MS v hokeji – Finsko vs USA, preview a tip na výsledek


Poslední tři mistrovství světa v hokeji hrál výběr Suomi vždy ve finále, z toho dvakrát se radoval ze zlata. Letos hraje doma a v sestavě bude mít řadu hvězd z NHL. To jsou dobré důvody považovat Finsko za jednoho z favoritů. Ale začátek Finové lehký nemají, čeká je zápas s týmem USA. Ti mají v sestavě známá jména z NHL, například Bonina, Garlanda či Guentzela. Úvodní zápas finské skupiny na MS v hokeji 2023 je na programu 12. května od 15:20.

MS v hokeji – Finsko vs USA, preview a tip na výsledek

  • Finsko se s USA setká na MS v hokeji už podesáté v řadě. Poslední 3 duely vyhráli seveřané.
  • USA má v sestavě spolehlivé dříče z NHL, velké hvězdy ale trochu chybí.
  • Bookmakeři přiřknuli Finsku kurz 1.80, respektive 1.85, Suomi je tedy favoritem.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Finsko 1.80 1.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Finsko vs USA
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 12. 5. 2023, 15:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Finsko vs USA

Mistrovství světa v hokeji, to je každý rok hájemství České televize. Tradičně přenáší všechny důležité zápasy i se špičkovým komentářem. ČT Sport ale není jedinou volbou. Live stream zdarma najde hokejový fanoušek také na TV Tipsport. Utkání začíná v pátek 12. 5. 2023 od 15:20.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
Finsko vs USA 12. 5. 2023, 15:20 ČT Sport, TV Tipsport

Finsko se na MS v hokeji těší

Finsko se na MS v hokeji těší, úspěchy národního mužstva v posledních letech pozvedly prestiž tohoto sportu v zemi. Někteří reprezentanti jsou národními miláčky, které všichni znají pod jejich přezdívkami. A ikonou je také trenér. Už zase finskou družinu povede Jukka Jalonen, Pan Úspěšný. Nominace vypadá velmi dobře. Kromě některých dlouholetých stálic modrobílý dres oblékne také Patrik Laine. Z někdejšího hokejového megatalentu se stal podivín a enfant terrible, ale jak nevyzpytatelný bývá v NHL, ve finské reprezentaci by mohl být zase skvělý. Zvláště když se hraje v jeho rodném Tampere. Dále se představí Sakkari Manninen nebo Olli Määttä.

Finsko se na MS v hokeji těší

Zdroj: sverigesradio

Američtí trenéři sází hlavně na mladé hráče z nižších soutěží

USA by mohla ze svých hráčů v NHL postavit klidně čtyři družstva, ale většinou jich nebývá v národním týmu až tolik. Trenéři sází hlavně na mladé hráče z nižších soutěží, kteří se na MS projevují velmi dravě. Slibně rozjetý turnaj však většinou skončí někdy ve čtvrtfinále nebo semifinále. Třeba bude letošní rok výjimkou. V nominaci ale opět nějaké velké hvězdy chybí. Z mužstev NHL nejvíce posil dodává Pittsburgh Penguins. Z této organizace přijíždí do Tampere brankář Casey DeSmith a také útočníci Nick Bonino či Jake Guentzel. Posledně jmenovaný zažil celkem úspěšný ročník NHL, kdy nasbíral 73 bodů.

Američtí trenéři sází hlavně na mladé hráče z nižších soutěží

Zdroj: sportsnet

Kurzy Finsko vs USA

Favority jsou podle sázkových kanceláří Finové. I když obě mužstva patří k užší světové špičce, Finové, kteří budou mít v zádech nadšené tamperské publikum, si podle Tipsportu i Fortuny půjdou pro vítězství. Kurz na výhru domácích je 1.80 na Tipsportu a 1.85 u konkurence. Na remízu je vypsán kurz 4.30 u obou sázkových kanceláří a výhře USA Tipsport věří s kurzem 3.35. Fortuna vypsala 3.05. Většina tipérů na Tipsportu si vybrala kurz na výhru Finska.

Tip redakce: Vyhraje Finsko

Nepůjdeme proti proudu. Finové zažívají déjà vu, protože šampionát hostili už loni. A tehdy výběr Jukky Jalonena slavně vyhrál, čímž mimo jiné zbořil letité prokletí pořádajících zemí. Kouč zůstává letos stejný a v Tampere se představí také mnoho z jeho oblíbenců. Zajímavé bude sledovat návrat ztraceného syna, Patrika Laine. Ten dříve finskou reprezentaci odmítal, teď se do ní ale po 7 letech vrací. V Tampere bude hrát mimo jiné i před svou rodinou a přáteli, což je velká motivace. Tipujeme, že finský výběr hned v prvním vystoupení uspěje. Američanům většinou chvíli trvá, než se na turnaji rozehrají.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Finsko 1.80 1.70

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, isport.blesk