Liga národů: Česká republika – Švýcarsko


UEFA – Liga národů nahradila v kalendáři fotbalových reprezentací přátelské zápasy. Prestiž této soutěže není velká, ostatně, málokterý fotbalový fanoušek bude vědět, kdo dosavadní dva ročníky vyhrál. Ale dobré umístění přináší jisté výhody. Například jistou baráž o postup na ME, v případě, že se kvalifikace nepovede. Česká reprezentace zahajuje další ročník v elitní lize A. Jejími soupeři budou Španělsko, Portugalsko a také Švýcarsko, s nímž 2. 6. od 20:45 soutěž zahajuje. Na událost je vypsaný kurz také na Tipsportu, jenž přináší bonus 150 Kč pro nové klienty.

Liga národů – Česká republika – Švýcarsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Švýcarsko 2.33 2.35

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Švýcarsko
  • Soutěž: Liga národů – UEFA
  • Čas zápasu: 02.06 2022, 20:45

V české reprezentaci platí: nová sezóna, staré pořádky

V české reprezentaci platí: nová sezóna, staré pořádky. Mluvilo se o tom, že se po neúspěšné kvalifikaci na mistrovství světa ve fotbale vystřídá trenér. Dokonce sázkové kanceláře vypisovaly kurzy, že s velkou pravděpodobností se novým koučem stane Ivan Hašek. Muž spojovaný poslední léta s rozvojem fotbalu na Arabském poloostrovu se ale k národnímu týmu nevrátil. Důvěru znovu dostal Jaroslav Šilhavý. 50letý rodák z Plzně český tým do Kataru nedovedl. Většina fotbalového publika se ale shodne, že to tak úplně jeho chyba nebyla. V kvalifikační skupině nebylo možné z prvního místa sesadit takřka neporazitelnou Belgii. Šlo tedy hlavně o zápasy v baráži – a tam přišla velká smůla v podobě zranění klíčových opor. Nejvíce rozhodně chyběl Patrik Schick, protože jeho absence se rovná absence gólů.

V české reprezentaci platí: nová sezóna, staré pořádky

Jenže tento problém musí reprezentace řešit i před zahájením UEFA – Ligy národů. Schick se sice krátce po neúspěšné baráži se Švédskem na trávníky vrátil. Do konce bundesligového ročníku přidal hezkých pár branek. Ale nyní opět není k dispozici, má se podrobit operaci třísla. .Vedle něj chybí tradičně silná podpora ze strany Slavie. Zranění jsou Bořil, Masopust, Provod a další. Sešívané tak v nominaci zastupuje jen Ondřej Lingr. Slovácko, které bude brzy bojovat o Evropskou ligu, nemá v nominaci žádného zástupce. Bude ofenzivním lídrem Sparťan Adam Hložek? Mladík, o němž se nyní hovoří v souvislosti s přestupem do Německa, nikdy nebyl tahounem reprezentace v těch opravdu důležitých mačích. K tomu asi musí 19letý talent z Ivančic ještě dorůst.

Švýcarská reprezentace se zdá být v lepší kondici

To švýcarská reprezentace se zdá být v lepší kondici. Na mistrovství světa 2022 chybět nebude. Helvetský kříž vrátil Italům porážku 3:0 z Eura 2021. Sice Švýcaři Sqaudru azzurru přímo neporazili, ale dvě remízy a poté výhra nad Bulharskem 4:0 stačila, aby Švýcaři odsunuli Manciniho svěřence v kvalifikační skupině C na druhé místo. Pak přišla šokující prohra Itálie se Severní Makedonií a bylo vymalováno. S touto reprezentací se český tým setkal naposledy před 14 lety, na EURU 2008. Byl to dokonce zahajovací zápas šampionátu a rozhodl ho gólem Václav Svěrkoš. To už ale je historie. Momentálně jsou oba týmy někde jinde.

Švýcarská reprezentace se zdá být v lepší kondici

Švýcaři jsou na špici evropského fotbalu. A drží se tam dlouhodobě. Za posledních 20 let chyběli jen na jednom velkém turnaji. To jsou na tom lépe než Nizozemci, Italové, Švédové – a rozhodně lépe než Češi. Národní tým je tvořen hráči, kteří zažili velké úspěchy v juniorských kategoriích, kde se Švýcarům hodně daří. Takže se zdá, že nějaký velký výsledek seniorské reprezentace nemusí být daleko, stačí jen trochu štěstí ve vyřazovacích bojích, kde obvykle Švýcary zradí nějaké to nepovedené prodloužení nebo penaltové rozstřely.

Švýcarsko sestava je z poloviny tvořená borci hrajícími německou Bundesligu. Brankář Yann Sommer je jistotou v Borussii Mönchengladbach, stoper Manuel Akanji si dobře vede v Borussii Dortmund. Djibril Sow slavil s Frankfurtem triumf v Evropské lize. Solidní je také švýcarský útok. Čtyři borci mají přes 20 startů v reprezentaci, dohromady vstřelili přes 50 gólů. Nejúspěšnější je Seferovic z Benficy. Hodně gólů v červenobílém dresu zaznamenali ale také dva známí provokatéři, záložníci Shaqiri a Xhaka. Ještě pořád reprezentují, i když mají oba přes 30 let.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Švýcarsko 2.33 2.35

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Česko vs Švýcarsko tiket

Tip redakce: vyhraje Švýcarsko

Když není v české reprezentaci Patrik Schick, netušíme, kdo by tak mohl dělat obraně soupeře problémy. Ještě navíc když je zraněný i Matěj Vydra. Česko sestava postrádá vyspělé ofenzivní hráče se zkušenostmi v prestižních soutěžích. Švýcaři by nás klidně mohli obdarovat – Gavranović, Seferović, Embolo i Vargas, každý z těchto čtyř útočníků má v evropském fotbale větší kredit než kterýkoli z českých forvardů. A obrana a záloha? I zde mají Švýcaři větší kvalitu. S ohledem na to, že Česko další zápas bude 5. 6. 2022 proti Španělsku a o pár dní později proti Portugalsku, body by se hodily. Tento soupeř se jeví být nejsnazším. Ale myslíme si, že favoritem jsou Švýcaři.