Tipsport ve formě live stream zdarma.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Norsko vs Kazachstán 13. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Norsko není hokejově vyspělý stát

Norsko není hokejově vyspělý stát. Zemi fjordů by prospěl nějaký úspěšný ambassador, podobně jako je Erling Haaland ve fotbalu nebo Magnus Carlsen v šachu. Tito muži enormně zpopularizovali svá sportovní odvětví v Norsku. Hokej je spíše na okraji zájmu. Norsko má jediného zástupce v NHL, je jím Mats Zuccarello. Není to ale zrovna TOP star světových kluzišť a ve svých 35 letech už má přece jen to nejlepší za sebou. Norové jinak vozí na MS léta podobný tým, změny v kádru moc nepřichází. Nějaká mladá krev by to oživila.

Norsko není hokejově vyspělý stát

Zdroj: mtvuutiset

Kazaši chtějí navázat na svůj úspěch z MS 2021

Kazaši chtějí navázat na svůj úspěch z MS 2021. Určitě tedy vítají, že byli nalosováni právě do skupiny, která se hraje v Rize, protože v lotyšském hlavním městě před 2 lety excelovali. Nejdříve porazili domácí celek, pak šokovali Finy a pár dní na to i Německo. Při kanonádě 11:3 proti Itálii by náhodný divák nevěděl, jestli v těch bílomodrých dresech hraje Kazachstán, nebo Finsko, jež ctí stejné barvy. Do posledního dne byla ve hře varianta postupu do čtvrtfinále. Překazili ji až právě Norové. Takto stále Kazaši čekají na historicky první umístění mezi nejlepší osmičkou.

Kazaši chtějí navázat na svůj úspěch z MS 2021

Zdroj: mtvuutiset

Kurzy Norsko vs Kazachstán

Bookmakeři v tomto případě vůbec nevědí. Tipsport vypsal stejný kurz 2.35 na výhru každého ze dvou aktérů tohoto utkání. Na Fortuně se misky vah převážily přece jen více na stranu asijského týmu. 2.25 pro Kazachstán a 2.33 na Norsko, tak to vidí Fortuna. U remízy se obě sázkové kanceláře shodnou – 4.20. V posledních 12 letech se mužstva těchto národů střetla 4x, přičemž 3x vyhrálo Norsko a jen jednou Kazachstán.

Tip redakce: Vyhraje Norsko

Pro Norsko je příznačné to, že zápasy s týmy podobné úrovně zvládají. Na mistrovství světa v hokeji hráči ze skandinávské země pravidelně sbírají prohry s mužstvy USA nebo Kanady. Proti Česku vyhráli v historii jen jednou. Ale na Kazachstán nebo na Itálii si zkušení borci vždycky věří. Jsou to duely s reprezentacemi, které zase tolik pohybem nehýří a netvoří hru, což Norům přesně vyhovuje. Proto si myslíme, že to s Kazachstánem dokáží i letos. Tři body z tohoto zápasu jsou pro Nory důležité, dodají jim klid do dalších bojů, protože hlavním cílem Norska je vždy nesestoupit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Norsko 2.35 2.15

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk