MS v hokeji – Norsko vs Česká republika


Opět je důvod se na zápasy Česka na mistrovství světa v hokeji 2022 podívat. Dokonce se na ně může fanoušek i těšit. Hokejisté v úvodních zápasech působili mdle, ale od čtvrtka 19. května jako by dostali injekci euforie do žil. Způsobil to příjezd Davida Pastrňáka ze zámoří. V sobotu přichází zápas s Norskem, poslední z řady papírově slabších soupeřů. Hraje se 21. 5. od 19:20 a live stream přináší Česká televize i TV Tipsort. Druhá jmenovaná je dostupná i divákům ze zahraničí a navíc přináší bonus 500 Kč pro nové hráče.

MS v hokeji – Norsko vs Česká republika

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko a padne více než 4.5 gólů 1.55 1.6

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česká republika vs Norsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 21. 05. 2022, 19:20

Norsko je na průběžné páté pozici ve skupině B

Norsko je na průběžné páté pozici ve skupině B, jejíž zápasy se hrají v Tampere. Počíná si nejlépe z party takzvaných hokejových outsiderů. I když tento termín postupně ztrácí na významu, protože je stále běžnější, že si slabší týmy na mužstva takzvané velké hokejové šestky došlápnou. Češi by mohli vyprávět, zvláště po úterní blamáži s Rakouskem.

Norsko nasbíralo bodů 5 a pokud proti Česku vyhrají, v tabulce jej přeskočí. Norský program ale byl doposud poměrně jednoduchý. Favority skupiny mají Seveřané před sebou seřazené až na závěr – nejdříve Česko, potom Švédsko a na závěr USA. Češi ale na tom nejsou o moc lépe. Po Norsku přijdou utkání s Finskem a USA.

Norsko je na průběžné páté pozici ve skupině B

Tento duel nesmí Jalonenův výběr v žádném případě podcenit. Kdyby se měli bratři Olimbové po 60 minutách radovat z vítězství, měli by Češi nůž na krku. A to ne malou rybičku, ale pořádnou dýku. Se 3 prohrami na MS v hokeji a s vidinou blížících se bitev s Finy a Američany se sen o medaili rozplývá. Norsko má z mužstev hrajících v Tampere nejhorší obranu. Na to, že hráli vesměs proti slabším týmům, obdrželi příliš velký počet gólů. Finové dostali za Haukelandova záda 5 puků, Lotyši, Rakušané a Britové se prosadili 3x. Jindy houževnatě bránící Seveřané selhávají v tom, v čem je jejich největší zbraň.

Proměna českého mužstva neunikla nikomu

Proměna českého mužstva neunikla nikomu, kdo MS v hokeji sleduje. Také zahraniční média si všímají, jaký svěží vítr do českých řad vnesl bostonský démon. Pastrňák sice nakonec bral „jen“ dva body za gól a nahrávku, ale jeho přínos daleko přesahoval tyto zápisy do statistik kanadského bodování.Česká sestava najednou působila mnohem energičtěji, útoky byly zakládány nápaditěji. Nejen Pastrňákova formace, ale všechny řady o poznání více bruslily. A hráči jako by až teď zjistili, kam se musí postavit, aby jim přišla nahrávka.

Proměna českého mužstva neunikla nikomu

Asi nejvíce se změnil projev Davida Krejčího. Jindy vyhlášený hračička v předchozích utkáních působil, jako by ho hokej ani nebavil. Když jel rozhodující nájezd proti Rakušanům, ledabyle plácl do puku, aniž by se pokusil o nějakou kličku či jiný manévr. Proti Lotyšsku to byl ale jiný hráč. Bruslil s hlavou nahoře, manévroval u lotyšské branky, vymýšlel s Pastou skvělé kombinace. Dobře to bylo vidět na akci minutu před koncem. Krejčí trpělivě podržel puk u pravého hrazení a očima sledoval pohyb Pastrňáka za brankou. Poté v ten pravý moment poslal milimetrovou přihrávku k levé Merzlikinsově tyči a vybídl kamaráda k jeho prvnímu gólu na šampionátu. Nádherný moment.

Nutno ale zdůraznit, že všechny skvělé momenty se v zápasu proti Lotyšsku udály v první třetině. Po zbytek utkání to byla jen údržba. Taktický záměr, pošetřit síly na další tvrdé střety s těžkými soupeři? Snad ano. Ale český fanoušek je obezřetný. Kolikrát se už v minulosti stalo, že se česká reprezentace po tragických výkonech na oko vykoupila jedním zdařilým zápasem. A poté zase nastal propad. Teprve další průběh MS v hokeji ukáže, jestli má Pasta efekt trvalejší ráz, nebo jestli je spíše podobný taneční droze, která vám na pár hodin dodá úžasnou energii a pak vyvolá dlouhou letargii.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko a padne více než 4.5 gólů 1.55 1.6

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji Norsko - Česko tiket

Tip redakce: Česko vyhraje s handicapem -2.5

Je to opravdu důležitý zápas a Češi jej nesmí ztratit. Navíc, Norsko se nejeví být tak moc nebezpečné. 14 obdržených gólů ve 4 zápasech je špatné vysvědčení pro tým, který si jinak na dobré defenzívě zakládá. Norové zatím narazili jen na Finy, jinak hráli s papírově slabšími soupeři. 5 bodů z duelů s Lotyšskem, Rakouskem a Velkou Británii je zklamáním. Norsko se do čtvrtfinále MS v hokeji probojovalo naposledy v roce 2012. Mužstvo postrádá velké individuality. Zatímco Německo má Stützleho a Norsko Balcerse, Norové ve svém výběru žádnou hvězdu NHL nemají. Země, která do zámoří poslala Thoresena, Tollefsena, Knutsena nebo Myrvolda, už má v elitní hokejové soutěži jen posledního mohykána Zuccarella. A tomu se v 35 letech po vyřazení v 1. kole play-off do Evropy lítat nechce. Češi jsou objektivně mnohem silnější a v útoku evidentně ožili. Norský výběr musí porazit a bude to určitě doprovozeno větším počtem gólů.

Standings provided by SofaScore LiveScore