MS v hokeji finále – Finsko vs Kanada


Setkání starých známých. Tak lze nazvat finále letošního MS v hokeji. V tamperské hale se proti sobě postaví hokejisté Finska a Kanady. Ve třetím zápase o zlato v řadě za sebou. V roce 2019 v Bratislavě se radovali hráči Suomi, po koronavirovém intermezzu si vítězství z MS v Rize odvezli Kanaďané. Nyní je tady další dostaveníčko. Finové budou mít výhodu domácího prostředí, Kanada se ale zase na finále pěkně naladila šestigólovou nadílkou Čechům. O zlatu se začne rozhodovat v neděli 29. května od 19:20. A kdo si chce vsadit, pro něj tu poslední dva dny bonus 500 Kč pro nové klienty u Tipsport.

finále MS v hokeji 2022

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 4.5 gólů 1.95 1.93

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Finsko vs Kanada
  • Soutěž: MS v hokeji o finále
  • Čas zápasu: 29. 05. 2022, 19:20

Starý lišák Jukka Jalonen to zase jednou dokázal

Starý lišák Jukka Jalonen to zase jednou dokázal. Reprezentaci Suomi dovedl už do čtvrtého finále mistrovství světa v hokeji. To překonává i počiny nejúspěšnějších koučů české historie, včetně Bukače, Augusty nebo Hlinky. A to Jalonen převzal finskou reprezentaci v době, kdy měla cejch vyhlášených smolařů, kteří nikdy klíčové bitvy nezvládnou. Před začátkem Jalonenovy éry měli Finové jediné zlato z MS z roku 1995. Teď už mají tři a k tomu navrch nejcennější kov z olympiády v Pekingu. Další velké vítězství se může zrodit v neděli v Tampere. Finové prošli základní skupinou skvěle a postoupili z prvního místa. Ve čtvrtfinále skolili Slováky 4:2, v semifinále porazili 4:3 USA. V obou utkáních nejdříve prohrávali, poté ale vývoj duelu otočili.

Ms v hokeji finále Kanada

Zodpovědný přístup Finů k obraně je velice efektivní. A některé to dovádí k šílenství. Jako první protestovali po olympijských hrách roku 2022 Rusové. Hned se k nim přidal také bývalý šéf IIHF René Fasel, velký příznivec diktátora Vladimira Putina. A letos zástup kritiků rozšířil asistent generálního manažera slovenské reprezentace Oto Haščák. „Mají v sestavě několik hráčů z NHL a nenechají je hrát hokej. Proti nim stojí nezkušené mužstvo plné mladých kluků a oni jenom couvají. Bylo mi až trapně,“ zní jeho slova pro Šport.sk.

Jenže právě to je doména velkých týmů. Systém, který funguje, aplikují jak na obávané soupeře, tak na zdánlivé outsidery. Nepotřebují slevovat ze své taktiky, když proti nim stojí podle všeho neškodný soupeř. Drží si svou linii a cílevědomě míří k vítězství. Jestli to, co se povedlo proti Slovákům, vystačí i na Kanadu, to ukáže až nedělní večer.

Kanada v základní skupině a v play-off, to jsou dva rozdílné týmy

Kanada v základní skupině mistrovství světa v hokeji a v play-off, to jsou dva rozdílné týmy. V základní skupině se ospale rozehrává a dovolí i hokejovým trpaslíkům, aby si proti ní připsali velká vítězství. Loni to bylo Lotyšsko a Německo, letos Švýcarsko a Dánsko.

MS v hokeji finále Finsko

V Helsinkách si Kanaďané nakonec došli až pro třetí místo ve skupině. Češi zřejmě v posledním utkání základní části taktizovali, aby se jim ve čtvrtfinále vyhnuli. A dobře udělali. Takhle se s nimi střetli až v semifinále a místo čtvrtfinálového zklamání si Krejčí a spol. zahrají aspoň o bronz. Kanada je totiž většinou nepřekonatelná, ať stojí na její lavičce kdokoli, ať se na kluzišti prohání Pronger s Lindrosem, Heatley s Niedermayerem, Spezza se Seguinem nebo Barzal s Duboisem. Generace se mění, ale základní ingredience zůstávají stejné. Týmový výkon, zodpovědné bránění, preciznost při přihrávání i střelách, výborné bruslení, bojovnost a sebevědomí. S Kanadou si můžete být jisti, že vyhrajete, snad jen když vedete 5:0 a na ukazateli skóre běží poslední minuta. Ale stejně raději nasaďte prešovský beton a vyhazujte puky na icing. Co kdyby náhodou.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 4.5 gólů 1.95 1.93

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: Padne méně než 4.5 gólů

Vítěze tentokrát tipovat nebudeme. Favorit se hledá těžko – Finové jsou opravdu důstojný soupeř pro Kanadu, která se zase jednou solidně rozjela. Javorovým listům ale tentokrát bude stát v cestě nejen 20 mužů v dresu soupeře, ale také narvaná hala povzbuzující domácí reprezentaci. I bez podpory publika to Finové v Bratislavě dotáhli k titulu. A letos zase mají skvělý tým, v čele s Granlundem, Manninenem či Lehtonenem. Vsadíme tentokrát na počet gólů. Poslední tři finále MS v řadě padl vždy identický počet – 4. Letos by podle nás mohl být počet stejný nebo i nižší. Soupeři už se znají, vědí, co od sebe očekávat, a tomu přizpůsobí taktiku. Hlavně neudělat zbytečnou chybu. Více než 4 góly by byly překvapením.