MS v hokeji – Lotyšsko vs Kanada, preview a tip na výsledek


Po dvou letech se pořadatelství mistrovství světa v hokeji vrací do Rigy. Je to dobrá volba, lidé zde tento sport milují. A je to také atraktivní lokalita pro fanoušky z celého světa. Sjedou se sem v době, kdy se sluneční paprsky konečně naplno opřou o hladinu Rižského zálivu. V pátek 12. května zde domácí výběr zahájí šampionát proti Kanadě. Úvodní buly padne v 19:20.

MS v hokeji – Lotyšsko vs Kanada preview a tip na výsledek

  • Lotyšsko se s Kanadou střetnulo také před 2 lety v zahajovacím utkání MS v Rize.
  • Kouč Kanady André Tourigny do Rigy bere Quinna, Weegara a supertalentovaného Fantilliho.
  • Na domácí výběr je vypsán vysoký kurz 10.01, Kanada je jasný favorit.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Lotyšsko s handicapem +3.5 1.45 1.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Lotyšsko vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 12. 5. 2023, 19:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Lotyšsko vs Kanada

Lotyšsko proti Kanadě, to je druhý zápas skupiny B na mistrovství světa v hokeji 2023. Ten první, Slovensko vs Česko, se hraje v pátek 12. 5. od 15:20. Lotyšsko vs Kanada je na programu večer, konkrétně v 19:20. Utkání vysílá Česká televize. Live stream zdarma si ale lze zapnout také na TV Tipsport. Je dostupný pro klienty této sázkové kanceláře.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Lotyšsko vs Kanada 12. 5. 2023, 19:00 ČT Sport, TV Tipsport

Lotyšsko nemá důvod se svého prvního soupeře bát

Lotyšsko nemá důvod se svého prvního soupeře bát. Před 2 lety proti němu začínalo na domácím MS v hokeji. Stejné místo konání, stejní aktéři – a Lotyšsko tehdy vyhrálo 2:0! K postupu do čtvrtfinále turnaje, po kterém Lotyšsko marně touží od roku 2018, ale nedošlo. Pořadatelé šampionátu totiž následně překvapivě ztratili body s Kazachstánem nebo s Norskem. Lotyšsko sice ztratilo svého zástupce v KHL, tým Dinamo Riga. Hráči se ale úspěšně uchytili v jiných evropských soutěžích. Dost jich působí i v české extralize. Reprezentační trenér bude spoléhat například na Roberta Bukartse z Vítkovic, jemuž se sezóna velmi vydařila.

Lotyšsko nemá důvod se svého prvního soupeře bát

Zdroj: deb-online

Kanada hrála poslední tři šampionáty v řadě vždy finále

Kanada hrála poslední tři šampionáty v řadě vždy finále. To přitom některé turnaje hrálo s céčkovým až déčkovým týmem. Tak je vždy nastavená mentalita ve výběru javorových listů – vážili jsme takovou cestu někam do Evropy, takže když tu jsme, předvedeme to nejlepší, co dokážeme. A domů pojedeme se zlatem. Letos Kanaďané sází na některé osvědčené tváře. Do Rigy mají dorazit Huberdeau, Toffoli či Mangiapane – ty všechny jsme na nedávných mistrovstvích viděli. Zajímavou posilou může být Adam Fantilli, který má být dvojkou na draftu za fenomenálním Connorem Bedardem.

Kurzy Lotyšsko vs Kanada

Bookmakeři Lotyšsko dopředu pohřbili. Tipsport kurz na výhru pobaltského výběru vyšrouboval na 10.01, Fortuna dává 13.00. My si myslíme, že je to až zbytečně vysoký kurz. Kdo vsadí na remízu, ten v případě, že se jeho prognóza vyplní, vynásobí vsazenou částku 8x. Na výhru hostů je vypsán kurz 1.10, respektive 1.16. Výše kurzů úzce souvisí s tím, že Kanada je považována za favorita na celkové vítězství. Tipsport odhaduje šance Tourignyho svěřenců na zlato s kurzem 3.40.

Tip redakce: Vyhraje Lotyšsko s handicapem +3.5

Náš tip se asi nebude shodovat s tím, co bude mít na tiketu většina sázkařů. Vycházíme ale z toho, že úvody turnajů jsou v podání Kanady spíše rozvážné. Chvíli to trvá, než se výběr rozehraje. V roce 2018 javorové listy první zápas prohrály s USA, o rok později podlehly Finsku a o 2 roky později přišla již zmíněná ostuda s Lotyšskem. Která ale pak byla odčiněna zlatem za vítězství celého MS v hokeji. Jediná výhra v úvodním zápase MS poslední doby se zrodila loni. Ale 5:3 proti Němcům není nic přesvědčivého. Proto sázíme na Lotyše s handicapem +3.5.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Lotyšsko s handicapem +3.5 1.45 1.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk