MS v hokeji 2022 – Česká republika vs Švédsko


Český výběr nyní stojí před první důležitou zkouškou na mistrovství světa v hokeji 2022. Po utkání s Velkou Británií, která by neměla pomýšlet na postup do play-off, přichází naopak soupeř ambiciózní. Zápas Česko – Švédsko startuje v neděli 15. května od 19:20. Přímý přenos lze sledovat na České televizi i na TV Tipsport. Tipsport rovněž nabízí možnost sázky, která by měla zajímat hlavně nové klienty. Ti si po registraci přijdou na vstupní bonus 500 Kč.

MS v hokeji – Česká republika vs Švédsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 2.45 2.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česká republika vs Švédsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 15. 05. 2022, 19:20

V roce 2022 se Češi střetli s Tre Kronor dvakrát a vždy vyhráli

V roce 2022 se Češi střetli s Tre Kronor dvakrát a vždy vyhráli. Stalo se krátce před začátkem MS v hokeji 2022. Hlavně to první vystoupení se povedlo. 30. dubna Češi deklasovali Švédy 9:3. O 6 gólů naposledy český výběr porazil Tre kronor v roce 2016. Snad každý hokejový expert prohlásí, že toto utkání nic neznamená. Vždyť oba týmy nastoupily v jiných sestavách, než v jakých budou bojovat v ostrých zápasech na MS ve Finsku. Leč my soudíme, že určitou váhu tomuto duelu lze přisoudit. ZA český tým se náradně předvedla celá řada hráčů, jež si vysloužili nominaci na MS. Hlavně obránci, kteří se postupem času stávají klíčovou silou české reprezentace.

Nejdřív se trefil Sklenička, poté mladý Jiříček. A pak Šulák. Skóre v tu chvíli bylo 3:1 pro český výběr a to běžela teprve 11. minuta. Do konce zápasu se znovu prosadil Sklenička a pak ještě Budík – pět gólů dali obránci! Škoda že na tuto příležitost, totiž zdali se trefí beci, se u sázkové kanceláře nedá vsadit.

Češi se střetli s Tre Kronor dvakrát a vždy vyhráli

Důležitým aspektem těchto přípravných zápasů je rostoucí sebevědomí týmu. Vede ho kouč, který s hvězdami umí pracovat. Jalonen si dobře vedl už na lavičce Lvu Praha nebo také když vedl reprezentaci Suomi. Došel s ní do finále MS. Jistě, na rozdíl od svého jmenovce Jukky, který vede reprezentaci Finska nyní, na zlato nedosáhl. Možná to v něm ale nyní pohání velkou touhu uspět. Oba Jalonenové jsou zastánci disciplinovaného hokeje s poctivou obrannou činností. Kari, který nyní vede Čechy, určitě necítí proti Jukkovi zášť. Ale ta myšlenka utkat se proti němu na MS, navíc doma ve Finsku, a překonat jeho velmi efektivní hokej, ta ho musí určitě velice lákat. Možná i díky tomu přijal letos nabídku český výběr trénovat.

Česko sestava se jeví být solidní. Beci góly dávat umějí, v útoku to taky vypadá dobře. Někdy je problém s tím, že hráči NHL mají velké ego a rozvrtají doposud funkční styl reprezentačního týmu. Ale hráči jako Hertl, Šimek nebo Vrána nejsou ty povahy. Jsou to pracovití hráči, kteří se přizpůsobí. A jistě mají velký respekt z Davida Krejčího, který bude neoficiálním šéfem kabiny.

Hokejoví hráči česka

Švédsko má co dělat, aby odčinilo loňský trapas

Švédsko má co dělat, aby odčinilo loňský trapas v podobě nepostupu do čtvrtfinále. Trapas, který moc dobře znají i čeští hráči, protože se jim povedlo totéž letos na olympiádě…

Je zde ale zásadní rozdíl. Zatímco české vedení pružně reagovalo vyhazovem Filipa Pešána, ve Švédsku nadále zůstává kouč Johan Garpenlöv. A ten opět řeší stejný problém jako loni – nezájem hráčů z NHL. Loni na MS přijelo jen pět hokejistů, letos je to šest. Poučili se ti Švédové vůbec?

Švédsko má co dělat, aby odčinilo loňský trapas

Garpenlöv alespoň situaci řeší kompletní obměnou kádru. Z loňského utrápeného týmu zůstali jen útočníci Friberg a Klimberg a do obrany Pudas a Tömmernes. Zbytek týmu je komplet jiný. Uspokojivé je, že letos přijíždí hráči, kteří loni sice absentovali, jinak ale reprezentaci málokdy řekli NE. Třeba Oliver Ekman Larsson z Vancouveru nebo Erik Gustafsson z Chicaga. Také mladý talentovaný Rasmus Dahlin je posilou.

Jinak ale švédský výběr postrádá lesk. Brankář Lehner nebo Elias Pettersson z Vancouveru odmítli, další hvězdy, jako jsou Hedman, Zibanejad nebo Backström, ještě hrají play-off NHL. Bude zajímavé sledovat Švédsko živý přenos na MS 2022. Možná dojde k dalším šokujícím porážkám.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko 2.45 2.42

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

MS v hokeji – Tiket

Tip redakce: Vyhraje Česko

Obvykle švédský tým vzbuzuje respekt. Ale poslední roky je to nějaké mdlé. Také Švédové od vítězného MS 2018 nebrali žádný cenný kov. Příprava také nebyla nijak zázračná. Proto věříme českému výběru, který působí hladovým dojmem.

Standings provided by SofaScore LiveScore