MS v hokeji – Maďarsko vs Dánsko preview a tip na sázení


Mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku a Lotyšsku začíná a druhý hrací den nás čeká zápas Maďarsko vs Dánsko 13.května v 15:20. Maďaři postoupili do elitní skupiny poprvé od sestupu v roce 2016. I proto budou favoritem utkání Dánové, kteří jsou už dvacet let stálým účastníkem turnaje. Ve finském Tampere budou seveřané obhajovat loňské deváté místo.

MS v hokeji - Maďarsko vs Dánsko preview a tip na sázení

  • Posledních šest let byla maďarská hokejová reprezentace pouze v divizi I
  • Dánové loni na turnaji překvapivě porazili Kanadu, ale ve skupině skončili pátí.
  • Utkání Maďarsko vs Dánsko bude k vidění 13. května v 15:20.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Dánska 1.38 1.20

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Maďarsko vs Dánsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 13. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Maďarsko vs Dánsko?

A kde sledovat zápas Maďarsko vs Dánsko? Všechny zápasy MS v hokeji 2023 bude vysílat ČT Sport a tento duel nebude výjimkou. Pokud by nastala změna v programu, pak zápas budete moci sledovat na HBBTV stisknutím červeného tlačítka, přes iVysílání nebo na webu České televize.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Mistrovství světa v hokeji 13. května v 15:20 Nokia Arena (Tampere) 5.76 vs 1.38 ČT Sport

Maďarský postup do elitní skupiny

Maďaři si zahrají na mistrovství světa poprvé od roku 2016 a určitě se budou chtít mezi elitou udržet. Tehdy na udržení nestačily tři body za výhru nad Běloruskem. Už do úvodního zápasu proti Dánsku, které jim přisoudil MS v hokeji 2023 pavouk, budou muset nastoupit s vidinou zisku nějakých bodů. Pro účast na MS i v příštím roce budou pro Maďarsko klíčová utkání především právě s Dánskem, Francií a Rakouskem. Společně s dalším nováčkem, Slovinskem, je Maďarský tým hlavním favoritem na sestup.

Zkušenosti z Evropy, mládí ze zámoří

Zdroj: nemzetisport

Budou hráči z domácí soutěže konkurenceschopní?

Maďarský hokej sice zaznamenal v posledních letech růst, alespoň co se hráčské základny v zemi týče, ale pronikat do elitních klubů se ale jejich hokejistům příliš nedaří. Z nižších soutěží v USA přicestoval Kristof Papp, který má být ve svých jednadvaceti letech příslibem do budoucna. Největší ofenzivní silou na turnaji bude nejspíš Vilmos Gallo, který střílí góly ve Švédsku za Linköping. Zbytek kádru tvoří především hráči z domácí soutěže, která bohužel pro ně nepatří mezi nejkvalitnější v Evropě. Bude to na udržení stačit?

Rozlučka pro trenéra Ehlerse

Heinz Ehlers jako trenér loni dotáhl Dánsko na mistrovství světa na 9. místo. Po základní skupině ale převládalo zklamání, jelikož jeho tým přišel o postup do čtvrtfinále kvůli debaklu se Slovenskem. Sám Ehlers se rozhodl, že letošní turnaj bude pro něj poslední, a dánský svaz už má jeho nástupce. Nový cyklus, který by měl vyvrcholit domácím mistrovstvím v roce 2025, začne švédský trenér Mikael Gath. Ačkoliv Dánové nejsou hlavním favoritem na to, kdo vyhraje MS v hokeji 2023, zakončit éru oblíbeného trenéra úspěchem třeba v podobě postupu ze skupiny bude pro hráče jednoznačně motivací navíc.

Rozlučka pro trenéra Ehlerse

Zdroj: sport.tv2

Pevná obrana

Stejně jako jiné severské týmy, i Dánsko má svůj herní styl založený na perfektní obraně. Tradičně dobré brankáře doplňují zkušení mazáci jako bratři Lauridsenovi nebo Jesper Jensen. O pevnosti obrany se v přípravě přesvědčili i Finové, kteří s Dány dokonce prohráli 2:0. Problém by tak mohl být spíše na opačné straně hřiště, jelikož ofenzivu stále táhnou stárnoucí hvězdy v čele s Mikkelem Boedkerem. Jak ale ukázala příprava, dánský tým se zaměří především na minimum inkasovaných branek než na přestřílení soupeře.

Maďarsko vs Dánsko kurzy

Jak bookmakeři, tak sázkaři vidí v zápase Maďarsko vs Dánsko svého favorita v severském týmu. Kurz na jeho výhru je poměrně nízký, a to 1.38. Výhru Maďarska očekává minimum tipérů a kurz 5.76 značí o jejich pozici outsidera. S kurzem 5.30 se dá trefit remíza po základní hrací době. Podívejte se i na další tipy, jak sázet na MS v hokeji 2023, které jsme pro vás připravili.

Tip redakce: Výhra Dánska

První vzájemný zápas na mistrovství světa Maďarsko vs Dánsko skončil v roce 2009 vítězstvím Dánska 5:1. Od té doby jsou seveřani tradičním účastníkem turnaje a často překvapí i velké favority. Proti Maďarsku by měli využít své zkušenosti s mistrovstvím světa i celkově lepší kádr. Pokud je pro vás kurz na dvojku příliš nízký, tipem na málo vstřelených gólů Maďarska chybu nejspíš také neuděláte.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Výhra Dánska 1.38 1.20

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk