MS v hokeji juniorů do 20 let – Česká republika vs USA


První je Kanada, druhé Finsko a třetí Lotyšsko. Až čtvrté místo v základní skupině A na MS U20 brali čeští hokejisté. Mladíci se sice v úvodních 4 zápasech zaskvěli několika solidními výkony, přesto to na výhru proti žádnému z favoritů nestačilo. A na závěr navíc přišla ostudná prohra 2:5 s Lotyšskem. Důsledkem je čtvrtfinálový duel s USA, jedním z favoritů šampionátu. Úvodní buly bude vhozeno 18.8.2022 v 4:30 středoevropského času. Živý přenos zdarma nabízí Česká televize i Tipsport.

MS v hokeji juniorů do 20 let – Česká republika vs USA

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Američané vyhrají s handicapem -1.5 1.29 1.24

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: USA vs Česká republika
  • Soutěž: MS v hokeji U20
  • Čas zápasu: 18.08 2022, 4:30

Češi slyšeli na turnaji státní hymnu jen jednou, na začátku proti Slovákům

Češi slyšeli na turnaji státní hymnu jen jednou, na začátku proti Slovákům. Pohledné federální derby, jak ukázal další vývoj turnaje, rozhodl o tom, kdo zůstane ve skupině na posledním pátém místě a kdo těsně proklouzne do čtvrtfinále. Porazit výběr, kde mimo jiné hrají Rayen Petrovický, Maxim Štrbák nebo Oliver Stümpel, všechno synové slavných hokejových maradorů, určitě má svou cenu. Čeští fanoušci ale určitě nebudou spokojeni, jestli se toto vítězství ukáže být jediným českým úspěchem na turnaji. Bohužel k tomu všechno spěje. Ve čtvrtek 11. srpna přišel další povzbuzující úspěch v podobě bodu proti silnému Finsku. Reprezentace Suomi zlomila odpor českých mladíků až na nájezdy. Kanada udělala svěřencům Radima Rulíka aspoň tu radost, že je nechala v utkání jednou vést. Na gól Ryšavého ale v 16. minutě zareagoval McTavish, pak si Johnson zahrál lakros a dal jeden z nejhezčích gólů turnaje. A pak už to Kanaďané kontrolovali do konce – 5:1.

Češi slyšeli na turnaji státní hymnu jen jednou, na začátku proti Slovákům

Základní skupinu uzavřel viditelně unavený a triviálních chyb se dopouštějící výběr Česka proti Lotyšsku. Prohra 2:5 je fiasko a těžko říci, jak po takovém zápas tým může sebrat síly do vyřazovacích bojů. Obránci Jiříček a Špaček, kapitán Myšák a Kulich sice vzbuzují naděje, pořád ale jde spíše o ojedinělé talenty v týmu. NHL si z tohoto výběru zahraje 5, nejvýše 7 hráčů. U ostatních lze pozorovat nedostatek rychlosti a technických dovedností.

Američané přehnaným respektem trpět nemusí

Výkony Kanaďanů ve skupině A vzbuzují u soupeřů hrůzu, ale Američané přehnaným respektem trpět nemusí. V základní části krásně kopírovali výsledky Kanady. Oba zámořské týmy nasbíraly po 4 vítězstvích. Zatímco Javorové listy nakonec soupeřům nadělily 27 branek, USA sestava dala dohromady 22 gólů. Výběr kouče Natea Leamana ale vynikal lepší defenzívou. Hokejisté Švédska, Německa, Švýcarska a Rakouska dostali za záda brankáře Mbereka jen 4 puky. Na příkladě gólmana je vidět, jak to Američané dělají jinak než Češi. Žádné střídání gólmanů napříč zápasy základní skupiny, jak je u našich výběrů už léta běžné. Jednička je jasná a trenéři a hráči v ní mají stoprocentní důvěru.

Američané přehnaným respektem trpět nemusí

To ale není jediný rozdíl. Hráči hrají disciplinovaně, nikdo nechce dostat tým do oslabení. Žádný reprezentant USA nedostal v průběhu turnaje více než 2 dvouminutové tresty. To u českých mladíků jsou takovíto hříšníci hned 3. Jaroslav Chmelař s celkovými 25 trestnými minutami nasbíral více než celé americké mužstvo dohromady. USA půjde do čtvrtfinále v roli jasného favorita. Těžko se najdou aspekty hry, ve kterých by byli Češi lepší, proto se šance na semifinále pro Rulíkův výběr jeví být velmi nízká.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 1.29 1.24

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji juniorů do 20 let – Česká republika vs USA tiket

Tip redakce: USA vyhrají s handicapem -1.5

Češi další zápas hrají proti takticky silnému soupeři. Navíc je na amerických mladících vidět, jak je to baví a jak cílevědomě jdou za medailemi. USA daly po 7 brankách Švýcarsku i Rakousku. Česká reprezentace nevypadá, že by byla kvalitativně výrazně lepší než týmy z alpských zemí. Sázka na výhru USA s handicapem -1.5 může ve výsledku být ještě zbytečně opatrná. S kurzem 1.29 to ale přesto zkusíme. Kdo chce šanci na výhru navýšit, nechť na tiket přidá další zápasy. Inspirovat se může u našich dalších analýz.