Liga národů: Portugalsko – Česká republika


Někteří lidé, jako například Kevin de Bruyne nebo Jürgen Klopp, jí pohrdají. Pravdou ale je, že českým reprezentantům se v ní daří. UEFA Liga národů se rozbíhá do třetího kola a Šilhavého svěřenci mají ve skupině 2 Ligy A čtyři body. V Praze překvapivě porazili Švýcary a poté získali remízu s mocným Španělskem. Nyní přichází první zápas na venkovním hřišti. Na Estádio José Alvalade se 9. června od 20:45 rozehraje utkání Česko – Portugalsko. Na zápas si lze pochopitelně vsadit. A kdo nemá s touto disciplínou zkušenosti, toho možná potěší bonus 150 Kč od Tipsportu pro nové hráče.

Liga národů – Česká republika – Portugalsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Portugalsko 1.41 1.40

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Portugalsko
  • Soutěž: Liga národů – UEFA
  • Čas zápasu: 09.06 2022, 20:45

Utkání se bude hrát na hřišti Sportingu Lisabon

Utkání se bude hrát na hřišti Sportingu Lisabon, tedy místě, které je zaslíbené Cristianu Ronaldovi. Fenomenální hráč si proti Švýcarsku připsal reprezentační góly 116 a 117. Už má tedy tolik branek, kolik nastříleli 2., 3. a 4. nejúspěšnější střelci portugalské historie dohromady. Pro pořádek uveďme jejich jména – Pauleta, Eusébio a Luis Figo.

Naposledy tedy pokořil dvěma brankami Švýcarsko. Oba byly poměrně snadné, v podstatě do prázdné branky. Ovšem Ronaldo vždy stál na správném místě ve správnou chvíli. A z jeho oslav možná mrazilo i švýcarské fotbalisty. Bezprostředně po vstřelení gólů lisabonský stadion propukl v jásot, ale jakmile sám velký CR7 pokynul paží, všeobecná vřava se změnila v posvátný hukot, jako by se 40 000 buddhistických mnichů začalo modlit.

Liga národů Španělsko

Proti Španělům 2. června přitom Fernando Santos nechal svůj klenot po většinu zápasu sedět na lavičce. Vysvětlil to záhadně – nehodil se mu do strategie, již pro zápas vymyslel. Lze jen doufat, že i proti Čechům portugalský kouč zkonstruuje systém, do nějž se útočník toho času stále ještě Manchesteru United nehodí. Ne že by byli Portugalci bez něj o moc slabší. Ale s ním, navíc na domácí půdě, se reprezentace v červenozelených dresech jeví být skoro neporazitelná.

V Manchesteru se letos mužstvo těžko smiřovalo s tím, že má vše hrát právě na něj. Zlí jazykové tvrdí, že Ronaldo zcela rozkopal jakžtakž fungující systém Rudých ďáblů. Ale v portugalském týmu je vše jinak. Portugalsko sestava je už jsou 20 let připravovaná na to, jaké balony do jakých pozic posílat svému nejlepšímu hráči. A funguje to, vždyť Portugalci jsou mistry Evropy. A po remíze 1:1 se Španělskem a výhře 4:0 nad Švýcarskem aktuálně vedou skupinu Ligy národů.

Český start do Ligy národů nemá obdoby

Český start do Ligy národů nemá obdoby. Se silnými soupeři se poslední dekádu česká reprezentace vždy trápila. Výjimku představuje Nizozemsko, jehož styl z nějakého důvodu českým fotbalistům sedí. Ale aby reprezentace porazila pravidelného čtvrtfinalistu velkých turnajů Švýcarsko a pak remizovala se Španělskem, to nečekal asi nikdo.

A navíc, 3 body proti Danimu Carvajalovi a spol. nebyly daleko. Španělé sice, jak je jejich zvykem, po většinu zápasu kontrolovali balon. Ale když se na pár okamžiků zakutálel k českým kopačkám, podařilo se z toho vytěžit tři brejky Jana Kuchty. Ve dvou z nich útočník Lokomotivu Moskva uspěl. Nejdříve nachystal přihrávku do prázdné pro Peška, potom lobem à la Poborský brilantně překonal brankáře Simóna.

Český start do Ligy národů nemá obdoby

Španělé působili vyšťaveně, jako by je to ani nebavilo. Vyrovnali až v poslední minutě. A to přitom divák neviděl žádný záběr dokazující, že hlavička Iñiga Martíneze opravdu skončila za brankovou čarou.

Je to ale něco, co zdobí český tým. Zatímco na takových Španělech je skutečně vidět, že by mnohem radši byli na dovolené, Coufal, Souček a spol. bojují, jako by šlo o mistrovství světa. Odpočinout si půjdou možná tak jen na Lipno na víkend, protože času na pořádnou dovolenou před přípravami klubů nebo někdy i kvalifikačními utkáními o evropské soutěže moc nebude. Ale do bitev o body pro českou reprezentaci dávají vše, za což rozhodně zasluhují respekt.

Teď ale na Šilhavého tým čeká zvláště těžký úkol. První zápas venku, a to se soupeřem, který se výborně naladil o víkendu čtyřmi brankami proti Švýcarsku. Hraje se na stadionu, kde se všichni těší, až uvidí nějaké ty další Ronaldovy góly. A pořád platí, že marodka českého týmu je rozsáhlá. K Schickovi, Provodovi, Masopustovi, Vydrovi či Jemelkovi se připojili v neděli zřejmě také Zelený a Jankto. Ti totiž odstoupili od zápasu se Španělskem předčasně ve velkých bolestech.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Portugalsko 1.41 1.40

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Tip redakce: vyhraje Portugalsko

S Portugalskem se česká reprezentace utkala v posledních 15 letech 2x. Vždy na Euru, vždy vyhrálo Portugalsko a vždy zápas rozhodl Cristiano Ronaldo. Tipujeme, že ve čtvrtek čeká na Šilhavého výběr podobný výsledek. Doporučujeme i sázku na střelce, tedy na CR7. Kurzy ale budou vypsány až v den zápasu.